Kustovnice čínská

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
781
23.6.09 08:17

kustovnice čínská

Ahoj holky, dostala jsem balíček s plody kustovnice čínské, všude na netu jsem se dočetla, že je to děsně zdravé, ale samotné mi to vůbec nechutná, tak bych to ráda zkusila zapracovat do nějakého jídla. Poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5044
23.6.09 10:16

Ahoj,

našla jsem tohle:

Můžete jimi posypat a vylepšit rýžovou, nebo krupičnou kaši, nebo je přidat do různých ovocných knedlíků a jablečného štrůdlu.

nebo

Tradiční čaj pro stimulaci 2 - 3 čajové lžičky plodů Lycium chinense smíchejte se 3/4 litru vody, povařte 3 minuty a sceďte. Popíjejte v průběhu dne do 17.00 hod. Čaj můžete lehce přisladit medem.

Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
23.6.09 12:36

NO, já jsem si ji nedávno koupila taky, zajímalo by mě, jestli nahořklá chuť je vpořádku …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
6.5.13 19:05

Kustovnici miluju, tata si ji dava vetsinou jen tak nebo s jogurtem. Ja osobne ji miluju jen tak nebo jako caj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.8.16 20:11

@vrony nahořklá být nesmí! Kvalitni je mekka a sladká! Papame ji porad, přidáváme ji do všeho možného a milujeme i caj! Ale bacha na kvalitu, špatná muze i hodne ublížit (pesticidy, siřičitany atd)!!! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.8.16 20:21

Kustovnice čínská

Ahoj holky,
Dovolím si tuto diskuzi oživit a snad přidat i něco zajímavého :) dost Goji i Chlorellu papáme a začala ji vyžadovat i moje 2 leta dcerka. Tak jsem se o to zajímala vic, jestli ji to muzu davat a kolik. Mala hrstka zajisti detem absolutní dávku vsech důležitých vitamínu a minerálu a nemusíte do nich cpát zadne chemie! Vaříme si z ni o cajik a přidáváme ji do jogurtu, koláčů a babovky :) je proste super! Ale bacha ma dodavatele! Casto je sířená, aby mela delsi trvanlivost a taky obsahuje pesticidy! Ja si od svého dodavatele vyžádala certifikát, takze vim, ze jime tu správnou :) tak si dejte pozor, kde a od koho ji kupujete, at si spise neublizite! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
14.8.16 08:52

Já mám na zahradě vlastní a nahořklá teda je. Mám ji druhým rokem a daří se jí velice dobře, takže letošní úroda bude tak na kila. Nikomu z rodiny nechutná a já ji jím jen proto, že je prostě zdravá :D Nevíte někdo jaká by to měla být odrůda, aby se dala jíst? Nebo jak přebít tu divnou chuť?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
14.8.16 10:23

Tak to jsem ráda, že my máme nehořkou, to by mi tedy taky nechutnala. Ta naše je až moc sladká, proto ji dcera miluje (naštěstí ji má místo bonbónků) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.16 14:13

smoothie

Dobré je kupovat kustovnici v RAW kvalitě. je šťavnatá. Jinak bych ji dala spíš do smoothie. třeba s banánem. vařením/pečením ji zabijete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.17 15:38

POZOR na dávkování.

Já bych na základě své zkušenosti všem doporučil jen velmi malou dávku to jest asi 5 až 7 ks tohoto plodu za den. Já jsem to postupně zvyšoval až na 50 i víc ks a při hematologickém vyšetření krve na které chodím každé tři měsíce výsledky ukázaly poškozeni jater a měl jsem co dělat aby mne lékaři neposlali na složité vyšetření. To se mi podařilo oddálit až jsem jim řekl že to asi bude asi kustovnicí čínskou co jsem nezřízeně konzumoval. Okamžitě jsem ji zahodil a příští vyšetření již vykázalo podstatné zlepšení a po půl roce se to jeví že je vše v pořádku. Říkám proto všem POZOR nestojí to za to riskovat když na hubnutí to vlastně nefunguje a ostatní přínosy jsou ne jednoznačné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat