Očr vs. paragraf na dítě..?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 19:57

očr vs. paragraf na dítě..?

Holky, nechci být za blondýnu, i když reálně jsem :mrgreen:, tak pardon za anonym.. ;)
První dítě, tak v tom zatím trochu plavu.. :nevim:
Může mi někdo, prosím, z praxe vysvětlit rozdíl mezi ošetřovným a paragrafem v případě péče o předškolní dítko v rámci nemoci?
Jsem aktuálně poprvé s dcerkou na paragrafu od minulé středy a dětská mi ho bude ukončovat k zítřejšímu dni (den ukončení paragrafu je, doufám, také placený..?). Ale doporučila mi, aby by dcera byla ještě do příští středy doma (do této neděle užívá atb) a jestli mám hlídání. S tím, že ona mi sice paragraf prodloužit může, ale už bych byla doma zadarmo.. :think:
Já vím, že je paragraf placený jen 9 dní, ale četla jsem, že v případě delší nemoci je možné paragraf ukončit a od dalšího dne zase vystavit nový…?
Jak to tedy je?
Díky všem dobrým duším :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4816
30.9.21 20:06

Na jednu nemoc máš 9 dní placených. Nic jiného není. Sama píšeš v případě DALŠÍ nemoci. Tedy na tu samou nemoc máš smůlu, můžeš být doma déle, ale od 10.dne zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27069

OCR je totéž, co „paragraf“.

Po 9 dnech jsi doma zadarmo, dítě by muselo onemocnět jinou nemoci a OCR by muselo tudíž být vystavene na jinou diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35456
@Anonymní píše:
Holky, nechci být za blondýnu, i když reálně jsem :mrgreen:, tak pardon za anonym.. ;)
První dítě, tak v tom zatím trochu plavu.. :nevim:
Může mi někdo, prosím, z praxe vysvětlit rozdíl mezi ošetřovným a paragrafem v případě péče o předškolní dítko v rámci nemoci?
Jsem aktuálně poprvé s dcerkou na paragrafu od minulé středy a dětská mi ho bude ukončovat k zítřejšímu dni (den ukončení paragrafu je, doufám, také placený..?). Ale doporučila mi, aby by dcera byla ještě do příští středy doma (do této neděle užívá atb) a jestli mám hlídání. S tím, že ona mi sice paragraf prodloužit může, ale už bych byla doma zadarmo.. :think:
Já vím, že je paragraf placený jen 9 dní, ale četla jsem, že v případě delší nemoci je možné paragraf ukončit a od dalšího dne zase vystavit nový…?
Jak to tedy je?
Díky všem dobrým duším :*

Paragraf je slangový výraz pro OČR.
Prodloužit ho můžeš, ale musíš mít jinou giagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
30.9.21 20:09

Je to jedno a to samé. Placených máš 9 dní a nemůžeš na jednu diagnózu a jedno dítě OCR ukončit a začít další.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
30.9.21 20:11

Edit

Příspěvek upraven 30.09.21 v 20:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
30.9.21 20:13

Jinak bych dcerku dala v pondělí už do školky, atb bude mít dobrana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15453
30.9.21 21:10
@ZustanSeMnou píše:

No je to docela divočina dobrat v neděli antibiotika a v pondělí poslat dítě do školky. Koleduješ si o další brzkou nemoc. To s ní nemůžeš zůstat prostě ty tři dny doma zadarmo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
30.9.21 21:28
@ZustanSeMnou píše:

No do toho bych se fakt nepouštěla. Pokud nechceš být doma „zadarmo“ a ještě máš dovolenou, tak si zkus zavolat do práce a domluvit se, že třeba budeš ještě den/dva doma a nebo domluv hlídání od babičky/tety… někoho, kdo by mohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 21:32
@nozu píše:
No je to docela divočina dobrat v neděli antibiotika a v pondělí poslat dítě do školky. Koleduješ si o další brzkou nemoc. To s ní nemůžeš zůstat prostě ty tři dny doma zadarmo?

to jsem nepsala já :mrgreen:
já už jsem domluvená s mámou, ty tři dny malou pohlídá. Taky mi nepřijde ok dát hned po dobrání atb dceru do školky

• Citovat
  • Nahlásit
5817
30.9.21 21:34

Po dobrání ATB aspoň 2 týdny mimo kolektivní zařízení. Jinak z toho bludného kruhu nikdy nevystoupíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 21:34

Ženský, a jak to tedy děláte, když Vám dítě marodí s jednou nemocí déle? To jste pak doma s dítětem zadarmo? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 21:35
@Doctus píše:
Po dobrání ATB aspoň 2 týdny mimo kolektivní zařízení. Jinak z toho bludného kruhu nikdy nevystoupíte.

to je sice hezké, ale málokdo si může dovolit být měsíc s dítětem doma, z toho 14 dní zadarmo.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
10903
30.9.21 21:49
@Anonymní píše: Ženský, a jak to tedy děláte, když Vám dítě marodí s jednou nemocí déle? To jste pak doma s dítětem zadarmo? 8o
Úplně normálně. Existuje něco jako „šetření“ a „rezerva“. Právě na takové případy, kdy vypadne část příjmu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27069
30.9.21 21:51
@Anonymní píše: Ženský, a jak to tedy děláte, když Vám dítě marodí s jednou nemocí déle? To jste pak doma s dítětem zadarmo? 8o

Ještě se naštěstí nepoštěstilo. A můžeme oba s manželem pracovat HO.
Případně bychom se v práci nějak operativně domluvili (třeba chodit do kanclu o víkendu nebo na odpoledne/vecer), pokud by nám ty prachy chybeli. Pár dolecovacich dní by dala s dětmi tchýně.
Ale chápu, že ne každý má takové možnosti. To bych se pak asi pidila po nějakém připojištění OCR.
Na úrazy a pobyt v nemocnici máme pojistku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat