Léčba po vytržení osmičky

2307
12.6.17 10:14

Lecba po vytrzeni osmicky

Maminky a tatinkove,

chtela bych se zeptat, jak Vam lecili tzv. suche luzko po extrakci zubu? Ja byla ve Ct na vytrzeni dolni osmicky, ten den bolesti, ale to je jasne, v Pa to bylo na dva ibalginy a od So dost bolest.Tak jsem vcera byla na pohotovosti a rozpadla se mi krevni srazenina.Rana vycistena, dan dren a dnes KO u zubare co mi zub trhal a vycistil jodem a do rany dal Acylpyrin. Davaly ho take nekomu? Ja nikdy o takove metode neslysela.

Dekuji a pekny den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14629
12.6.17 10:28

Tak mne osmicku vytrhl, ranu zasil, nasadil antibiotika a predpsal prasky proti bolesti, ktere jsem nakonec nebrala, protoze se mi po nich delalo strasne zle. Takze jsem asi tyden trpela jako zvire a po tydnu mi vytahl stehy a zivot se vratil do starych koleji.

Pokud ti do rany dali dren, asi ti to zacalo hnisat nebo tak. Moje mamka to tak mela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
12.6.17 10:53

Aspirin jsem si do rány dávala sama, na doporučení zubařky (volala jsem ji ze zahraničí z dovolené, co mám dělat). Opravdu pomohl. Jinak fakt doporučuju aspirin - oproti acylpirinu je výrazně chutnější. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18257
12.6.17 11:04
@warita píše:
Tak mne osmicku vytrhl, ranu zasil, nasadil antibiotika a predpsal prasky proti bolesti, ktere jsem nakonec nebrala, protoze se mi po nich delalo strasne zle. Takze jsem asi tyden trpela jako zvire a po tydnu mi vytahl stehy a zivot se vratil do starych koleji.Pokud ti do rany dali dren, asi ti to zacalo hnisat nebo tak. Moje mamka to tak mela.

Stejny postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
12.6.17 11:25

@ivkaaa tak o acylpyrinu do poextrakční rány jsem ještě neslyšela…má to působit protizánětlivě anebo „naředit“ krev?…to je fakt zajímavá metoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
12.6.17 11:29

@Malaga Má to místo prokrvit a tím urychlit hojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
12.6.17 11:57

Minulý týden mi na Homolce trhali osmičku a sedmičku vrostlé do sebe. Dělali to na sále, rozřízli, vyndali, zašili, trvalo to cca 15 minut i s převlečením do sterilního oblečení a že mám přijít na stehy. Čekala jsem týdenní bolest, jako když mi zub trhala zubařka, ale měla jsem jen ten den dva ibalginy a vůbec to nebolí (asi jak nepoškodili všechno kolem páčením a uměli to). Je mi to až divný, asi mám kliku :-) O aspirinech do rány neříkali nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
12.6.17 14:27

Holky dekuji moc,
je pravda, ze to dneska ani neni na Ibalgin, jak mne tam dal ten Acylpyrin.Tak snad uz se to zacne hojit.Je to narocny jeste s 1,5rocnim prckem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5715
12.6.17 14:32

V únoru mi stomatochirurg trhal dvě osmičky (jednu dolní a jednu horní). Bylo to rychlé, obě byly normálně vyrostlé, jedna měla mírně zahnuté kořeny. Podepisování papírů a umrtvení trvalo déle, než samotné trhání :D Kdo umí, ten umí ;) Ránu stomatochirurg nešil, říkal mi, že ji šije, jen když musí řezat, jinak šitá rána je více náchylná na zánět. Následující tři dny jsem brala 3 Ibalginy Rapid za den, nijak velká bolest to však nebyla, zabíraly bez problémů. A také jsem následující 2 dny chladila, aby se minimalizoval otok. Prvních 24 hodin jsem si dávala hodně pozor, aby se správně utvořila sraženina, do druhého dne se rána mírně pročišťovala :nevim: Pak další 3 dny jsem si dala bacha, aby se sraženina nevyplavila. Od třetího dne jsem tak týden několikrát za den jemně vyplachovala šalvějí. Zahojilo se to bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14629
12.6.17 14:49
@martinca píše:
Minulý týden mi na Homolce trhali osmičku a sedmičku vrostlé do sebe. Dělali to na sále, rozřízli, vyndali, zašili, trvalo to cca 15 minut i s převlečením do sterilního oblečení a že mám přijít na stehy. Čekala jsem týdenní bolest, jako když mi zub trhala zubařka, ale měla jsem jen ten den dva ibalginy a vůbec to nebolí (asi jak nepoškodili všechno kolem páčením a uměli to). Je mi to až divný, asi mám kliku :-) O aspirinech do rány neříkali nic.

Prosim te, kde si na tom zakroku byla, tam jdu taky. Mne pacil „pouze“ jednu osmicku 40min a mela jsem pusu nateklou a modrozelenou, jako by mne nekdo zmlatil.

EDIT: koukam, zes byla na homolce. No jo, cist clovek musi umet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
12.6.17 22:17

@bartsch ja se take snazila a davala pozor, aby byla krevni srazenina, ale bohuzel se rozpadla :(no snad do 14dnu budu fit, prt odjizdime na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
12.6.17 22:21

@Malaga prosim te poradis mi? vim, ze delas na zubnim. chlap mi umira na bolest od osmicky, ktera mu nesla umrtvit. zubarka mu to opichala, jak mohla a nic. uz 4. den ho boli pant a pulka hlavy.ten zub mu trochu obnazila :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14629
12.6.17 22:44
@ivkaaa píše:
@bartsch ja se take snazila a davala pozor, aby byla krevni srazenina, ale bohuzel se rozpadla :(no snad do 14dnu budu fit, prt odjizdime na dovolenou.

jaka krevni srazenina? Mne pokazde kdyz jsem se pokusila otevrit usta doslova strikala krev z te zasite rany… srazene nevypadala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
13.6.17 06:03

@warita ty jo, tak to me vubec :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
13.6.17 07:17
@Bůča píše:
@Malaga prosim te poradis mi? vim, ze delas na zubnim. chlap mi umira na bolest od osmicky, ktera mu nesla umrtvit. zubarka mu to opichala, jak mohla a nic. uz 4. den ho boli pant a pulka hlavy.ten zub mu trochu obnazila :roll:

jak jste to vyřešili???
Myslíš, že je poloprořezaná anebo že je v takovém zánětu, že nefunguje anestezie? když napíšeš, že nešla umrtvit, tak to vypadá, že mu chtěla čistit kanálky, ale to mi přijde málo pravděpodobné, protože většinou se osmičky extrahují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama