Leona - spatna volba?

Anonymní
21.11.15 08:57

Leona - spatna volba?

Maminky prosim o radu, strasne me to trapi, zvolili jsme prodceru jmeno Leontyna s dcerou se nam mic libilo. Jenze ted je to takove rozpacite nikdo nevi jak ji rikat (rodina) my s dcerou jsme s dcerou zvolili prezdivku, ktera ma se jmenemspolecne jenom pocatecni pismeno :( rodina uz ji tou prezdivkou taky oslovovat. Dcera ma 9mesicu. Popravde nevim co se mi na tom jmene libilo :(( zvazuji, ze ji prejmenuju na Leona? Zase se mi to zda takove tvrde :( holky fakt me to trapi..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13621
21.11.15 09:01
@Anonymní píše:
Maminky prosim o radu, strasne me to trapi, zvolili jsme prodceru jmeno Leontyna s dcerou se nam mic libilo. Jenze ted je to takove rozpacite nikdo nevi jak ji rikat (rodina) my s dcerou jsme s dcerou zvolili prezdivku, ktera ma se jmenemspolecne jenom pocatecni pismeno :( rodina uz ji tou prezdivkou taky oslovovat. Dcera ma 9mesicu. Popravde nevim co se mi na tom jmene libilo :(( zvazuji, ze ji prejmenuju na Leona? Zase se mi to zda takove tvrde :( holky fakt me to trapi..

Co rovnou Lea?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
21.11.15 09:03

Leona, se mi teda líbí víc než Leontýnka, ale určitě bych nechala. Ona sama si později vybere oslovení:) nám všichni navrhovali abychom naší Emiliu přejmenovali na EmuEmmu s odůvodněním typu ‚když jí všichni stejně říkají Emičko, tak se to aspoň nebude plést‘. Emičko jí stejně nikdo moc neoslovuje a sama když se představuje tak říká většinou Lia nebo Emi :)

Příspěvek upraven 28.03.18 v 23:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
21.11.15 09:05

Leontynka je prece moc krasne jmeno :kytka:
Leontynka, Lea, Tynka, Leuska,…
Neprejmenovavala bych. Hned me napadla Leona Machalkova :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35296
21.11.15 09:05
@Anonymní píše:

Prosimte je to krasne nevsedni jmeno, nech ji ho. Rikejte ji, jak se vam libi - na tom vubec nesejde. Nikdo nema trauma, ze ho neoslovuji celym krestnim jmenem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
21.11.15 09:07

Nezkousela jsi na to jmeno si „zvyknout“ casto ji tak oslovovat? Mame taky doma Leontynku. Taky jsme si vytvorili zdrobneliny.. Ale Leontynko, lejko, lejiku, ji taky oslovujeme.. Neprejmenovala bych. Je to krasne jmeno :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4014
21.11.15 09:09

Nechala bych, je to hezké jméno. Říkala bych jí Týnko, Leo vždyť to jde různě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
21.11.15 09:09

Leontýnka je moc hezké jméno, tvrdé určitě není, naopak výslovnost Leony mi přijde tvrdší. :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
162
21.11.15 09:10

Leontykna je krasne meno, keby som ju mala volat skratene, tak asi Lea.Inak Leonu mam kamaratku a velmi jej to meno pristane a je to nezna zena. volame ju Leonka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5593
21.11.15 09:31

Leontynka je krasne jmeno do te doby nez ji bude treba 30let. V te dobe na dospelou zenu se mi Leontynka moc nehodi, nicmene nad jmenem jste meli dukladne premyslet driv ted uz bych ji ho nechala. A neco pro podporu jsou horsi jmena tak se tim netrap :hug: ( treba tady v diskuzi je jedna nejmenovana maminka, ktera dala sve dceri a vlastne i synovi jmeno, nad kterym zustava rozum stat… A to jsou teprve „chudaci“ deti) takze Leontynka je v pohode :) a vlastne az ji bude tech 30jak jsem zminovala tak uz to k ni proste padne a nikdo z rodiny se nwpozastavi nad tim, ze je to zvlastni jmeno nebo tak uz na to budou zvykli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
21.11.15 09:35
@sisk píše:
Leontynka je prece moc krasne jmeno :kytka:
Leontynka, Lea, Tynka, Leuska,…
Neprejmenovavala bych. Hned me napadla Leona Machalkova :roll:
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
930
21.11.15 09:40

Souhlasím s holkama, taky se mi Leontýna líbí, kamarádka ji má, a říkají jí Týnko… :mavam: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
21.11.15 10:02

Teď už bych to jméno nechala, ale pokud ho chceš opravdu změnit, tak bych dala tu Leu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8556
21.11.15 10:08
@Pudloslava píše:
Prosimte je to krasne nevsedni jmeno, nech ji ho. Rikejte ji, jak se vam libi - na tom vubec nesejde. Nikdo nema trauma, ze ho neoslovuji celym krestnim jmenem.

Nevšední nevím, v mém okolí jsou teď asi tři a je to jméno, co se začalo dávat.
Leona se mi moc nelíbí, Lea je super. Ono taky záleží na příjmení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
21.11.15 10:15

Moje starší dcera je taky Leontýnka. Jméno jsem měla vybrané už několik let před jejím narozením. Když se nám narodila, objevilo se pár dobráků, co si neodpustili jízlivé poznámky. Tak jsem začala pochybovat. Jak byla větší a začla jsem s ní chodit na hřiště, bylo mi nepříjemné na ni volat jejím krásným jménem. Tak moc jsem byla ovlivněná okolím a tak moc mi záleželo na cizích lidech než na mě samotné a na mé dceři. Dneska je v první třídě a já si nedovedu představit, že by se jmenovala jinak, pyšně ji oslovuju a myslím, že jí to jméno sluší, je to moc hezká holčička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama