Léčba píštěle

Qwentin
31.12.19 11:59

Léčba píštěle

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo léčil píštěl a s jakým výsledkem? Většinou to odstraňují chirurgicky, zajímalo by mne, jestli vám tato léčba zabrala, nebo se píštěl udělala znovu, nebo se ta léčba nějak zkomplikovala. Moc děkuji za příspěvky. Hezký Silvestrovský den…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.12.19 12:08

Ano, po operaci hemoroidů mi vznikl periproktalni absces a nasledne pistel. Vyoperovano úspěšně před 7 lety a zatím dobré..

• Citovat
  • Nahlásit
1931
31.12.19 12:08
@Qwentin píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo léčil píštěl a s jakým výsledkem? Většinou to odstraňují chirurgicky, zajímalo by mne, jestli vám tato léčba zabrala, nebo se píštěl udělala znovu, nebo se ta léčba nějak zkomplikovala. Moc děkuji za příspěvky. Hezký Silvestrovský den…

Myslím, že ba tohle můžeš dostat milion různých odpovědí. Píštěle se řeší chirurgicky. Někomu to pomůže, někdo má komplikace, někomu se postupně vytvoří píštěle zase někde jinde a musí jít na operaci znovu. Nevím, jak ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Qwentin
31.12.19 12:10
@Anonymní píše:
Ano, po operaci hemoroidů mi vznikl periproktalni absces a nasledne pistel. Vyoperovano úspěšně před 7 lety a zatím dobré..

Děkuji moc, držím pěsti, ať to tak stále zůstane.

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
31.12.19 12:13
@Tomkins píše:
Myslím, že ba tohle můžeš dostat milion různých odpovědí. Píštěle se řeší chirurgicky. Někomu to pomůže, někdo má komplikace, někomu se postupně vytvoří píštěle zase někde jinde a musí jít na operaci znovu. Nevím, jak ti to pomůže.

Děkuji za odpověď. Čeká mne odstranění píštěle a lékařka mi řekla, že neví, zdali se jí podaří vyléčit. Beru již osmé atb, mám v ní hnis. Zajímá mne, jak se to dá léčit. Někdo říká, že je to hodně komplikovaná léčba, někdo s ní žije velmi dlouho bez šance na vyléčení.

• Citovat
  • Nahlásit
1763
31.12.19 13:09

A bavíme se o pistele v které části těla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Qwentin
31.12.19 21:12
@skorotehotna píše:
A bavíme se o pistele v které části těla?

hrudník :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 21:37

@Qwentin já měla píštěl v třísle v dolní části. Pomohlo až rozriznuti (otevřená rána bez šití), višňák, atb a pak ještě nějaká masticka (už si nepamatuji). Mám pěknou jizvu, ale určitě je to mnohem méně omezující než ta píštěl… Musím podotknout, ze toto řešení napadlo až doktora, ke kterému jsem se dostala přes velmi dobrou kamarádku. Jinak mi nikde nepomohli…

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
1.1.20 12:09
@Anonymní píše:
@Qwentin já měla píštěl v třísle v dolní části. Pomohlo až rozriznuti (otevřená rána bez šití), višňák, atb a pak ještě nějaká masticka (už si nepamatuji). Mám pěknou jizvu, ale určitě je to mnohem méně omezující než ta píštěl… Musím podotknout, ze toto řešení napadlo až doktora, ke kterému jsem se dostala přes velmi dobrou kamarádku. Jinak mi nikde nepomohli…

Tak to je dobře,, že se Ti to podařilo dobře vyléčit :kytka:. Mně právě řízli absces, ránu nechali otevřenou, dali drén, ale nezahojilo se to a vznikla píštěl. Už mám osmery atb za sebou, ale je tak stafylokokus epidermidis a ten je rezistentní na spoustu atb. Někde právě říkají, že se z jedné píštěle udělá další a dlouho se to léčí.. :oops: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 13:36

Známá měla píštěl na krku celý život od cca 9-ti let.

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
1.1.20 14:03
@Anonymní píše:
Známá měla píštěl na krku celý život od cca 9-ti let.

To je smutné. Obdivuji ji, že s ní dokázala žít. Někde jsem četla, že to někdo může mít celý život a to je zrovna tento případ. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 17:55
@Qwentin píše:
To je smutné. Obdivuji ji, že s ní dokázala žít. Někde jsem četla, že to někdo může mít celý život a to je zrovna tento případ. :roll:

Ono Ti asi ani nic jiného nezbyde než se s tím smířit. Ta bezmoc člověka dostane. Taky jsem tam měla stafilokoka a vyzkoušela fakt hodně…Podle mě i ten dren je na prd. Proste nechat tu ránu fakt otevřenou a chodit často na převazy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 18:00

Mě píštěl odstranili před 20-ti lety. Také mě strašili, že se to vrací ale ťuk, ťuk, od té doby v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
1.1.20 20:40
@Anonymní píše:
Mě píštěl odstranili před 20-ti lety. Také mě strašili, že se to vrací ale ťuk, ťuk, od té doby v pohodě.

Gratuluji! :kytka: Ráda čtu, když se píštěl podařila vyléčit. Aspoň si člověk nepřipadá tak beznadějně.

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
1.1.20 20:42
@Anonymní píše:
Ono Ti asi ani nic jiného nezbyde než se s tím smířit. Ta bezmoc člověka dostane. Taky jsem tam měla stafilokoka a vyzkoušela fakt hodně…Podle mě i ten dren je na prd. Proste nechat tu ránu fakt otevřenou a chodit často na převazy.

Měla jsi stafylokoka, takže už ho nemáš? No tak to je super zpráva…Boj proti němu je opravdu někdy zdrcující..Na ty převazy jsem chodila-višňak, atb, ale bohužel bez účinku. Tak se lékařka rozhodla to hnisavé ložisko odstranit. Jdu 6.1…,tak jsem zvědavá, co mne čeká.. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat