Látkové pleny a kyčle? Prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vavanda
Stálice 78 příspěvků 13.06.19 11:30
Látkové pleny a kyčle? Prosím o radu

Ahoj, jak je to vlastně s nošením plenek u novorozenců? Dává se papírová jednorazovka a přes to dvě látkové kvůli kyčlím? Nebo jak to je? Vím ze za dob me maminky nebyly papírové ale jen látkové a ty se dávaly kvůli kyčlim.. a kolik potrebuji latkovych plín? Dekuji

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 2 inzeráty 13.06.19 11:43

Teď už se nic takovýho nedělá. Dáváš buď jednorázové nebo ty moderní látkové, dle vlastního uvážení. Pokud dáváš jednorázové, stačí ti pár látkových čtverců pod hlavu, na utření atd. Kyčle se kontrolují po narození a pak ještě dvakrát nebo třikrát. Kdyby s nimi bylo něco špatně, doktor ti řekne, co máš dělat.

Vavanda
Stálice 78 příspěvků 13.06.19 11:52

@chaela díky za odpověď, takže preventivně se nedávají vůbec kvůli kyclim? Mamka mi prave furt říká, ze mi davala až 3 ks latkovych.

Kriss Tina
Extra třída :D 11050 příspěvků 13.06.19 11:52

Jak komu to dr doporuci, někdo má ty kyčle horší tak dopurucuji abdukcni balení, ale na to nepotřebuješ nějaké velké množství plen. Pokud nechceš latkovat, tak si vystačíš tak s 20 plenama (sem tam pod hlavu, případná abdukce, já je používám třeba při kojeni i později místo bryndáku)

Janli
Echt Kelišová 9336 příspěvků 13.06.19 11:53

Není to potřeba. Mě tchýně pořád valila do hlavy, že když dítěti nebudu dávat látkovky tak z něho udělám mrzáka. Dosáhla jen toho, že jsem s ní přestala mluvit. Stačí jednorázové plenky a pokud by se ukázal na vyšetření v porodnici nějaký problém, tak ti doporučí široké balení a vysvětlí, co a jak. Kalhotky na to stoji do stovky, koupíš je v lékárně a použiješ pár plenek, co más na podkládání. Předem nemá smysl nic připravovat.

murra
Kecalka 427 příspěvků 11 inzerátů 13.06.19 12:42

Nas ortoped to preventivne doporucuje vsem. Ja jsem pouzivala latkove pleny, takze jsem to neresila.

Leniccccka
Povídálka 25 příspěvků 13.06.19 12:52

Hezký den, za mne jsem dávala pouze kvalitní jednorázové pleny a ty stačily i když bylo doporučení balit, jak je v nich ten gel, tak ten nabobtná a stačí to.

Váš příspěvek
Reklama