Neštovice a narozeniny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
972
2.10.21 09:20

Neštovice a narozeniny

Maminky prosím poraďte. 20.9. se osypala moje nejmladší dcera - neštovice. Teď už má jenom stroupky, které se již hojí. 24.9. se osypal starší syn - teď také jen stroupky, který se hojí. Už žádné pupínky s vodou. Mám ještě jednu dceru, která se neosypala, ale ještě koncem prázdnin se ji ukázaly dva pupínky. Myslela jsem si, že to je nějaký puchýř, ale teď když se osypaly ostatní děti, tak si myslím, že to mohly být neštovice. Ptala jsem se u doktorky, a dcera může chodit do školy, protože zatím nemá žádné příznaky. Ale teď moje otázka. V pondělí její kamarádka má narozeniny a dcera chce jít (bude tam cca 10 dětí). Myslíte, že ji můžu pustit? Dcerka nemá pupínky, nic ji není. Pokud ty dva pupínky to byly neštovice, tak už by mohla být imunní. Z mladší dcerou je pořád v kontaktu, tak si myslím, že by to už chytla. Je to už skoro dva týdny. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26339
2.10.21 09:26

Tak pokud chodí normálně do školy a s těma dětma je tak jako tak v kontaktu, tak už je jedno, když půjde i na oslavu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23524
2.10.21 09:31

Přesně takhle jsme nakazili celou školku… :mrgreen:
Neposlala bych ji tam, pokud jsou tam jiný děti než ve škole. Moje starší dcera dostala neštovice až po třech týdnech. Taky jsem si myslela, že ty tři pupínky po setkání s nakaženým dítětem byly neštovice…no nebyly… Dcera se osypala až tři týdny potom, co se nakazila od sourozence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
2.10.21 10:08

My sme mali cela rodina (okrem mna) nestovice pred skoro 2 rokmi. Zacala dcera cca tyden pred Vianocami, manzel to dostal 2 tydny pak na Silvestra. Uz som necakala, ze nieco bude a po mesiaci od zacatku to chytla 2 mladsia… Takze sme boli zavreny 6 tydnu a pak prisiel koronac a lockdown :mrgreen: Po 2 tyzdnoch je to risk… Nezbas tie deti, jestli mali nestovice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54825
2.10.21 10:43

A ty děti na oslavě jsou všechny od ní ze školky, se kterýma je denně v kontaktu? Už neštovice měly? V takovémhle případě bych dítě na oslavu vzala, jen kdybych měla vyslovený souhlas všech rodičů (někteří by to třeba i uvítali :mrgreen: ). Jinak se přiznám, že bych dítě nedávala ani do té školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6949
2.10.21 11:09

Holka je zdravá, na oslavu bych jí pustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.10.21 14:15

Pokud chceš mít jistotu, nech ji vyšetřit protilátky :) za cash

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu