Práce při neschopence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 11:17
Práce při neschopence

Omlouvám se za anonym. Prosím, je možné, aby po mně zaměstnavatel chtěl vykonávat práci z donu v době, kdy jsem v PN? Případně jak mu slušně odmítnout? U nás na černo nejde ani halíř takže nějaká odměna určitě možná nebude, nepředpokládám, že by tedy šla, když budu mít 0 hodin odpracovaných, je to tak? Mám normálně na neurčito, HPP. Čím se kdyžtak ohánět, kdyby chtěli, abych dělala z domu?

Reakce:

Králičice
Extra třída :D 13060 příspěvků 28.12.16 11:27

Zdravotním stavem..Kdybys přece byla schopná pracovat, tak nesedíš doma, ne?

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 28.12.16 11:28

Pokud fakt nechceš vyjít zaměstnavateli vstříc, tak mu jednoduše slušně říct, že ať se nezlobí, ale jsi nemocná a nemáš sílu na práci z domu. Záleží také na tom, s čím jsi na neschopence a co tvoje práce obnáší.
Ze zákona nemají právo ti práci z domova zadat a oficiálně požadovat. Naopak by to mohlo být vnímáno jako porušení léčebného režimu (ale to spíš bývá, když lidi chodí pracovat při neschopence v době vycházek do kanceláře).

U nás je třeba poměrně běžné, že když zůstaneme na neschopence a není to stav, kdy bychom se nemohli ani hnout, tak vzdáleně kotrolujeme maily, reagujeme kolegům na dotazy a případně něco vyřídíme. Ono je to poměrně důležité, když někomu zůstane na stole rozpracovaný termín, který musí za něj dotáhnout kvůli neschopence někdo jiný. U svých lidí to nevyžaduji, ale beru to jako vstřícný krok z jejich strany, který je pak oceněn v rámci odměn. Na druhou stranu moji podřízení vědí, že když zůstanu nečekaně doma, ať už nemocná nebo s nemocným dítětem, funguji v rámci možností na mailu a telefonu a běžně jim připomínkuju zpracovávané úkoly a vyřízuji agendu z domova.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 11:35
@Králičice píše:
Zdravotním stavem..Kdybys přece byla schopná pracovat, tak nesedíš doma, ne?

Celodenní nevolnosti ‚jenom‘. Ale nejsem schopná se ráno ani vymotat z postele aniž bych nehodila tyčku a během dne pokračuju stejným tempem znovu tak 8× :zed: takže jenom ležím a co nejmíň se hýbu :zed:

@nozu píše:
Pokud fakt nechceš vyjít zaměstnavateli vstříc, tak mu jednoduše slušně říct, že ať se nezlobí, ale jsi nemocná a nemáš sílu na práci z domu. Záleží také na tom, s čím jsi na neschopence a co tvoje práce obnáší.
Ze zákona nemají právo ti práci z domova zadat a oficiálně požadovat. Naopak by to mohlo být vnímáno jako porušení léčebného režimu (ale to spíš bývá, když lidi chodí pracovat při neschopence v době vycházek do kanceláře).U nás je třeba poměrně běžné, že když zůstaneme na neschopence a není to stav, kdy bychom se nemohli ani hnout, tak vzdáleně kotrolujeme maily, reagujeme kolegům na dotazy a případně něco vyřídíme. Ono je to poměrně důležité, když někomu zůstane na stole rozpracovaný termín, který musí za něj dotáhnout kvůli neschopence někdo jiný. U svých lidí to nevyžaduji, ale beru to jako vstřícný krok z jejich strany, který je pak oceněn v rámci odměn. Na druhou stranu moji podřízení vědí, že když zůstanu nečekaně doma, ať už nemocná nebo s nemocným dítětem, funguji v rámci možností na mailu a telefonu a běžně jim připomínkuju zpracovávané úkoly a vyřízuji agendu z domova.

Jj, to jsem běžně dělala vždycky, právě v rámci kolegiality. Nicméně jsem v bezdětném prostředí, tudíž bez nějakého pochopení. A když jsem si vzala PC přes svátky domů, navalili mi tolik práce, že jsem to dělala po chvílích fakt od rána do večera a ještě dostala zdupa, že to mělo být do odpoledne. A to jsem čerpala řádnou dovolenou (ještě teď mi budou asi 4 dny převádět). Takže já už na nějaký takovy akce nemám upřímně moc pomyšlení. A když, tak to chci mít ohodnoceno, legálně.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 28.12.16 11:52
@Anonymní píše:
Jj, to jsem běžně dělala vždycky, právě v rámci kolegiality. Nicméně jsem v bezdětném prostředí, tudíž bez nějakého pochopení. A když jsem si vzala PC přes svátky domů, navalili mi tolik práce, že jsem to dělala po chvílích fakt od rána do večera a ještě dostala zdupa, že to mělo být do odpoledne. A to jsem čerpala řádnou dovolenou (ještě teď mi budou asi 4 dny převádět). Takže já už na nějaký takovy akce nemám upřímně moc pomyšlení. A když, tak to chci mít ohodnoceno, legálně.

Hmm, tak to je špatný, když člověk necítí ani náznak uznání za to, že věnuje svůj osobní čas práci. Normálně teda klidně řekni, že ať se nezlobí, ale že je ti velmi špatně a nic z domova zvládat nebudeš. Nemohou ti říct ani popel. Legálně by to možná šlo jako DPP na práci z domova, ale bála bych se toho z hlediska té neschopenky… Nevím, do jaké míry je toto právě legální. Asi by sis to případně měla ověřit na sociálce.

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 1 inzerát 28.12.16 12:03

To jsou hrozné moresy tech zaměstnavatelů. Nadřízenému bych řekla, že musím ležet a nejsem schopna pracovat. Pokud by na tom trval tak bych se domluvila na praci z domova, ale ukončila nemocenskou ať ti to alespoň proplatí.

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 28.12.16 12:43

Ted je otázka zda budeš až do konce těhotenství na neschopence, pak bych pracovat odmítla. Pokud se budeš chtít třeba za měsíc vrátit tak bych neodmítala on ti to dá zaměstnavatel pěkně sežrat

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >