Kvalifikace pro učení angličtiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
beruska9
Extra třída :D 10897 příspěvků 29.12.16 02:09
Kvalifikace pro uceni anglictiny

Vzhledem k tomu, ze tady se vi vsechno :D - nevite nekdo, zda bych mohla s kombinaci statnice na jazykove skole na Slovensku + pedagogicke minimum v CR ucit anglictinu treba na zakladce v CR? Jestli by mi uznali tu slovenskou statnici? Jinak mam VS nesouvisejiciho smeru, proto to pedagogicke minimum…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 06:43

No po změnách, které proběhly a s tím ze nemáš pedagogickou fakultu ani zkušenosti s učením se obávám, že ne. Leda v nějakém zoufale vesnici, kde shánějí kohokoli, kdo aspoň trochu umí anglicky a má na to nějaký doklad. Já například mam vystudovanou němčinu a dějepis pro střední a základní školy a FCE :lol: no a učím na ZŠ němčinu, dějepis a první stupeň angličtinu. Prace je to Krásná, ale bez vzdělání bych si neskrtla. Možná před třiceti lety, dneska v mm regionu bez šance, protoze už jen kvalifikovaných absolventů bez praxe je mnoho.

beruska9
Extra třída :D 10897 příspěvků 29.12.16 07:02
@Anonymní píše:
No po změnách, které proběhly a s tím ze nemáš pedagogickou fakultu ani zkušenosti s učením se obávám, že ne. Leda v nějakém zoufale vesnici, kde shánějí kohokoli, kdo aspoň trochu umí anglicky a má na to nějaký doklad. Já například mam vystudovanou němčinu a dějepis pro střední a základní školy a FCE :lol: no a učím na ZŠ němčinu, dějepis a první stupeň angličtinu. Prace je to Krásná, ale bez vzdělání bych si neskrtla. Možná před třiceti lety, dneska v mm regionu bez šance, protoze už jen kvalifikovaných absolventů bez praxe je mnoho.

A na tu anglictinu te berou jako kvalifikovanou? Kdyz jsi to primo nestudovala? Mne ted spis jde opravdu o tu „pravni“ stranku, jestli by mi uznali kvalifikaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 07:20

Protoze mam dlouholetou praxí a jeden germánský jazyk už vystudovaný mám, tak mi to FCE na prvním stupni stači. Kdybych ovšem došla na Výběrové řízení s tím že mám FCE a jinou ne pedagogickou VŠ, tak jsem bez šance.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 29.12.16 07:42

Pedagogické minimum stačí a jazyk musíš mít na úrovni minimálně C1 (doložitelně), což předpokládám, že se státnicí máš - jsou to Cambridge zkoušky CAE nebo CPE. Ještě musíš mít doložitelně odstudovaných 60 hodin didaktiky Anglického jazyka. Aktuálně se mě to týká, tak to vím, troufám si říci, přesně. :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 08:01

@Maddlen záleží jestli má základní státníci a nebo všeobecnou. ;)

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 29.12.16 08:05
@Anonymní píše:
@Maddlen záleží jestli má základní státníci a nebo všeobecnou. ;)

Samozřejmě. Psala jsem, že PŘEDPOKLÁDÁM, že má dané úrovně. Základní státnice samozřejmě stačit nebude.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >