Léčba alopecie Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kisi77
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 27.03.19 14:24
lecba alopecie Brno

Dobry den. Manzel ma alopecii areata, dve ohranicene loziska na zahlavi. Jeho kozni doktorka vyzkousela vsechno mozny, ale nic nepomaha. Hledame zkuseneho dermatologa nebo kliniku v Brne, venujici se lecbe alopecie. Prosim poradte, dekuju

Reakce:
Lada.
Závislačka 3104 příspěvků 27.03.19 14:35

Ahoj, nechci strašit, ale lékaři si s alopecií nevědí rady.
Mám alopecii od 13 let, jediné, co uměli, bylo dát kortikoidy, které někdy trochu pomohly (kolečko zarostlo, ale za chvíli vypadlo jiné) a někdy taky ne, jejich efekt je jen velmi malý a když vezmu v potaz nevhodnost jejich dlouhodobého užívání…přínos to prostě není.
Dále na mě zkoušeli tekutý dusík, také k ničemu.
Aktuálně jsem úplně bez vlasů již 5 let. U lékařů to již neřeším, řešila jsem to od 13 do 20, efekt nulový, tak jsem se na to vykašlala. Nyní zkouším změnu stravy podle autoimunitního protokolu, neboť se předpokládá, že alopecie je autoimunitní chorobou, ale zkouším to krátce, takže nemohu posloužit zkušenostmi, zda to pomohlo.

Lada.
Závislačka 3104 příspěvků 27.03.19 14:37

Jediné, co bych z doktorů doporučila, spíš hledat, zda nemá problémy se štítnou žlázou, s nesnášenlivostí potravin či nějaký zánět v těle. To smysl má, třeba by ta příčina byla tam. Ale já mám už štítnou žlázu léčenou, ale vlasy tím také nedorostly.

kisi77
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 27.03.19 14:49

@Lada. dekuji za vasi zkusenost. Takze u vas taky zaclo s koleckem a pokracovalo uplnou ztratou vlasu? Toho se prave manzel hodne boji. Kortikoidy uz mel taky. Myslela jsem, ze uz existuji nejaky novejsi zakroky,ktere by se dali podstoupit. Muzu poprosit nejaky odkaz na stravu, kterou se snazite docilit zmen? dekuju :kytka:

kisi77
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 27.03.19 14:54

@Lada. ano,ma hypotyreozu,lecenu kolem 7 let. Alopecie se objevila tak rok dozadu,vysledky stitne nezmenene. Jinak vsechny krvni testy ok,celiakie atd. Snazim se ho presvedcit na alergologicke testy na potraviny,drogerii,..

Lada.
Závislačka 3104 příspěvků 27.03.19 15:59

Z novějších metod existuje nějaká metoda, kdy vám na kůži uměle vyvolají zánět, který má provokovat vlasy k růstu. Na Facebooku existuje přímo skupina pro lidi s alopecií, někdo tam dával fotky, že mu po této terapii vlasy narostly, jiní to komentovali, že jim ty vlasy narostly na chvíli a po třeba půl roce znovu vypadaly.
Vnímám to tak, že jakákoliv léčba, kterou doktoři znají, vede jen ke krátkodobým úspěchům, je to pak vlastně vyhozený čas u doktorů.

Já začala pár kolečky ve 13ti, potom zarostly, rok byl klid, potom už mi vypadala ložiska velká jako dlaň, většinu puberty jsem neměla vlasy asi na polovině hlavy, před maturitou asi i víc než na polovině. V době zamilovanosti mi dost vlasů dorostlo, ale už vždy jsem měla oblasti v dolní části hlavy bez vlasů. Po dětech a nevyspání vlasy zase vypadaly, potom jsem měla velké stresy se svou mámou, vlasy vypadaly kompletně, za dva roky hlavy bez vlasů se najednou něco stalo, aniž bych cokoliv změnila a na půlce hlavy vlasy zase narostly, tak jsem se radovala a mohla chodit jedno léto bez šátku a po 5ti měsících to zase vše vypadalo, nyní nemám vůbec nic. Je to naprosto nevyzpytatelná věc, někdy vlasy dorostou, aniž byste cokoliv udělala, jindy vypadávají, i když chodíte po doktorech.
Vidím tam i spojitost se stresem. Celé dětství jsem měla hodně stresové (psychicky narušená matka - no, žádný med).

Nyní držím dietu podle knížky Autoimunitní řešení. ale podobné lze dohledat i na netu:
např. zde: https://www.goodvibeshuntress.com/…u-I-d%C3%ADl
Pokud se manželovi nechce k doktorovi na testy nesnášenlivosti potravin, možná byste to vytestovali i takto podomácku metodou eliminační diety a následného nasazení jedné potraviny a pozorování…
Popravdě řečeno, já už jsem na ty lékaře asi dost rezignovala, tak podle toho asi vypadají mé názory :) Ale testy u lékaře také všechny nesnášenlivosti neodhalí. Jsem také těžký alergik s atopickým ekzémem. Vždy jsem měla silné alergické reakce na vejce, ale podle testů na něj alergická nejsem :) I když to možná bylo způsobeno tím, že po delším nekonzumování vajec už ten lékařský test nebyl průkazný. Takže zase pokud byste chtěli nechat manžela testovat u lékaře, tak před tím žádnou dietu sami nenasazujte, aby to nezkreslilo výsledky.

kisi77
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 27.03.19 16:09

@Lada. dekuju :kytka: podivam sena tu dietu i fb skupinu. Drzim pesti,at to nemate tak narocne

Lada.
Závislačka 3104 příspěvků 27.03.19 16:13

Děkuji také, mrkněte do té skupiny, někteří tam píší své příběhy, jsem tam zatím krátce, tak jsem toho moc nepročetla. S tou dietou je dobré se připravit na to, že v první fázi je to o tom pořád viset na netu a lovit informace a recepty a strávit dost času v kuchyni, ale postupně si to člověk osahá a už je to méně náročné…Držím mužovi palce, ať je celkově v pořádku.

Váš příspěvek
Reklama