Lehká mozková disfunkce

Anonymní
9.11.11 21:42

lehká mozková disfuncke

ahoj holky máte s ní zkušenost??

• je to dědičné??
  • manželovi zjistili v dětství LMD. Teď, když malá komunikuje, zdá se mi, že vidím náznaky toho samýho, co má můj muž.

Dcera je hrozně šikovná na její věk, je trochu víc hyperaktivní.. nechci to řešit zatím s žádnym doktorem, tak se ptám na vaše zkušenosti.. díky :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3278
9.11.11 21:59

Ahoj, obávám se , že to jednak je i možné, že je to dědičné a za druhé, pokud shledáváš příznaky na malé, asi bych to nepodceňovala a šupajdala bych k mudr..... :think: Radši pro jistotu..... :think: Pro klid, když už… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.11 22:04

no je jí rok a půl, tak to nechci ňák zveličovat.. už jsem našla konečně článek, takže :think: už vim, že to dědičný bejt může..

• Citovat
  • Nahlásit
656
9.11.11 22:07

Moje dcera měla a má LMD a vnoučci (její syn a synovec) mají také LMD nyní se říká ADHD, ale je to to samé. Tak si myslím, že dědičné to bude. Doktorovi bych se nevyhýbala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
9.11.11 22:32

No nevím,po kom to má,ale má. Prostřední dcerka.
Intuitivně jsem si nechala v 2 hé třídě vyžádat náštěvu do PPP a tam mi ji po testech u prostřední dcerky diagnostikovali,nejen ji,ale i zkříženou lateralitu a dyslexii snad na všechno,vč. zdr. omezení s doporučením do dyslektické třídy s omezením.
Dcera navštěvuje mom. 7 třídu,min. rok měla na vysvědčení vyznamenání a to to v normální třídě,přeřadit jsem ji nenechala,čekala jsem,co dá a dává s „normálními“ dětmi. Bez omezení.
Měly jsme to štěstí,že jsme měly možnost se učit učit spolu s pp pracovnicí,takže jsem dostala mustr,jak na dcerku a vyplatilo se.
Před koncem 9 třídy si nejspíš necháme znovu udělat testy,at´vím,na co holka má a co si můžem dovolit,ale nevidím to jako zásadní handicap,když člověk chce,může ovlivnit hodně věcí :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.11 22:38
berry4 píše:
No nevím,po kom to má,ale má. Prostřední dcerka.
Intuitivně jsem si nechala v 2 hé třídě vyžádat náštěvu do PPP a tam mi ji po testech u prostřední dcerky diagnostikovali,nejen ji,ale i zkříženou lateralitu a dyslexii snad na všecno,vč. zdr. omezení s doporučením do dyslektické třídy s omezením.
Dcera navštěvuje mom. 7 třídu,min. rok měla na vysvědčení vyznamenání a to to v normální třídě,přeřadit jsem ji nenechala,čekala jsem,co dá a dává s „normálními“ dětmi. Bez omezení.
Měly jsme to štěstí,že jsme měly možnost se učit učit spolu s pp pracovnicí,takže jsem dostala mustr,jak na dcerku a vyplatilo se.
Před koncem 9 třídy si nejspíš necháme znovu udělat testy,at´vím,na co holka má a co si můžem dovolit,ale nevidím to jako zásadní handicap,když člověk chce,může ovlivnit hodně věcí :wink:
**právě a toho se celkem boji, že s ní půjdu k doktorovi a on jí najde i to co nemá.. teď akorád pozoruju, že se jí na něco ptam a ona čumí :lol: , tak se jí ptam asi 5×,než mi odpoví a to dělá i muj muž, je to hrozný.. ale říkam je jí 18m je ještě malinká..
na svym muži to nesnesu to se přiznam, a to je taky ale jedinej příznak LMD, kterej má..
  • Citovat
  • Nahlásit
29582
9.11.11 22:49

Moni na nějakou diagnostiku se mi to zdá hlavně strašně brzo.
Dej jí čas,nemáte kam spěchat,malá se tepr vyvíjí.
Dnes,u třetí jsem mnohem chytřejší a sleduji vývoj.
Ten se dá poznat třeba už jen v motorice v prvním roce- prostřední dcerka byla hrozně rychlá-na všechno,ale přeskočila některé výv. fáze,téměř nelozila,ale velmi rychle chodila,byla hodně živá,ale v dobrém slova smyslu,až moc aktivní,ale pořád v tom dobrém,jenže neměla třeba čas se ani najíst… To píšu o batoleti…
S mluvou byla taky velice rychle dopředu,ale vyskytly se tam poruchy v sykavkách,přeskakovala některá písmena,nebo je spíš nepoužívala,zárovenˇ ale mluvila ve větách…
V globálu byla úžasně rychlé dítě na všechno,hodně živé,ale zvladatelné,vše se projevilo až ve škole.
Tam je třeba zvčas zasáhnout,protože díky neúspěchům se to může obrátit a dítě ztrácí zájem o školu. A to je pak peklo.
Zatím to neřeš,nech ji žít,počkejte až na kolektiv,až se to začne někam vyvíjet konkretně.
Neboj,dá se s tím pracovat a určitě to není tak hrozné.
Já jsem na tu svoji dys hrozně pyšná,protože ji mají učitelé ve škole moc rádi,zapojuje se perfektně a s učením to není zas až tak hrozné,chce to jen trpělivost a věnovat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
10.11.11 00:20

LMD má brácha (k tomu 3 dys-) a zrovna ten příznak, co popisuješ, u něho není :lol: Ale jinak taky byl strašně neposedný, třeba ho vůbec nebavily v dětství knížky, čtení, hrané pohádky, mamka ho krmila tak, že za ním běhala s rohlíkem… :lol: Do školy měl odklad, protože blbě mluvil, ale během toho roka docvičili s mamkou v poho všecky písmenka. Ale strašně dlouho mluvil tak, že jsme mu rozuměli jenom my :lol:

Nepřijde mi, že je nějaký extra důvod, proč bys to měla zjišťovat už teď, přijde mi to brzy… Mu to zjistili až někdy ve 3. třídě a má maturitu a je OSVČ, takže žít se s tím dá. Akorát ta příprava do školy je náročná - zrovna včera jsem to někde psala, jak jsem se s ním učila ČJ a AJ a to by se člověk kolikrát radši zabil :lol: Něco jsem mu vysvětlovala a on čuměl z okna, kdo jde po mezi :cert: :lol:

Jestli je to dědičné, netuším, ale asi může být. Mamce prý ta psycholožka řekla, že je dyslektik taky - snažila se jí něco vysvětlit, jak s ním pracovat a mamka na ni hleděla, jak puk :lol: Tak jí dala něco přečíst a říkala, že asi bude dyslektik taky. Akorát za mamčiných školních let tohle nebylo, tak těžko říct, víc testů neabsolvovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
10.11.11 00:27

Ale to s tím, že se na něco ptám a on nic, to dělá i náš malý. Já jsem to teda přičítala tomu, že je to chlap a slyší, ale nedbá :lol: :lol: :lol: Z toho bych závěry nedělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
10.11.11 06:32

já bych tedy po zkušenostech se synem určitě řešila s doktory čím dříve diagnostikují tak můžete mnohým problémům předejít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.11 08:07
Angua píše:
Ale to s tím, že se na něco ptám a on nic, to dělá i náš malý. Já jsem to teda přičítala tomu, že je to chlap a slyší, ale nedbá :lol: :lol: :lol: Z toho bych závěry nedělala…
**taky mě to napadlo :-D :-D
  • Citovat
  • Nahlásit
656
10.11.11 10:01

Manžela se na něco ptám třeba i osmkrát, než odpoví a LMD 100% nemá. Prostě, je to chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16988
10.11.11 13:38
dana59 píše:
Manžela se na něco ptám třeba i osmkrát, než odpoví a LMD 100% nemá. Prostě, je to chlap.

Jo, jo, klukům musím občas skoro vyrvat hračku z ruky, aby se uráčili věnovat pozornost mému dotazu. :mrgreen:
Myslela jsem, že je to znak toho, že se dokáží soustředit na činnost, která je zajímá - tj. jednoznačné plus pro budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
10.11.11 18:41

U kluků je to tak, že se dokáží soustředit pouze na jednu věc a jsou na ni soustředeni. My to máme jinak, stíháme 10 věcí najednou. To je prostě matka příroda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat