Boule za uchem při neštovicích

20880
25.5.17 17:01

Boule za uchem při neštovicích

Zdravím maminky, mám dotaz. Doktorka už dnes neordinuje tak se zeptám prozatím aspoň zde. Třeba máte některá zkušenost. Dnes jsem dceři za uchem objevila bouli. Není to boule jako když se bouchnete, ale spíš jakoby kulička pod kůži. Nevíte co to může být?. Dcera má teď i neštovice tak třeba je zde nějaké spojení. Fakt nevím a nechci nic zanedbat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zoy
1498
25.5.17 17:05

To bude nejspíš zvětšená uzlina, k infekci to patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
25.5.17 17:07

Ano, zvětšená uzlina. Dcera po neštovicích měla na preventivce ještě 3-4 týdny po vyléčení neštovic zvětšené uzliny v tříslech. A doktorka řekla, že je to po neštovicích normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
25.5.17 17:13

A to se nějak léčí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
25.5.17 17:14

@Apaji A byla dcera během neštovice v klidu? Teď mám totiž výčitky že za to můžu, protože jí moc v klidu neudrzim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 17:35

Když jsem měla neštovice jako dítě, tak jsem měla taky bouličky tedy uzliny za ušima, takže v klidu, je to normální a nic to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
25.5.17 17:37

@Bavi

Aha, holka měla 7 let, takže se s ní dalo domluvit. Ale měla lehký průběh, doma se pohybovala normálně (snad jen 2 dny ležela, protože byla unavená). Pak už i chodila dolů k tchyni (bydlíme v RD i s tchyni), která samozřejmě neštovice měla. Takže úplný ležák nebyla. Polehávala na gauči, dívala se na pohádky, četla si, hrála si v pokojíku…Ono je to rozdíl, když je větší dítě proti batoleti. Ale buď v klidu, pokud je dítěti špatně, tak běhat nebude. Samo si lehne. Pokud je jako pytel blech, tak bych ji násilím v posteli nedržela. Nechala po bytě ať si hraje, trochu mírnila, aby to zase nepřeháněla úplně. To bude dobrý, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 17:38

Ahojky, syn prodelal nestovice pred 2 mesici a boulicku za ouskem mel. Ta vymyzí sama, ta patri k nestovicim takze nemusis mit strach rikala mi to sestra od detske doktorky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
25.5.17 18:06

@Apaji No má 5 let a řádí s tříletakem, který má taky neštovice :mrgreen:. Je fakt že když je měla před 3 týdny 11 ti léta tak ta zalezla s mobilem do postele a vuuuubec ji to nevadilo :D. Tak díky všem, snad to bude fakt k tomu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.17 13:14

100% je to k tomu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie