Laryngitida - kdy jít ven?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2102
2.10.21 18:44

Laryngitida - kdy jít ven ?

Mám první zkušenost s laryngitidou u syna 16m 🙈.. Z úterý na středu to začalo, ve středu měl odpo 39.6 teplotu, horečky skončily ze středy na čtvrtek v noci. Začalo mu téct šíleně z nosu a kašle. Občas ještě suchý, ale začal již vlhce kašlat. U MUDr jsem byla středa, čtvrtek. Poslech ok, streptest také ok.
Jde mi o to, kdy ho mohu vzít ven, do kočárku, na procházku… Je sobota a už nám to leze oběma na palici Dostává stoptussin, fenistil kapky.
Jsem v této nemoci “nepolíbená”, dcera ji nikdy neměla.
Odsávám nudle, tedy spíše vodu, stříkám mořskou vodu.
V noci kašle z hlenů více, přes den méně, ale kašle..
Už nevím, jak více pomoci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28207
2.10.21 18:57

@lucije28 já jsem dítě po nemoci brala do kočárku, když nemělo horečky anebo nezvracelo, podle mě mu čerstvý vzduch na dýchací cesty jedině prospěje,
a v kočárku se dítě nehýbe, pěkně sedí - takže se neunaví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71704
2.10.21 19:49

V kočárku hned. Naopak to na lyringitidu pomuze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
2.10.21 20:09

Čerstvý vzduch je vždycky to nejlepší, u laryngitidy obzvlášť! Kdyby ti dítko nedejBoze dostalo záchvat a začalo se dusit, tohle je spolu s čípkem to nejdůležitější, co musíš udělat. Zažila jsem jednou, když se malý syn při latyngitide nemohl nadechnout, otevřela jsem okno, naštěstí byla venku zima a ten studený vzduch mu pomohl. Ale to říkám ten nejhorší scénář, třeba to zvládnete v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
2.10.21 20:44

Tak dvě noci byly šíleně, to jsem se o něj bála, ale měla jsem kortikoidy od MUDr. Jen mne děsí, že jsem mu teď naměřila 37.2 ????… Kašel má ošklivý, rýma z něj teče 🙈.
Chtěla jsem ho právě vzít ven v pátek do kočárku, na procházku, ale MUDr striktně zakázala, tak jsme od středy jen doma a dnes zase teplota, děsím se a nechápu, proč? Kdybych šla s ním ven, tak si to budu vyčítat, takže aspoň, že tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
2.10.21 20:46

Nicméně rýmu má už 3 týdny 🙈, nemohu ho jí zbavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
2.10.21 20:49

Který doktor zakáže u laryngitidy chodit ven? Tradují se historky, jak na pohotovosti nechal lékař rodiče s dítětem obejít půlku areálu nemocnice, když se vrátili, laryngitida se zlepšila a šli domů.

Takže ven několikrát denně.

Jinak zvýšené teploty nejsou ničím výjimečným, jedná se o virové onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
2.10.21 20:58

A ještě mám dotaz, ve čtvrtek mi MUDr řekla, že když se kašel nezmění na vlhký, že nasazuje ATB, protože se může k tomu “navázat” bakterie hemofil a ještě jeden zmiňovala, ale to si už nepamatuji.
Opravdu se standardně dávají ATB? Nikde jsem se nedočetla pořádně 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
2.10.21 21:09

@lucije28
To je teda hodně zvláštní postup. ATB se v dětské populaci na respirační infekty provázané kašlem nasazují (indikovaně!) jen velice zřídka, indikací jsou zápaly plic (ale pozor, i zápaly plic bývají virové) a těžší záněty průdušek s podezřením na sekundární bakteriální etiologii.

Předpokládám, že je dítě očkované, tedy i proti hemofilovi. Doktorka mi přijde dost mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat