Laboratorní práce 5 třída

6614
18.11.19 17:08

Laboratorní práce 5 třída

Tak děťátka dostaly laboratorní práci - na doma. Mají si vzít dvě stejné široké nádoby, cejchované a dvě stejné úzké cejchované nádoby. a to celé dvakrát, do jedné přidat sůl a do druhé ne.
4 nádoby dát na okno a 4 na radiátor.

Když jsem to četl tak jsem si myslel že si z nás dělají srandu. První věc je že nemáme radiátory. Máme topné folie ve stropě a na strop to prostě nepřilepím. No a samozřejmě nemáme 8 cejchovaných nádob.

Jako sorry ale jak mohlo někoho napadnout takovou práci dát dětem na doma opravdu nechápu.
Nakonec jako obvykle to byl domácí úkol pro rodiče… Úbytek samozřejmě není jak měřit a dak nároby vážíme a píšeme to do kolonky ml

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5239
18.11.19 17:22

Já bych učitelce napsala, že nemám radiátor tak ať mi poradí kam to mám strčit. Ty nádoby bych nějak pořešila z domácích zdrojů. Ale ten radiátor asi nevykouzlíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57427
18.11.19 17:26

@jakanas no evidentně si to vyřešil…
A otázka je nějaká??
Tak napiš p. uč.,že prostě nemáte radiátory, nemáte určitý počet nádob a tak holt úkol neuděláte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
18.11.19 17:29

No pí. úča je vtipná. Tolik cejchovanych nádob nemám doma ani já. A to jsem chemik :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23614
18.11.19 17:47

@jakanas A za jakým účelem byla vytvořena tato diskuze? Máme si poklepat na čelo, jaká je úča divná, ž zadává takové úkoly, nebo si poklepat na čelo, že s ní neumíš komunikovat a přímo s ní váš problém vyřešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1344
18.11.19 18:06

A co vzít jednu odměrku a ocejchovat si nějaké skleničky? Nepočítám, že musíte mít doma 8 odměrných válců. No a úloha proč ne, lepší než nějaké memorování ve škole a opisování teorie z učebnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3192
18.11.19 18:34

@Janee19 přesně. Pár krabiček na jídlo má doma každej, odměrku nebo váhu snad taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
18.11.19 18:37
@hospodki píše:
@Janee19 přesně. Pár krabiček na jídlo má doma každej, odměrku nebo váhu snad taky :mrgreen:

Ale radiátory ne :lol: já bych to také neměla kam dat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52181
18.11.19 18:40

Mi by to nevadilo a nevadi, kdyz maji decka hokus, pokus doma. Akorat my vlastnime barak bez radiatoru (celoplosne podlahovka). A domaciho kocoura, ktery je zvedave kocici mimino.
To by byl problem. Takze by mlada musela pozadat sousedy o prostor (to by nebyl problem).

Příspěvek upraven 18.11.19 v 18:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8059
18.11.19 18:41

Kup obyčejné plastové panáky nebo kelímky, stojí to pár korun. Nebo si je sakra ocejchuj lihovou fixkou zavařovačky nebo obyčejné skleničky, ne?

Ten cejch nemusí být kalibrovaný, jde o to, ať je odkud odečítat úbytek vody. A dej dvě na okno, dvě někam na linku, dvě na nevytápěný okno a dvě na skříň, ať jsou blíž k teplu.

S trochou selskýho rozumu to je úplně jednoduchý úkol. Ale co si ta úča vymejšlí, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6614
18.11.19 20:00

Stejný úkol jsme dělali také, ve škole. Je tam topení i cejchované nádoby.
Manželka říkala že to také dělali, vzali sklenici s 0,5l vodou a postavili na zem a půl litru vylili na zem a nechali to tam přes víkend, a potom pozorovali úbytek dle plochy odpařování.
Nevím jak jiné děti ale můj syn prostě neví kolik váží voda a to že to může vážit místo odečítat jsme mu museli říct sami. Je to prostě úkol který většina dětí nebude schopno udělat samo = úkol pro rodiče. Tedy naprosto zbytečná laboratorka na doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6614
18.11.19 20:04
@SAJ píše:
Kup obyčejné plastové panáky nebo kelímky, stojí to pár korun. Nebo si je sakra ocejchuj lihovou fixkou zavařovačky nebo obyčejné skleničky, ne?

Ten cejch nemusí být kalibrovaný, jde o to, ať je odkud odečítat úbytek vody. A dej dvě na okno, dvě někam na linku, dvě na nevytápěný okno a dvě na skříň, ať jsou blíž k teplu.

S trochou selskýho rozumu to je úplně jednoduchý úkol. Ale co si ta úča vymejšlí, co?

Nádoba má mít objem 200ml panáky asi neklapnou. Věř tomu že jsme tomu věnovali asi hodinu než jsme to dali dokupy. Cejchování skleniček je mimo, fixa je tak tlustá že z toho nic nenaměří. A to jsme to ještě museli dát na topení k babičce. A odečítáme telefonicky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57427
18.11.19 20:05

@jakanas no tak to nedělejte :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19409
18.11.19 20:09

@jakanas já s tebou naprosto souhlasím, škola nemá obtěžovat rodiče
a ještě je dobré, jak u manželky ve škole vylili půl litru na zem, a v pondělí mohli sledovat rozvoj plísní, které tam byly i za dva roky :zed:
učitelky jsou opravdu někdy praštěné :nevim:
ještě dodnes si pamatuju, jak moje matka přijela domů cca v 18.00, bydlíme na vesnici a auto jsme neměli, a já jí začala předříkávat, co máme mít na zítra za pomůcky, které bylo potřeba koupit v papírnictví, jak byla nešťastná i naštvaná, pro děti z města, jejichž matka přišla v 15.00 no problem, ale pro nás neřešitelný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8059
18.11.19 20:13
@jakanas píše:
Nádoba má mít objem 200ml panáky asi neklapnou. Věř tomu že jsme tomu věnovali asi hodinu než jsme to dali dokupy. Cejchování skleniček je mimo, fixa je tak tlustá že z toho nic nenaměří. A to jsme to ještě museli dát na topení k babičce. A odečítáme telefonicky :zed:

Dělá se tenký lihový fix.

Hele, nedá mi to, ale tady je jasně vidět, že kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá výmluvy. :nevim:

Ještě mi řekni, sdělili jste synovi svůj názor na zadaný úkol? Pokud ano, byť jen rozmrzelostí nad těma krávovinama, co pančelka vymýšlí, gratuluji, právě jste přispěli k tomu, že možná budete mít za nějakých pět let doma nemotivovaného a otráveného puberťáka, pro kterého je škola maximální voooprůůůůůz!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat