Kyčle IId

1710
25.5.17 18:34

kyčle IId

Holky mám dotaz. Teď jsme se vrátili z kontroly kyčlí. Ve 3 týdnech měla malá IIa a teď má IId v 7 týdnech. Hodně mě to vyděsilo. Dle dr. máme dál dávat široké balení + cvičit, ale na netu jsem našla, že je nutná hospitalizace. Měl někdo podobný problém? Nerada aby se něco zanedbalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2868
25.5.17 20:34

Hospitalizace určitě až při stupni IV

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.17 12:28

II d siroke balení nestačí, mimo jine siroke baleni je přežitek… k kdybych byla na tvem místě zkusim jinou nemocnici napr motol nebo bulovku. Ja sama mam zanrdbsnou displazii jsem po x operaci nyni po vymene kloubu. Dekuji sve mamince ze mela odvahu na reverz a pres známé me dostala na bulovku meli jsme to 200km a diky nim chodim. Tak z teto zkušenosti dojdi jeste nekam!!! Nyni mam dceru ma IIc a jednu III a ma trminky a doufam ze se vyhneme trakci… jezdim sni na bulovku

• Nahlásit
  • Citovat
1710
26.6.17 20:48
@Anonymní píše:
II d siroke balení nestačí, mimo jine siroke baleni je přežitek… k kdybych byla na tvem místě zkusim jinou nemocnici napr motol nebo bulovku. Ja sama mam zanrdbsnou displazii jsem po x operaci nyni po vymene kloubu. Dekuji sve mamince ze mela odvahu na reverz a pres známé me dostala na bulovku meli jsme to 200km a diky nim chodim. Tak z teto zkušenosti dojdi jeste nekam!!! Nyni mam dceru ma IIc a jednu III a ma trminky a doufam ze se vyhneme trakci… jezdim sni na bulovku

Tak my jsme teď vyfasovali frejovou peřinku, tak snad pomůže. Akorát lituji, že jí malé nedali už hned a ne až po měsíci, protože to široké balení jí vůbec nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.17 09:00

Od IIc se obvykle dávají třmínky, miminka je i lépe snášejí než peřinku, nebo´t dovolují kopat nožičkami. Jinak se místo širokého balení se v současnosti doporučuje volné balení, tj. plínku zapínat vysoko, aby nešla přes stehýnka, bodyčka zapínat pouze na prostřední patent, volné dupačky či jiné kalhoty, aby mimču nic nebránilo v položení nožiček do „žabičky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1710
29.6.17 09:06

@Tereza Košnarová No tu peřinku máme od pondělí a už začínám být zoufalá. Malá strašně ječí a nemůže se vyprdět. Doufám že se to co nejdříve zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.17 15:15

U nás to bylo stejné, v 8 týdnech byla dcerka dostatečně velká, takže dostala zmíněné třmínky, které snáší daleko lepé, obzvláště v těchto vedrech. V peřince nemohla kopat nožkama ani se vyprdět. Zkuste se zeptat svého ortopeda. Vypadají strašlivě, ale opravdu je děti lepé snáší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.17 04:58

Jak píše Tereza opravdu perinka nestaci nase mala ma trminky od 4 tydnu a je to lepsi i nachovani kojeni a i se hezky vyprdi… i manzel rikal ze se mu lepsi bere v trminkach. Jeste jednou Vam doporucuji zkuste nazor jeste jineho lekare…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1710
30.6.17 08:39

Holky, tak jsem malou objednala ještě k jinému doktoru, ale má čas až 20. Tak bude muset bobek malá vydržet. Vy jste mě moc nepotěšilo, jestli jí tou peřinou trápím zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.17 15:20

Můžete zkusit předtím ještě původního lékaře a vysvětlit, že to malá opravdu špatně snáší. Naše ortopedka to vzala v pohodě, do zprávy nám zapsala, že dítě peřinku netoleruje, nasadila třmínky. A za 10 minut bylo hotovo.
I na třmínky si miminko bude nejspíš nějakou chvilku zvykat, takže čím dříve Vám je nasadí, tím to pro miminko bude jednoduší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.17 23:47

Tak naší princezne se jedna nozicka zlepšila z III A na II d s druha je stale na II d vysledek byl za 4 tydny, zs 14 jdeme na kontrolu snad to bude zase lepsi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1710
20.7.17 21:05

Holky, tak dneska jsem se dostala k tomu druhému Dr. a kyčel se za 3 týdny zlepšila s IId na IIa, tak je to super. Peřinka zabrala, ale už se nemůžu dočkat, až jí sundáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.17 14:37

To Vám závidím, my se s tím babráme už půl roku. A zatím pouze IIb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1710
31.7.17 19:49

@Tereza Košnarová Tak dneska jsme byli u původního dr. a ten mi řekl, že když přivře oko tak IIc. Nechápu to, před týdnem u jiného dr. IIa a teď najednou zase IIc. Zítra volám tomu druhému dr., co mi na to řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.17 20:13

Jak jste s dcerkou dopadly? Možná by bylo záhodno zkonsultovat s pediatrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama