Lepek- jak zavést u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petya
Povídálka 41 příspěvků 06.12.18 10:33
lepek jak

Ahoj! Jak ste zavedli lepek miminko..mame 7 mesicu

Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 7896 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 10:35

@Petya můžeš piškotu nastrouhat do přesnídávky nebo třeba uvařit kaši ;)

Petya
Povídálka 41 příspěvků 06.12.18 10:39

Ja jsem si mislila zacit s ovesena kase, potom s nejaka vicezrnna kasa a na konec s piskotu a susenky.JE to lepsi nebo…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 06.12.18 10:58
@Petya píše:
Ahoj! Jak ste zavedli lepek miminko..mame 7 mesicu

My do roka jeli defacto jen na živočišných potravinách a zelenině, trocha ovoce a obilí fakt jen malinko a bezlepkové, na ochutnání a to předem namáčené v kyselém roztoku vody a syrovátky kvůli odbourání kyseliny fytové. Po roce jsme začli dávat obilovin víc, nejdřív těch bezlepkových, v roce a půl i lepkových a předem namáčet - hlavně ráno kaše jsem dělala a stále dělám. Chleba pouze domácí kváskový..
Dcera je živá, zdravá, veselá, když marodí, je z toho naštěstí velmi brzy venku.
Hodně obilí už prvním roce dítěte a kór nenamáčeného dítěti podle mě mnoho dobrého nepřinese. Nemá ještě dostatek enzymu amylázy a tak obiloviny těžko tráví. Pak jsme měli období a to dost dlouhé, kdy jsem na to tak nějak „kašlala“, nenamáčela, rohlíky, piškoty apod., bylo to asi tak kolem 2. roku ml. dcery. Ale když začla marodit častěji a být taková hodně hyperaktivní (z přemíry sacharidů a cukru), zas jsem se vrátila k poznatkům Sally Fallonové a dr. Pricea, odkud ráda čerpám..
Tím nechci říct, že jen tohle je ta největší svatá pravda..každý to vidí jinak..jen píšu, jak jsem to měli my.

Lenka_Hal
Kelišová 5656 příspěvků 06.12.18 11:56
@Evulina píše:
My do roka jeli defacto jen na živočišných potravinách a zelenině, trocha ovoce a obilí fakt jen malinko a bezlepkové, na ochutnání a to předem namáčené v kyselém roztoku vody a syrovátky kvůli odbourání kyseliny fytové. Po roce jsme začli dávat obilovin víc, nejdřív těch bezlepkových, v roce a půl i lepkových a předem namáčet - hlavně ráno kaše jsem dělala a stále dělám. Chleba pouze domácí kváskový..
Dcera je živá, zdravá, veselá, když marodí, je z toho naštěstí velmi brzy venku.
Hodně obilí už prvním roce dítěte a kór nenamáčeného dítěti podle mě mnoho dobrého nepřinese. Nemá ještě dostatek enzymu amylázy a tak obiloviny těžko tráví. Pak jsme měli období a to dost dlouhé, kdy jsem na to tak nějak „kašlala“, nenamáčela, rohlíky, piškoty apod., bylo to asi tak kolem 2. roku ml. dcery. Ale když začla marodit častěji a být taková hodně hyperaktivní (z přemíry sacharidů a cukru), zas jsem se vrátila k poznatkům Sally Fallonové a dr. Pricea, odkud ráda čerpám..
Tím nechci říct, že jen tohle je ta největší svatá pravda..každý to vidí jinak..jen píšu, jak jsem to měli my.
:palec: Ja to delala uplne stejne…jen u tech obilovin misto namaceni, mam specialni nizkosacharidove (tu kys fytovou budu muset jeste promysslet)..ale stejne nacasovani. To s tou amylazou je pravda, zrovna nedavno jsem na to narazila.
Hancue
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 18:37

@Petya stačí nastrouhaného piškoty do presnidavky a nebo na obed dávám těstoviny, maso a zeleninu-pomixuji. :mrgreen:

Petya
Povídálka 41 příspěvků 06.12.18 19:03

Dekuji!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >