Pitný režim 2,5leté - litr džusu, nebo půl litru čaje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 24.11.18 17:25
Nazor prosim pul litra caje nebo litr dzusu?

Vas nazor na pitny rezim u 2,5leteho ditete. Mame doma rozepri. Kdyz ma dcera dzusy, redene tedy, nebo proste sladke piti.da i litr denne. Kdyz caj tak cca asi pul litra.
K tomu ma za den jeste 300-400ml UM.
Davali byste ty dzusy nebo jen ten caj i kdyz pak toho da za den min??

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 24.11.18 17:28

Čaj. Džusy jsou dost kalorické a jejich celodenní pití kazí zuby. My jsme kvůli tomu přešli na vodu nebo čaj, prostě musela když měla ve 3 letech 4 kazy

Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 24.11.18 17:30

Čaj…

Anna85
Kecalka 378 příspěvků 24.11.18 17:30

Ted v zime bych to neresila, radsi ten caj.
Dzus opravdu kazi zuby.

Lenka_Hal
Kelišová 5731 příspěvků 24.11.18 17:32

Can, dzusy vubec nepijem. …cukerny roztok. Vitaminy mame z lepsich zdroju.

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 24.11.18 17:33

já když dávám vodu tak 6ti letý syn vypije tak 250ml za den…tvrdí mi že nemá žízen prostě a nedostanu do něj víc a to sportuje! …bída … když jsme třeba u moře opět mi tvrdí že nemá žízen ale protože už měl parkrat užeh tak u moře mu dávám džus a toho vypije i 2 litry za den… tak asi nakej kompromis budu delat

Ivana 85
Závislačka 3089 příspěvků 24.11.18 17:35

@Veru1987 ja bych dala ten dzus.My treba ted lezime v nemocnici se zanetem ledvin a rikala dr ze hlavne i doma musim davat pozor na to at vypije vic jak litr za den.Rikala jsem ji ze ale caj nebo vodu nechce,ze to radsi nebude pit vubec a dr mi na to rekla ze to je jedno co,klidne dzus,ale hlavne at je to vic jak ten litr.

Jana525
Závislačka 4997 příspěvků 24.11.18 17:36

Caj a vodu. Nikdy j jsem detem nedavala na bezne piti dzusy a ani ja jsem to nemela v detstvi. Ja prvni kaz v patnacti a moje dve dospele deti, jedna bez kazu, druha jeden v sestnacti letech. Dzusy jsou kyselina a nici sklovinu. Navic je to zbytecny prijem prazdnych kalorii.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 24.11.18 17:39

Já mám ročního, odstavila jsem před měsícem. Dostává čaj, ale trošku přislazený, jinak by mi nevypil víc jak 250 denně. UM nechce vůbec, takže mi nic jiného nezbývá. :nevim:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 24.11.18 17:43
@Ivana 85 píše:
@Veru1987 ja bych dala ten dzus.My treba ted lezime v nemocnici se zanetem ledvin a rikala dr ze hlavne i doma musim davat pozor na to at vypije vic jak litr za den.Rikala jsem ji ze ale caj nebo vodu nechce,ze to radsi nebude pit vubec a dr mi na to rekla ze to je jedno co,klidne dzus,ale hlavne at je to vic jak ten litr.

Tak ona ma pul litra caje, 400ml Um… a v jidle. Tak litr to bude.

Anna85
Kecalka 378 příspěvků 24.11.18 17:44

@Ivana 85
Jasny, ale to je vyjimecna situace, tady je důležité hlavne to mnozstvi.
At jste brzo doma! :hug:

Gosi
Kelišová 5796 příspěvků 24.11.18 17:46

S cistou vodou mam osobne mega problem, pac mi nechutna, nutim se do piti a zaroven mam po ni porad zizen… Spis to stridame, dzusu davam na redeni trochu vic nez se dava sirupu, mostu jeste o kapku vic, obcas ho redim i teplou vodou a mala nepozna rozdil mezi horkym mostem a cajem, u caje jsem zvykla na citron, tak doslazujem trochu, ten mam tak problem vypit cistej… Sem tam zvladne jen vodu s citronem… Obecne to i behem dne stridame, ale v lete spis dzusy a „ledovy caj“, pres zimu spis čaj a dodatkove horky jabko, dzus min… Sem tam ve skolce, u tchyne a vyjimecne doma sirup, ale neprijde mi, ze by pila sladci vyrazne vic… Tak to zkus kombinovat…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 24.11.18 17:48
@Veru1987 píše:
Vas nazor na pitny rezim u 2,5leteho ditete. Mame doma rozepri. Kdyz ma dcera dzusy, redene tedy, nebo proste sladke piti.da i litr denne. Kdyz caj tak cca asi pul litra.
K tomu ma za den jeste 300-400ml UM.
Davali byste ty dzusy nebo jen ten caj i kdyz pak toho da za den min??

Bohužel jste zvykli děti na slazená pití, to je hrob. Moje děti pijou na žízeň zásadně jen vodu a když mají něco slazené, tak jako pamlsek, tak decku, jednou dvakrát týdně.
Džusy jsou plné fruktózy, slazené čaje = zbytečný cukr do těla. Teď už to půjde těžko odvykat..radu tudíž v tvém případě nemám, už zřejmě máte doma dítě-cukroholika :nevim:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 24.11.18 17:52
@Evulina píše:
Bohužel jste zvykli děti na slazená pití, to je hrob. Moje děti pijou na žízeň zásadně jen vodu a když mají něco slazené, tak jako pamlsek, tak decku, jednou dvakrát týdně.
Džusy jsou plné fruktózy, slazené čaje = zbytečný cukr do těla. Teď už to půjde těžko odvykat..radu tudíž v tvém případě nemám, už zřejmě máte doma dítě-cukroholika :nevim:

To asi nee. Ona do leta pila jen ty caje. A dzusy obcas, vyjimecne. Ted to mivala jednu lahev caj, druhou dzus s vodou. A neji skoro vubec sladke. Hlidame stravu. Jen proste za tu zimu ted min pije tak se ji davali ty dzusy asi casteji. Ale caj nesladky. Proste konec s dzusy jen vyjimecne. Pul litra caje da urcite. A budem nutit.vice. jedna lahev caj, druha voda.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 24.11.18 17:53
@Gosi píše:
S cistou vodou mam osobne mega problem, pac mi nechutna, nutim se do piti a zaroven mam po ni porad zizen… Spis to stridame, dzusu davam na redeni trochu vic nez se dava sirupu, mostu jeste o kapku vic, obcas ho redim i teplou vodou a mala nepozna rozdil mezi horkym mostem a cajem, u caje jsem zvykla na citron, tak doslazujem trochu, ten mam tak problem vypit cistej… Sem tam zvladne jen vodu s citronem… Obecne to i behem dne stridame, ale v lete spis dzusy a „ledovy caj“, pres zimu spis čaj a dodatkove horky jabko, dzus min… Sem tam ve skolce, u tchyne a vyjimecne doma sirup, ale neprijde mi, ze by pila sladci vyrazne vic… Tak to zkus kombinovat…

Opravdu si na ty džusy dej pozor, upozornila mě na to zubařka, jelikož jsou kyselé, tak udržují kyselost neustále v puse pokud se to cuca celý den a rozežírá to zuby. K jídlu to nevadí, ale pití celý den ano. Je to to nejlepší pro kazy. Jako by cucali celý den lízátko.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >