Reklama

Kutná hora kostnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.09.10 11:29
kutná hora kostnice

ahoj, chceme jet do kutné hory do kostnice a podzemí, ale nevíme kde je to podzemí a co je tam k vidění a kde to tam vůbec je? je to součást tý kostnice? nebo co je ještě k vidění v kutný hoře? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 09.09.10 11:34

My tam byli asi před 2 nebo 3 rokama, takže ti nepovím kde přesně to je. Vím ale, že po celém městě byly šipky, jak se kam dostat. V kostnici je jedna velká místnost, kde jsou samé kosti..např. jakási stavba z lebek, klíčních kostí, lustry apod. Celkem dobrý. Je k tomu i nějaké povídání psanou formou, dozvíš se proč to tam je, kdo to udělal a jak. Kostnice je na hřbitově, tak ten jsme si taky prošli. Ale nic zajímavého jsem na něm neshledala.
Podzemí (jestli myslíš ty stříbrné doly) není součástí kostnice, to jsme jeli někam jinam ve městě. Ale tam jsme zjistili, že je o to tak velký zájem, že je to na objednání. Což nás dost mrzelo, protože kvůli tomu jsme tam jeli a nakonec jsme viděli jen ty kosti. Mmch, jejich prohlídka je tak na max. 30 min, dýl ne.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.09.10 11:38

aha tak to myslím ty stříbrný doly, musím to podledat na netu, tam by jsem ráda,tak díky :kytka:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.09.10 11:41
goldenka píše:
aha tak to myslím ty stříbrný doly, musím to podledat na netu, tam by jsem ráda,tak díky :kytka:

Zkus ofiko portál města, konkrétně tady najdeš info o Muzeu stříbra, odkud je vstup do podzemí.

grelu
Povídálka 14 příspěvků 09.09.10 11:42

je tam tusim este nejaky kostol sv Barbory?…oplati sa pozriet…a potom sa prejst ulickami…Kutna Hora je velmi pekna :-)

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.09.10 11:44

tak jsem na to koukala na netu a jak je to průchozí to podzemí? nejsem žádnej vyzigrín a nedělají mě moc dobře stísněný prostory, aby jsem se tam vůbec procpala :mrgreen:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 09.09.10 12:04

Byla jsem tam asi před 5lety.Kostnice není přímo v centru K.Hory,ale někde u ní.Kde to Ti přesně nepovím,ale nalezli jsme to bez problémů.Jinak K.Hora uřčitě za návštěvu stojí je to krásné město.Podzemí stísněné je,a to dost,nejsem zrovna twigy,ale prošla jsem to.Tak toho se bát nemusíš,ale moc toho neuvidíš je tam fakt tma.Dozvíš se něco o práci těch horníků tenkrát a tak.
Na chrám sv.Barbory se určitě běžte podívat je to celosvětový unikát!!Jen je v hodně špatném stavu,není prý na opravy,což je mezinárodní ostuda.

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 09.09.10 12:13
goldenka píše:
tak jsem na to koukala na netu a jak je to průchozí to podzemí? nejsem žádnej vyzigrín a nedělají mě moc dobře stísněný prostory, aby jsem se tam vůbec procpala :mrgreen:

Chvílema to stísněnější je, musíš se i shrbit, ale dá se to :wink: Je to super zážitek! Jinak podzemím v pohodě prošla moje kamarádka, co váží 130 kg :wink:

Loffda
Extra třída :D 10832 příspěvků 09.09.10 12:17

Ahojka,

takže Kostnice je na předměstí Kutné Hory - Sedlec. Tam je i Chrám svaté panny Marie a muzeum tabáku…taky docela pěkné. Ostatní je pak nad městem, u Chrámu svaté Barbory je velké záchytné parkoviště a odtamtud je to kousek i k tomu dolu. Je to Muzeum Stříbra - Hrádek. Chvílema je to úzké ale nic co bys neprošla pokud nevážíš 150 kg :palec: (bydlela jsem tam 10 let tak kdyby něco, tak se klidně poptej :mrgreen: )

Jo a na tu prohlídku dolu je možná lepší se objednat pokud víš v kolik tam budete, mívají dost zájezdů a to pak můžou mít na pár hodin plno :think: (dělá tam mamina, tak odtud ty info :mrgreen: )

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 09.09.10 12:24

ahoj, určitě mohu doporučit - ta kostnice, jak už tu psali, je Sedlec, značeno i na těch hnědých dopr. značkách. Mám tedy zkušenost, že jsem tam jednou vzala nějaké mladé Němce, a slečna tam odmítla vstoupit, že jako lidské kosti fůůůůj. :roll:
Pak správný tip, zastavit na parkovišti nad Barborou, tu nepřehlédneš, ať přijedete odkudkoli, za prohlídku stojí jak muzeum stříbra - Hrádek - s prohlídkou dolu (já jsem klaustrofobik a zvládám to :palec: ), jednak Vlašský dvůr, kde byla mincovna. Hezká je i tuším renesanční kašna nedaleko Vlašs.dvora a další stavby v centru, je to na celý den.
Pokud chceš mít nějakou literární přípravu, doporučuji hist. román L. Vaňkové Stříbrný jednorožec a také Žebrák se stříbrnou holí, obě se odehrávají částečně v Kutné hoře, v době objevů stříbra, budování chrámu Barbory, Hrádek tam figuruje. Je to román, ale vystupují zde skutečné hist. postavy, autorka se snaží příliš od reality neodchylovat. :palec:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.09.10 12:26

Ještě poznámku k podzemí - nevím, jak staré máš děti, ale do dolu platí zákaz vstupu pro děti mladší 7 let.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 09.09.10 12:56

Kutnou horu mohu jen doporučit, je nádherná… chrám má zvláštní atmosféru, důl je fajn, i ty hábity co máš v tu chvíli na sobě - průvodce zkušeným pohledem ohodnotí kdo už neprojde na šířku :mrgreen: , jen pro dlouhány to není nic super… Kostnice je v pohodě… A když jsem tam byla naposled, tak tam fungovala dobrá čínská restaurace, pochutnali jsme si.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 09.09.10 12:59

děti nemáme, pojedeme sami s chlapem, no a doufám, že v tom podzemí se neleze po žebříku- to by mě asi zabilo 8-o

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 09.09.10 13:04

goldenko no a nechceš mi snad říct že ve středověkém dole očekáváš výtah? :lol: :lol: :mrgreen:

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 09.09.10 13:11

Neleze, dolů se sejde po takovým železným schodišti (není vidět, jak hluboko lezeš, když to moc nezkoumáš, to bych já nedala). Projdeš dolem a vyjdeš vlastně z boku hory pod Hrádkem. Jednou jsem to šla i opačně, že jsme sešli dolů, vlezli do hory a pak to schody museli vystoupat, to je méně příjemná cesta :lol: .
Hábity jsou super, ovšem pouze do chvíle, než předchozí výprava cestou z podzemí zmokne, a vy si to musíte obléct mokré - my tehdy na lehké letní oblečení - blééé. Jsou to takový pláště jako v nemocnici, tuhé plátno, pěkně to nasáklo. A slušivé přilbičky a lampičky :-D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >