Minimální mzda 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 14:56
Minimální mzda 2017

Pěkné sváteční odpoledne,
chtěla bych se zeptat Vás, kteří jste více zkušenější než já ohledně skupin práce, které se nacházejí zde:http://www.penize.cz/…f-musi-davat
Souhlasí Vám min. částka za hodinu s Vaším platem? Myslíte si, že Vám zaměstnanec zvýší mzdu? Co kdybyste ve smlouvě neměli ani minimální mzdu (66 kč/h), jde se nějak bránit?

Mimochodem pracuji na DPP ve vinotéce (je to i výdejní místo PPL), za 60 kč/h a v obchodu s elektronikou za 70 kč/h. V obou pracích pracuji s hotovostí a ve druhé zmíněné mám hmotnou odpovědnost.
Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 26.12.16 15:11

Též pracuji na DPP a mám 70kč/h, od nového roku bude zvýšena mzda všem zaměstnancům, ale já jako brigádník, budu dostávat stejně..

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 15:20
@LLenule111 píše:
Též pracuji na DPP a mám 70kč/h, od nového roku bude zvýšena mzda všem zaměstnancům, ale já jako brigádník, budu dostávat stejně..

mzda by měla být zvýšena i brigádníkům, nebo se pletu?
V tom článku psali, že to zvedají plošně.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 26.12.16 15:31

To teda nevím, mluvilo se u nás v práci jen o zaměstnancích. :nevim:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 26.12.16 15:43
@blabla123 píše:
mzda by měla být zvýšena i brigádníkům, nebo se pletu?
V tom článku psali, že to zvedají plošně.

I brigádník musí pracovat alespoň za minimální mzdu, jinak zaměstnavatel porušuje zákon a inspektorát práce je na toto porušení obzvláště citlivý.
Takže i Tobě musí hodinovku zvýšit, pokud to neudělají sami od sebe, tak být Tebou bych je na to upozornila.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 26.12.16 15:45
@LLenule111 píše:
To teda nevím, mluvilo se u nás v práci jen o zaměstnancích. :nevim:

Ty máš ale minimální mzdu, proto Ti ji zřejmě nebudou ani navyšovat, když pracuješ jen na DPP.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 15:53

@Adinal Ale majitel nás brigádníky nikde nehlásí, takže musím dostat min. 66 kč / hodinu?

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 26.12.16 15:59

Dceři nedávno nabízeli Albert za 64 za hodinu. A pak jsem doma otevřela počítač a tam titulky jako nejsou brigádníci, zaměstnavatelé je vyvažují zlatem :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 26.12.16 16:51
@vokishka píše:
Dceři nedávno nabízeli Albert za 64 za hodinu. A pak jsem doma otevřela počítač a tam titulky jako nejsou brigádníci, zaměstnavatelé je vyvažují zlatem :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: za takovou mzdu bych ani nevylezla z pelechu :zed:

aprazanda
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 26.12.16 17:09

Já pracuji jako asistent pedagoga za 10 000 Kč hrubého, tabulkový plat, takže tam se asi nic navyšovat nebude. Co pro mě tedy bude z toho vyplývat, že nedosáhnu po zvýšení minimální mzdy na její úroveň? Budu si muset doplácet zdravotko do výše minimální výměry?

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 26.12.16 17:18

@aprazanda nic, všechno by mělo zůstat stejné, předpokládám.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 26.12.16 17:43

Takže pro brigádníky je minimum 66kč/h takže to u mě splňuje, když mám ještě o 3kč více.

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 26.12.16 18:05

Minimální mzdu musí zaměstnavatel poskytnout vždy bez ohledu na to, co je v platové tabulce. To znamená, že i nadále sice bude v platové tabulce 10.000,– Kč, ale i tak ti musí zaměstnavatel dorovnat mzdu na výši minimální mzdy, tedy budeš brát 11.000,– Kč.

Brigádníci musí mít zase alespoň 66,– Kč na hodinu. Přes minimální mzdu prostě nejede vlak.

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 26.12.16 18:07

@enyf jestli jde o aprazandu, tak ta to má určitě zkrácený úvazek. Proto nemusí nic dorovnávat.

Trinetka
Závislačka 4698 příspěvků 26.12.16 19:14

@aprazanda a mate odpracovano 40 hodin tydne?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >