Kvasinková infekce u dětí

1305
30.3.05 03:47

Kvasinkova infekce u deti

Ahoj holky,
jdu se k vam poradit. Mate nektera zkusenosti z kvasinkovou infekci u vasich deti??? Nasemu Honzikovi je 16 mesicu a objevila se mu na trisle vyrazka kterou doktor zhodnotil asi jako kvasinkovou infekci. Krome masticky ktera nazbrala po tydnu mi ale k tomu nic nerekl. Potom jsme dostali druhou mast ale Honzik se jakoby osypal po ni tak jsem ji vy:,–(ila a na netu nasla informace ze je dobra gencianka. Tak potirame uz treti den, vypada to trosku lip. Ale zajima me hlavne jak dlouho je nutne dodrzovat dietu - omezeni cukru a bile mouky - a jak dlouho to trva nez se toho prcek zbavi??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
30.3.05 07:42

Myšáku, z vlastní nemilé zkušenosti ti musím poradit, dávej na to moc pozor. Mně takhle „olezl“ syn když mu bylo půl roku. Po první mastičce se to nezlepšilo a taková podivná jako plíseň se mu rozšířila do celé oblasti plenek. Doktor z toho byl úplně zděšený (mimichodem já taky, jenomže já jsem to viděla postupně se rozlézat celý týden, tak mi to tak nepřišlo :oops: ) a musel na:,–(it silnější mast a nějaké léky, snad antibiotika? Dlouho se to hojilo a postupně se uzdravená kůže sloupávala, v jednom místě v třísle - tam infekce začala, měl do kůže vrostlý takový kužel kvasinek asi půl centimetru do hloubky. Když se mu to vylouplo, vypadalo to děsně, takový velký kráter do kůže. Všechno se to naštěstí zhojilo a není skoro vidět že tam něco takového měl (už je mu šest). Jinak, museli jsme dávat asi 2 měsíce pouze látkové plenky, muset malého držet v absolutním suchu a tehdy to pro mne byl výkon hodný veřejného uznání. Dnes na holčičku látky používám běžně.
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
1305
30.3.05 16:17

Ahoj Radi,
diky za odpoved. Ja prave o latkovkach premyslim. Je to lepsi nez jednorazovky kdyz ma tenhle problem??? Je fakt ze musim pleny kontrolovat nebo menit kazdou pul hodinu. V cem jsou jednorazovky horsi?? Dodrzovali jste i nejakou diteu u toho???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
30.3.05 16:20

A jeste jeden dotaz: Koupani ve verejnych bazenech je v tomto pripade asi zakazane?? A jak je to s koupanim doma? Je lepsi jenom sprcha???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.05 18:31

Mně o jednorázovkách doktor říkal, že se v nich některé děti prostě potí a zapařujía z toho jsou ty plísně. Je fakt že s látkovýma mu ta plíseň začala ustupovat. Dietu jsme nedrželi žádnou, ony kvasinky „rostou“ z bílých cukrů a těch ještě mimčo do sebe dostane minimum. Možná jestli jí hodně bílého pečiva, tak bych to trošku omezila. Proti plísním a kvasinkám dobře pomáhá odvar z karbince - potírat, ale v Česku je obrovská náhoda když se ti podaří ho sehnat. S tím koupáním nevím, veřejné bazény bych neriskovala ať to nedostanou další lidi a doma bych určitě raděj sprchovala. U holčičky se nám nedávno objevilo na prdelce něco jako ta plíseň, tak jsem reagovala hrozně rychle a zažehnala jsem to obyčejným tea tree olejíčkem kápnutým do mycího gelu a pak jsem ji pár dnů mazala Pevarylem místo rybilky.
R.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama