Reklama

Laryngitida, Prednison

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.05.10 22:22
Laryngitida, Prednison

Ahoj, můžete mi poradit. Jak se dávkuje Prednison 5 mg v jedné tabletě, pokud malý má 12 kg.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

eraguška
Kelišová 5724 příspěvků 28.05.10 22:23

Ahoj, kolik je malýmu a předepsal ti ho lékař? Já měla pro malýho čípky prednisonové.

fragola
Generální žvanilka 24786 příspěvků 28.05.10 22:35

Andrejko, to ti snad musel dát MUDr. nějaký rozpis na dávkování, ne? Hele, s Prednisonem není moc sranda, pak se musí pozvolna snižovat dávka 8-o

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 29.05.10 06:55

Ahojík…Mates měl prednison taky,dala jsem m u půlku…bylo ten první den,co mu bylo nejhůř,v den inhalace.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.05.10 12:20

Ahoj holky, doktorka mi řekla jak užívat, akorát jsem spoléhala, že mi to v lékarně ještě pro jistotu na tu krabičku napíšou a nenapsali. Říkala 2 tabletky, ale ujistila jsem se tím, že jsem zavolala na dětské oddělení. Nějak se mi včera večer malý nelíbil, v noci chraptěl, ale naštěstí vše bylo v pořádku.

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 29.05.10 20:12

Tak hlavně,že malý je v poho…
já se vždy děsím každého nachlazení,že zase v noci pojedeme na pohotovost :-?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.05.10 20:18

PetroZ, já to samé, po té zkušenosti z minulého týdne, co nejdřív měl vysoké teploty, pak začala rýma a na to se večer začal dusit, tak od té doby už budu pořád ve střehu. Projevilo se to u něho prvně, předtím jen běžná nachlazení a kašle. Kdyby šlo tomu nějak předcházet :-( .

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 29.05.10 20:24

Andrejko,Mates s tím začal ve 3 měsících…to bylo strašný tehdá,malinkej a toto…
A právě,že tomu nejde předejít :-?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.05.10 20:31

Jejku, už tak od malička. Ptala jsem se doktorky, co máme dělat když se začne dusit, takže hned otevřít okno anebo ledničku, ať dýchá studený vzduch. Inhalovat Vincentku a mít doma po ruce léky, no a nedávat ho spát narovno.

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 29.05.10 20:38

Přesně tak…
mě se naštěstí v tu chvíli vrátila hodina z peďáku,kde jsme braly dětské nemoci…
Jelikož byl červenec,seděli jsme u mrazáku…bylo asi 5 ráno a v 7 už jsem byla u dr.
Dostal inhalaci,den na to zase…
pak jsme byli i na pohotovosti,to asi před 2 měsíci..
Doma mám inhalátor už taky..

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.05.10 21:03

My jsme skončili večer na pohotovosti a hned si nás tam nechali. Tento dusící kašel jsem neznala, tak mně nic jiného nenapadlo jak letět na pohotovost. Nikdy jsem o laryngitídě neslyšela.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 29.05.10 21:04

Také uvažuji buď o inhalátoru nebo o zvlhčovači vzduchu.

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 29.05.10 21:05

Tak jasan,že to každý nezná,já si totiž i vzpoměla,jak jsem to měla já asi v 6ti letech a seděla jsem s mamkou u lednice.
Je to ošklivý a snad nám z toho dítka vyrostou.

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 13.04.12 13:22

Ahoj holky, prosím o radu. Ve středu jsme byli u dr. s tím, že má syn laryngitidu (už po druhé), dostali jsme sinecod, fenistil a při záchvatu dát čípek rectodeltu (nebylo třeba, v noci hodně kašlal, ale ustál to), dnes jsme šli k dr.znovu, protože se to nijak nelepší a kašle už i přes den - a chrčí v něm, tak jsem si říkala, že bude víkend, tak dojdem radši dnes - dr.měla dovolenou a zastupující lékařka nám k sinecodu a fenistilu dala ještě prednison, že je to stejná látka jako rectodelt, akorát jiná forma podání - no a mám ho dávat 3× denně (ráno jsem dala celou tabletu, teď poo půlku a večer mám dát taky půlku) a máme ho brát do pondělka než půjdeme ke svojí dr.na kontrolu.. No a mě je divné, že nám ho napsala, zvlášť, když naše dr.říkala ať ten rectodelt dáváme jen při záchvatech, tak mi z toho vyplývá, že to bude silný lék a nevím, zda ho mám malému podávat 3× denně… Dávaly jste dětem Prednison i když neměli záchvaty? Když bude třeba syn lepší, můžu ho sama vysadit a zůstat jen u Fenistilu a Sinecodu?
Doufám, že to není moc zmatené.. :oops: :oops:
Díky moc za rady

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 14.04.12 17:35

Starší syn taky mívá laryngitidy, ale nikdy nám Prednison nedali. To je steroid, měl by tlumit záněty a regulovat činnost imunity.
Máme doporučený taky ten Rectodelt - prý je v něm stejná účinná látka, jako by eventuálně dostal při příjezdu rychlé, kdyby to bylo extra akutní a nezvládali jsme to. Zatím jsme to ale vždycky zvládli díky otevřenému oknu, vlhkým ručníkům na topení atd.
Neřeknu ti, jestli mu ten Prednison máš dát, nebo ne. Ale přijde mi to dost nezvyklé, i když je fakt, že podle příbaláku mají hodně podobnou působnost. Uvidíš, jestli se ozve nějaká maminka, co ho dávala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >