Pneumokok v nose - zkušenosti

3755
24.5.17 12:59

Pneumokok v nose - zkušenosti

Ahoj holky. Chci se zeptat na vaše zkušenosti. Dceři byl zjištěn v nose pneumokok. Už asi 4 měsíce má neustále rýmu a s týdenními přestávkami tuberácký suchý kašel. Teď dostala na přeléčení Pamycon, ale i po dobrání rýma pořád trvá. ORL ani dětská doktorka dále řešit odmítají, celková ATB prý nejsou potřeba a máme vyčkat. Máte s tím nějakou zkušenost? Prý je pneumokok běžný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2042
24.5.17 13:11
@cverunka píše:
Ahoj holky. Chci se zeptat na vaše zkušenosti. Dceři byl zjištěn v nose pneumokok. Už asi 4 měsíce má neustále rýmu a s týdenními přestávkami tuberácký suchý kašel. Teď dostala na přeléčení Pamycon, ale i po dobrání rýma pořád trvá. ORL ani dětská doktorka dále řešit odmítají, celková ATB prý nejsou potřeba a máme vyčkat. Máte s tím nějakou zkušenost? Prý je pneumokok běžný :nevim:

Zkušenost mám. Z nosu se rozšířil do krku a hlavně uší, nebylo to hezké a trvalo 12 týdnů inteznivní atb léčby včetně hospitalizace, než se ho podařilo zničit. :zed:.Ale to je náš extrémní případ. Většina lidí (hlavně dětí) ho údajně v sobě má, aniž by činil problémy. Nebo max ty rýmy. POkud ale dcera problémy má, a trvají tak dlouho, asi bych zkusila ještě názor jiného orl lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7098
24.5.17 16:23

Já mám bohužel zkušenost. Dcera, ve 2,5 letech dostala vysoký horečky. Já měla doma tříměsíční mimino, tak s ní jel manžel na pohotovost a nechali si je v nemocnici. Mladší dostala horečku hned v noci. Druhý den jsem s ní jela k dětský a ta nás poslala hned do nemocnice. Zůstala jsem tam s obouma dětma a z odběrů jim byl zjištěn Pneumokok v nose. Obě z toho měly zápal plic a zánět středního ucha. Dostaly ATB a po pár dnech nás pustili z nemocnice. Starší dcera za půl roku začala chodit do školky a hned po dvou týdnech byla nemocná, měla pořád kašel. Znova byl zjištěn Pneumokok. Za několik měsíců znova. To už mi dětská dr. domluvila na pojišťovně, že mi zaplatěj očkování proti Pneumokoku pro obě děti (v tý době se ten Prevenar platil a to docela dost). No a po očkování už byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
24.5.17 16:52

@PetraJ No dcera právě očkovaná je tou rozšířenou variantou, o to víc jsem naštvaná.

No moc jste mě nepotešily, holky. Zkusím asi teda jiné ORL. Nad dětskou už jsem zlomila hůl, všechno zvaluje na alergii - ta se dceři neprokázala, nebo na nosní mandle - ty má po několika kontrokách také OK. Prostě zoufalství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama