Kurz administrativa

138
27.12.19 20:05

Kurz administrativa

Zdravím Vás. ;)
Jsem mamina na RD a přemýšlím co budu dělat za práci po RD. Ráda bych se do práce těšila. Jsem jen vyučená a upřímně? Nechci být celý život u pásu jako stroj i když směnný provoz mi nevadil. Myslím si, že bych se našla v administrativní práci a uvažuji o kurzu administrativy. Jen bych nerada vyhodila peníze „z okna“ a tak mě zajímá jestli tady někdo má zkušenosti. Klidně napište kde jste kurz absolvovali/cenu popř. jak dlouho trval apod. Zajímá mě hlavně jestli je to opravdu dostačující vzdělání k tomu abych se poté mohla práci věnovat na 100%. Děkuji za váš čas a přeji pěkný den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17097
27.12.19 20:19

Nevím, řekla bych, že do administrativy budou chtít alespoň maturitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:20

Nevim, zda uplne vsude, ale u nas v okoli je podminkou alespon maturita - zamestnavatel to bere jako „zaruku“, ze dana osoba zna cesky jazyk, interpunkci apod… Preci jen, spousta komunikace probiha v emailech, takze by kurz nestacil, je mi lito… Co zkusit si maturitu dodelat? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2958
27.12.19 20:21

Dle mene tezko, na praci v administrative v kanclu po me chteli maturitu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18011
27.12.19 20:22

Myslím že tě nikde nevezmou, ono o tyhle místa je zájem v podstatě je to krásné, teplé místečko takže bych si iluze nedělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18011
27.12.19 20:23

Koukni na volná místo v okolí u nás v okruhu 35km nenabízí ani jedno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
27.12.19 20:25

I na práci v Admin za cca 13.000 čistého u nás chtěli maturitu. Dodelej si ji vecerne. A taky jazyk. Dneska většina mladých holek mluví 1-2 cizími jazyky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 20:31

Nevím kde bydlíš, ale kurz administrativa jsou vyhozené peníze oknem a to doslova. Přijde mi, že vůbec netušíš, co práce v administrativě obnáší. Dodelej si maturitu, to uděláš mnohem líp. Pro práci v administrativě už obyčejně potřebuješ alespoň AJ, znost práce na PC je samozřejmost. Hlavně tabulky. Všude se mi hodila znost účetnictví, od každého trochu, postupně jsem se učila další programy na PC, které kdo potřeboval. Orientaci v technické dokumentaci. Orientaci ve smluvních dokumentech. Vše za pochodu. Řidičský průkaz rovněž téměř základní věc. Ale nejen vlastnit, ale i jezdit autem. A vzhledem k tomu, že mám pocit, že už mi jen SŠ vzdělání nestačí, tak si pri dvou dětech a brigádach dodělávám VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21982
27.12.19 20:32
@Addka1 píše:
Zdravím Vás. ;)
Jsem mamina na RD a přemýšlím co budu dělat za práci po RD. Ráda bych se do práce těšila. Jsem jen vyučená a upřímně? Nechci být celý život u pásu jako stroj i když směnný provoz mi nevadil. Myslím si, že bych se našla v administrativní práci a uvažuji o kurzu administrativy. Jen bych nerada vyhodila peníze „z okna“ a tak mě zajímá jestli tady někdo má zkušenosti. Klidně napište kde jste kurz absolvovali/cenu popř. jak dlouho trval apod. Zajímá mě hlavně jestli je to opravdu dostačující vzdělání k tomu abych se poté mohla práci věnovat na 100%. Děkuji za váš čas a přeji pěkný den.

Tak já bych zkusila rovnou maturitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
27.12.19 20:42

Nechci ti brát iluze, ale např. u nás na recepci musela recepční umět perfektně anglicky, práci na PC apod co se v kurzu fakt nenaucis. Moje sestra dělala asistentku s vysokou školou, částečně potřebovala i znalost účetnictví. Ty požadavky jsou dneska docela vysoký. Můžeš mít štěstí, ale na tyto místa se hlásí stovky uchazečů, takže musíš fakt něco umět a nebo mít nekde známosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 21:14

No čekám jestli ti někdo něco zázračného poradí. Já se tedy modlím, aby mě na nějakou administrativní pozici vůbec vzali a to mám VŠ. Taková místa skoro nejsou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8100
28.12.19 09:31

Nerada ti beru iluze, ale administrativní místa je největší nátřesk, na taková ta méně kvalifikovaná, kde lidi umí základ(office, orgtanizační schopnosti, základy angličtiny) se hlásí mnohdy stovky lidí a většinou chtějí i maturitu.
Je spíš standartem, že lidi, co mají vzdělání, které zahrnuje i administrativu a někdy je to vzdělání i vyšší doborné a vysoké, skončí někde v dělnické sféře, protože tam seženou v době, kdy jsou bez praxe, to první zamstnání, a pak už je těžké šplhat zpět.
Maturita je v tomto oboru samozřejmostí a pokud se má člověk uplatnit v této sféře s výučním listem, tak buď přes známé nebo postupem ve firmě. Ale i tam obvykle dostanou přednost vzdělanější.
Nedávno si jedna kamarádka při práci v továrně dodělala vysokou, aby ji vůbec někdo bral na vědomí, když se hledá místo v administrativě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
28.12.19 10:07

Zakladni admin. pozice (kopirovani, skenovani, vareni kavy a starani se o mycku, pochuzky, trideni smluv a posty, priorava jednoduchych dopisu podle vzoru napr.meni ve vzoru jen prijemce a treba datum a castku) obsadim raz dva, chodi hodne zivotopisu, teď v rijnu jsem v Praze obsazovala takovou pozici, prislo dost zivotopisu z toho cca 50 uplne stejnych a v pohode pouzitelnych. Pozice pritom za 23 hrubeho… mame tam nakonec sikovnou holcinu po OA. Casem pujde na uctarnu a polepsi si. Zivotopisy bez maturity zrovna leti do kose, protoze mame dalsich X uchazecu s maturitou, takze radim dodelat maturitu nejprve. Nejaky kurz je ti k nicemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 10:19

Myslím, že už tu vše bylo napsáno. Kurz administrativy - na jak dlouho, co se tam mas naucit? Podle mě k ničemu. Mám známou, která měla jen ucnak a vzali ji jako účetní. Byla prý strašně šikovna. Ale nakonec neuměla počítat ani procenta. Asi je to o štěstí, náhodě, znamostech. Kamarádky s VS měly problém sehnat práci. Nakonec jedna vzala dočasně i úklid. Jedna kamarádka marně hledá s VOS a doplňuje zboží v marketu. :( Radim taky dodělat si maturitu. Kamarádka teď zkoušela jednu práci a přestože má VS, tak se jí ani neozvali.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama