Reklama

Pracuju a nemám smlouvu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciya
Povídálka 33 příspěvků 22.12.16 21:01
Pracuju a nemam smlouvu

Ahoj vsem,

vim, ze to sem asi uplne nepatri, ale rada bych znala vase nazory.

Tak tedy..pred mesicem jsem nastoupila do nove prace, ale porad nemam pracovni smlouvu. Pry se zpracovavaji v jine zemi a chvili trva nez prijde. Pochopila bych, kdyby to trvalo tyden max 14 dni ale mesic? Po mne nastoupila jedna slecna, ktera tam byla chvilku a smlouvu dostala snad uz po trech dnech.

Dalso vec co je mi divna, tak vubec po mne nechteli zadne osobni udaje -myslela jsem, ze pro vytvoreni smlouvy je dulezite znat rodne cislo. Nevedi ani jakou mam pojistovnu, kopii obcanky taky zatim nechteli.

Stalo se vam neco podobneho? Ze jste na pracovni smlouvu cekali tak dlouho? :pocitac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 16267 příspěvků 22.12.16 21:03

Jo, stalo, a za 14 dní mi řekli nazdar.
No okamžitě po tom jdi a trvej na ní.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 22.12.16 21:05

Ahoj, tak měsíc bez smlouvy, to už je podezřelé. Netuším jakou má zaměstnavatel lhůtu na dodání smlouvy, ale když jdeš třeba na pracák, tak na dodání podkladů máš tři dny :nevim: Už bych se tvrdě zajímala o to, jestli mu neděláš vola zadarmo. Všechno má svoje lhůty a měsíc je opravdu dlouho.

Luciya
Povídálka 33 příspěvků 22.12.16 21:06

No praave..nechapu co tim firma sleduje, ze mi ji nechce dat. :nevim:

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 22.12.16 21:11
@Luciya píše:
No praave..nechapu co tim firma sleduje, ze mi ji nechce dat. :nevim:

Nechci tě strašit ale.. Dokud tam jsi, ofot si na mobil důkazy, že jsi opravdu v té firmě byla. Jestli je třeba na nástěnce rozpis směn, nebo něco takového. Když by tě vyrazili bez smlouvy a musela jsi jít na pracák a dohadovat se s nimi.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22824 příspěvků 22.12.16 21:13
@chipsa píše:
Nechci tě strašit ale.. Dokud tam jsi, ofot si na mobil důkazy, že jsi opravdu v té firmě byla. Jestli je třeba na nástěnce rozpis směn, nebo něco takového. Když by tě vyrazili bez smlouvy a musela jsi jít na pracák a dohadovat se s nimi.

Tak to jsem chtěla napsat taky.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 22.12.16 21:13

Firma si docela zahrává, nicméně se na mě nezlob, ale pokud tam děláš na černo, jsi hloupá a kouká z toho problém nejen pro ně.

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 22.12.16 21:15

A sezen si dukazy, ze jsi tam byla, poradne, a i kde je videt datum, razitko apod,

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 22.12.16 21:15
@Nowuka2 píše:
Firma si docela zahrává, nicméně se na mě nezlob, ale pokud tam děláš na černo, jsi hloupá a kouká z toho problém nejen pro ně.

Jenže ona musí mít důkazy, že tam opravdu byla. Oni to můžou zapřít.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 21:16
@Luciya píše:
Ahoj vsem,

vim, ze to sem asi uplne nepatri, ale rada bych znala vase nazory.

Tak tedy..pred mesicem jsem nastoupila do nove prace, ale porad nemam pracovni smlouvu. Pry se zpracovavaji v jine zemi a chvili trva nez prijde. Pochopila bych, kdyby to trvalo tyden max 14 dni ale mesic? Po mne nastoupila jedna slecna, ktera tam byla chvilku a smlouvu dostala snad uz po trech dnech.

Dalso vec co je mi divna, tak vubec po mne nechteli zadne osobni udaje -myslela jsem, ze pro vytvoreni smlouvy je dulezite znat rodne cislo. Nevedi ani jakou mam pojistovnu, kopii obcanky taky zatim nechteli.

Stalo se vam neco podobneho? Ze jste na pracovni smlouvu cekali tak dlouho? :pocitac:

okamzite bych tu firmu nahlasila na pracak ;)

Luciya
Povídálka 33 příspěvků 22.12.16 21:17

Jsem v tomhle hrozne duveriva :,( kazdy den se jich ptam a kazdy den me odbydou s tim, ze urcite prijde..ale kdy to mi nedokazou rict..

Luciya
Povídálka 33 příspěvků 22.12.16 21:19

Porad se uklidnuju tim, ze je to velka firma, ktera ma pobocky vsude po svete..a ze to snad nejsou zadni podvodnici..

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 22.12.16 21:22
@Luciya píše:
Porad se uklidnuju tim, ze je to velka firma, ktera ma pobocky vsude po svete..a ze to snad nejsou zadni podvodnici..

Pro jistotu si opatřuj důkazy na mobil. Když by tě vyrazili, budeš rychleji venku, než se vzpamatuješ.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 22.12.16 21:24
@chipsa píše:
Jenže ona musí mít důkazy, že tam opravdu byla. Oni to můžou zapřít.

Jenže to by byla sama proti sobě, kdyby se bila za to, že tam makala na černocha. To i ona by dostala pokutu jak prase.

Luciya
Povídálka 33 příspěvků 22.12.16 21:31

No prave..bojim se, abych z toho taky nemela prusvih..protoze na pracaku porad jeste jsem hlasena..ach jo, to jsem se zas jednou do neceho namocila :,( nechapu to..ze zakona mam podepsat smlouvu nejpozdeji v den nastupu prece :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama