Cestování do Turecka s malými dětmi - jídlo

55
22.8.10 12:11

zase Turecko

Ahoj, chtela jsem poprosit maminky, co maji zkusenost s cestovanim do Turecka s malymi detmi, jestli by mi poradily, jak je to tam s jidlem. My mame sice ultra all inclusive, ale prece jen mladsimu je 18 mesicu a porad pije 2× denne mleko… tak me zajima, jak mam treba umyvat flasku od mlika, kdyz zrejme voda z kohoutku neni pitna? Nebo i ovoce pro starsiho (2a pul roku). Nevim jestli mu to mam davat, nebo se radeji vyvarovat?
Dekuji
Sarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

397
22.8.10 12:20

V Turecku jsem byla dvakrat,kdyz bylo malemu 9 mesicu poprve a letos to uz nam byli 4 roky.I kdyz mne bylo receno ze je v hotelu pitna voda, malemu jsem kupovala vodu balenou, na myti jsem pouzivala s kohoutku a nemeli jsme nikdo ani poprve ani ted zadny prujem nebo jine problemy tak si myslim ze se bat az tak nemusis.Byla jsem prekvapena ze tam maji obchodaky v kterych najdes vsechno co potrebujes,dokonce vyber byl lepsi jak u nas. :lol: Takze nebude problem koupit malemu co ti papka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
22.8.10 12:24

Jeste s tim ovocem,vyber bajecny a stacilo omyt jen vodou s kohoutku opravdu jsme problemy nemeli ,ale zalezi urcite kam jedes presne.Prujem muzes dostat i z jidla v ceskem hotelu nebo kdekoliv jinde,ale verim ,ze Turecko te v tomto prekvapi. :palec: Tak peknou dovcu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
22.8.10 17:12

klárce jsem letos v turecku i kartáček na zuby proplachovala balenou vodou. ovoce umývala také balenou vodou, stejně tak sobě - ale byla jsem v 6. měsíci, takže jsem nechtěla nic riskovat. jinak my jsme na požádání dostávali v hotelu na baru velké lahve vody, takže jsem nic nekupovala. problémy jsme žádné neměli ani jeden.
krásně si to užijte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
22.8.10 19:03

Dekuju holky. Ja to sice s hygienou extra neprehanim, ale do Turecka jedem poprve a nevim jak to tam funguje.Prijde mi trosku blby, abych treba pri snidani, nebo obede chodila omyvat ovoce nekam balenou vodou, ale taky nechci riskovat ze dovolenou malej prozvraci:) uvidime jak to tam bude vypadat, dekuju za tipy.
Sarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
22.8.10 22:44

saris, u běžných jídel v jídelně jsem ovoce loupala ;-) a jinak jsme měli i možnost ovoce u bazénu a tam jsem si ho omyla. uvidíš. každý má taky úplně jinak citlivý žaludek. my jsme byli v turecku letos už podruhé a ani jednou nebyl žádný problém. ani my, ani klárka. naši kamarádi, co byli letos s námi, tak střevní problémy měli, ale zahnali to místními léky. a problémy měli jen dospělí, děti ne. oni mají docela kachní žaludky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
22.8.10 23:56

Ahoj, my byli loni když měla Klárka 15 měs. A můžu říct, že jsem byla příjemně překvapená kvalitou a čistotou (měli jsme 4* hotel s all inclusive). Popravdě mě ani nenapadlo vymývat lahvičku balenou vodou. Prostě jsme používali vodu z kohoutku, stejně tak i na čištění zoubků.
Měli jsme nabalenou lékárničku léky proti průjmu, ale fakt jsme je vůbec nepotřebovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.8.10 08:24

Ahoj,

byli jsme v Turecku, když byl staršímu rok a půl. Jedl normálně v restauraci i v restauracích na ulici. Vodu na mlíko jsem převařovala v rychlovarce, jinak jsme pili nepřevařenou balenou. Všechno v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Resutz
24.8.10 17:45

Ahoj, my byli loni, když měl kluk 2,5 roku. Hotel 4+, all, lahvička umývaná normálně pod kouhoutkem, zuby taky. Ovoce jedli jen v hotelu a to bylo, předpokládám, dobře umyté. U nás byli i takový ty ohřívače na vodu, takže mléko jsme dělali z toho, nebo na jídelně byla mikrovlnka… Žádné zažívací problémy jsme neměli. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
2271
5.11.10 23:54

Ahoj, my jsme byli v Turecku když dcerce byl necelý rok a půl.Do ted má mlíko 2× denně, tak jsem lahve myla jarem a jejich vodou a brala jsem si sebou mini varnou konvici a uvařila jejich balenou vodu a nalila jí do lahve a dala jsme dudlík savičkou dolů do vařící vody a do savičky jí nalila taky.Tak jsem jí „vyvařovala“ lahve.Jinak vodu na mlíčko jsem používala jejich balenou, ale převařenou. Jinak my byli v Lonicera world a malá tam baštila, a nebyl problém se stolicí a ani s ničím jiným.Měla jsem sebou spoustu příkrmů s půlku jsem si odvezla domů :-) .Jinak Loniceru vřele doporučuju.Je to hotel snů pro rodinky s dětma tak od 3 let..My se tam plánujeme vrátit na 100% :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
18.9.14 11:33

Střevní/žaludeční potíže - Turecko

Jakou máte zkušennost se střevními /žaludečními potížemi v tureckých hotel 4 a více hvězd? My jsme byly v Turecku hodně dávno a jen v 3+ hotelu, problila jsem asi 2 dny. Tak zvažuji jestli to byla náhoda, málo kvalitní hotel,… Turecko je moc hezká destinace, ale zatím jsme se s dětmi neodvážili :-) právě z těchto důvodů. Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
18.9.14 12:08

My byli v 5 hvezde, syn mel necele 2 roky a vsechno v pohode. Jidlo bylo vynikajici! Ale asi zalezi na jaky hotel narazis, nicmene v 5ti hvezde bych se toho nebala, Turecko je nadherny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17978
18.9.14 12:18

@Tamaris byla jsem ve 4* a vsechno v pohode, jjinak se tam da koupit jak mleko tak sklenicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
18.9.14 13:32

No mě ani nejde o skleničky ty už nepotřebujem, malé jsou 2. Spíš jak to místní jídlo děti snesly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12153
18.9.14 15:11

Tak v hotelu nevim, tam jsme nebyli, ale byli jsme v doma u pribuznych (pritel je turek). Synovi bylo neco malo pres rok a pul a domaci tureckou stravu snasel dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama