Lenoch v břiše

57
14.12.20 14:21

Lenoch v břiše

Holky taky jste měla některá v břiše trochu lenocha? Já začala pohyby dítěte cítit až po 20 týdnu. Všichni mě furt otravovali jestli už kope a já pořád že nic necítím. Pak až třeba ve 24 jsem začala cítit ale jen večer, když jsem si lehla. Pak to šlo cítit někdy přes den ale pořád hlavně večer, když já byla v klidu. Teď jsem v 9 měsíci a spousta kamarádek mi říká, jak je to dítě strašně kopalo a tlačilo a jak bolí kopanec do žeber nebo do močáku. Já jsem ráda, když se Mimi občas ozve během dne, občas udělá bouli na břiše, ale je schopné mi o sobě nedat vědět i několik hodin a pořád platí, že je aktivní spíš večer, když si lehnu. Na jednu stranu jsem ráda, že nedostavam bolestivé kopačky. Na druhou stranu někdy když se pár hodin neozve, tak už jsem nervózní. Já jsem dost klidná povaha, dítě jsem byla hodný a klidný. Moje sporty jsou plavání, jóga, procházky… žádnej adrenalin nebo moc akční sport… že by bylo dítě klidné po mně? Máte to taky tak některá? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1050
14.12.20 14:31

Dceru jsem taky moc necítila, měla jsem placentu vepředu. Až ke konci mě občas kopala do žeber, ale takový ten fotbalista to fakt nebyl. Zato teď, v osmi měsících, mi to vynahrazuje :D
Mělo by se napočítat 10 pohybu denně, myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13956
14.12.20 14:41

Jak kdybys mluvila o mně. Bříško jsem mela malé, pohyby jsem citila taky až kolem 24tt (teda neco už asi dřív, ale to jsem nepoznala, že je ono). Nezažila jsem, ze by me kopnuti probudilo nebo zabolelo. Muž citil kopnuti tak třikrát za těhotenství. Mela jsem teda placentu vepředu a pozdeji se ukázalo, že si mimino v poloze KP zalehlo nohy, takže veškeré pohyby asi obstarávaly ruce.

Teď je dcerce 10mesicu, pohybove torpédo, moc nenaspí, ale je pohodová, usměvavá, trpělivá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
14.12.20 14:56

Ke konci uz tak lítat nebude, nema tam misto. Taky zalezi kde máš placentu, jestli jsi treba nebyla oplacana atak. Ale bud rada, neni to nic extra prijemneho, ja se kolikrat musela venku i zastavit a pockat, az přestane, nebo sem nemohla ani chodit a vecer zacal litat jak zbesilej, hned jak sem se ulozila ke spanku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
14.12.20 14:58

@Beru 95 Ségra to takhle měla, několikrát denně musela miminko v břiše budit aby viděla odezvu. Pak se jí narodila holka která už šest let nezavřela pusu ani nezpomalila. Já měla dvakrát akrobata v břiše. Ten prvorozený první půlrok více-méně prospal. Ta druhá prospala jen první tři měsíce. Mě doktorka říkala že mám ke konci sledovat spíš nějakou výraznou změnu v chování miminka v břiše a potom forem jet na kontrolu, ale když bude dítě +/- stejně aktivní, tak je jedno jestli je hodně aktivní nebo spíš klidné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2779
14.12.20 15:07

Ke konci se hýbou vždy méně? Nemáš placentu na přední straně? Já jsem u první měla a taky ty pohyby nebyly tolik cítit, spíš jako nějaké neurčité bolení v břichu, jak kopala dovnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
14.12.20 15:08

Já jsem prý byla taky pěkný lenoch, máma mě musela přes břicho vyloženě šikanovat, abych jí vrátila alespoň jedno unavené kopnutí. Narodila jsem se úplně zdravá, jen musím říct, že mi to lenošení zůstalo a nejsem moc aktivní :mrgreen:

teď jsem ve 4. měsíci a doufám, že mimčo bude po mně lenivé. Když slyším od kamarádek, jak je mimčo kopalo až nemohly skoro ani dýchat, tak si říkám, že není o co stát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
14.12.20 15:13

Dcera v břiše byla hodně klidná. Nikdy mě snad nekopla tak, že by to bolelo, nebo že bych kvůli tomu nemohla spát. Kolikrát jsem si musela lehnout a dat ruce na břicho, abych vůbec cítila pohyby. Spis se tam jen prevalovala a podle toho se břicho různě šišatilo a boulilo :palec: teď má 16 m, od konce sestinedeli, které prospala, jen k nezastavení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9917
14.12.20 18:54

Možná máš placentu vepředu. Já jsem myslím taky měla, nikdy mě syn nijak moc nekopal, hýbal se, to ano, ale nikdy mě nekopnul do žeber, do močáku ani do střev… A byl teda klidný i jako miminko, nebyl to žádný divoch ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
18.12.20 03:36

Tak holky jsem po gynďě a: placentu ve předu nemám. Dítě už mám stočené hlavou dolů. Teď když má ty nohy pod žebrama, tak kopání víc cítím, ale pořád to beru jako ok. Nejvíc bolestivý je plný močák nad ránem a přesun z postele na WC :lol: :lol: :lol: ale tak jsem ráda, že mě to nebolí a že je mimčo zatím lenoch a po porodu uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
20.12.20 12:53
@Kriss Tina píše:
Ke konci uz tak lítat nebude, nema tam misto. Taky zalezi kde máš placentu, jestli jsi treba nebyla oplacana atak. Ale bud rada, neni to nic extra prijemneho, ja se kolikrat musela venku i zastavit a pockat, az přestane, nebo sem nemohla ani chodit a vecer zacal litat jak zbesilej, hned jak sem se ulozila ke spanku :mrgreen:

Proc by to melo souviset s oplacanosti? Organy bolej po kopnuti zevnitr i tlustou zenskou :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
20.12.20 13:00

@rozand ne, zenska pri tele ty pohyby citi hur. Ono hubena mamina, kdyz lezi na zadech, to mimco v tehle fazi i nahmata :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.12.20 18:03

Je pravda, že hubený mamky to cítí a nahmatají líp, ale znám i jednu krev a mlíko, co to bolelo a druhou hodně silnou a tu šíleně bolely žebra. Já jsem taky krev a mlíko - velký prsa i zadek. Za těhotenství mám nahoře 9 kg. Snad už moc neporostu. No a pořád jsem za lenocha ráda :lol: :lol: :lol: teď už mě bolí záda, blbě se mi stává a nic neujdu. Už se těším, až bude venku a tělo bude zas moje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
20.12.20 22:07
@Kriss Tina píše:
@rozand ne, zenska pri tele ty pohyby citi hur. Ono hubena mamina, kdyz lezi na zadech, to mimco v tehle fazi i nahmata :D

Mela jsem pred otehotnenim 85 kg na 165 cm, pri porodu o 26 kg vic. Prvni pohyby jsem citila jako prvorodicka 15+0, syn me kopal cely 3. trimestr tak, ze se u toho nedalo pomalu ani stat. Dite jsem si nahmatala taky :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
20.12.20 22:08

Mam dokonce videa ze 7. mesice, kde je videt, jak se mi v nem dite hybe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat