Kyfoza v dospělosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 17:55
Kyfoza v dospělosti

Ahoj, je tu někdo kdo trpí kyfozou? Je mi 25 a mám kyfozu…a chci vědět co komu pomáhá od bolesti. Chtěla bych mít rovná zada ale to už asi nehrozí :/ tak aspoň od bolesti. hlavne se bojím toho až budu jednou těhotná.. ze to nebudu zvládat. Nemáte odkaz na nějaké cviky doma? Popripadne jiné rady? Dekuji.

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10373 příspěvků 03.08.19 18:07
B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 03.08.19 18:17
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo trpí kyfozou? Je mi 25 a mám kyfozu…a chci vědět co komu pomáhá od bolesti. Chtěla bych mít rovná zada ale to už asi nehrozí :/ tak aspoň od bolesti. hlavne se bojím toho až budu jednou těhotná.. ze to nebudu zvládat. Nemáte odkaz na nějaké cviky doma? Popripadne jiné rady? Dekuji.

ahoj je me 27 let a taky to mam bohuzel od detstvi to se nevyleci nikomu pokud to nemas jen malicko

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 03.08.19 18:18

Jsi v péči fyzioterapeutů? Cvičíš?

Necvič podle rad z internetu, tím si leda ublížíš, potřebuješ aby ti někdo kdo tomu rozumí naučil správné provádění těch cviků, co potřebuješ konkrétně ty.

Chodíš plavat? A plaveš správně, tedy s hlaovu většinou pod vodou? Ne? Zajdi třeba na tenhle kurz a choď pravidelně - tj alespoň jednou týdně plavat http://www.totalniplavani.cz/

Cvičíš jógu zaměřenou na krk a záda? Ne? Najdi někoho kdo dělá jogu zaměřenou na zdravotní účinky, společně najděte sestavu takovou, jakou potřebuješ a navykni si na ranní cvičení - společně s cviky od fyzioterapeuta.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 03.08.19 18:19

@B4RC3LON4 to nemění nic na tom, že pokud nebudeš soustavně a trvale kompenzovat, že se to celé nebude zhoršovat a že při dobře navržené kompenzaci se problémy můžou dost minimalizovat, včetně deformace postavy.

P4ja
Extra třída :D 10624 příspěvků 03.08.19 19:53
@B4RC3LON4 píše:
ahoj je me 27 let a taky to mam bohuzel od detstvi to se nevyleci nikomu pokud to nemas jen malicko

No, důležité je cvičení pod vedením fyzioterapeuta a posilování správných svalů. Případně SM systém. Samo se nic nevyléčí. A i kdyby se to vyléčit nedalo, tak to správné cvičení může hodně upravit. A nebo alespoň držet tak, aby se to nehorsilo.

Váš příspěvek
Reklama