Lesbický pár s dítětem - chceme druhé, ale máme vážné dilema

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 21:48
Lesbicky pár , dite

Jsme lesbický par, máme holčičku, porodila jsem díky dárci. Primární domluva byla anonymita. Komunikujeme přes maily, oplodnění (stříkačkou )se realizovalo na hotelu. Po narození dcery (nyní batole ) ji otec 2× viděl a vždycky byl velmi dojat. On má také svou rodinu. Ted se s nim stejným způsobem snažíme o druhé dite. Problém je v tom, že on se velmi snazi více dostat do našeho života. Chce, aby oplodnovani probihalo u nás doma. My si chceme anonymitu zachovat, člověk nikdy neví, zda si neco nerozmysli a nebude si chtít dceru nějak nárokovat… domluva je, že az bude dcera starší a bude mit zájem a on bude se setkáním souhlasit, bránit ji určíte nebudeme, chci ale, ať to přijde z naší strany, ne z jeho. Zároveň se ve mně odehrává zvlastni mix pocitu, jestli to není z naší strany vuci nemu hnusne… On je hodny člověk, pomaha nám proto, že chce někomu pomoci k rodičovství, ne pro peníze. Je ochotný a inteligentní. Přesto ale nemam jistotu, že prostě v jeho živote nenastane změna a jednoho dne si neřekne, hele, vzdyt tam mam dceru… Já bych nakonec možná na tu návštěvu i přistoupila, ale přes partnerku v tomto ohledu nejede vlak. Ona sve deti nemá a mit nebude a asi to bere tak, že on by mohl hypoteticky ohrozit její fungovani a roli v naší rodině…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 6951 příspěvků 34 inzerátů 26.05.19 21:58

Nic proti, aby měl lesbicky pár děti.. ale se 100% anonymitou!
A on asi taky moc inteligentní nebude, když má vlastní rodinu a seje jinde…

Takyjedna
Závislačka 4763 příspěvků 26.05.19 22:00

Je to hnusný. Nejvíc vůči dceři, a pak i kvůli němu. Píšeš, že je to hodný člověk, tak WTF, vo co jde?! Do života Vaší dcery patří, pusťte ho i do svého života. Berte ho jako např. vaší společnou tchyni, je to její krev. Každá holčička potřebuje tatínka, když nebude mít kde brát v dětství, bude pak hledat v dospívání a v dospělosti, je pravděpodobnost, že bude strašně na chlapy a hlavně na dědečky, aby si mohla připadat jako holčička s tatínkem. A hrozí, že to nezvládne a bude to takový ten věčně mladý otravný diblík.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 26.05.19 22:00

No a dotaz zní?

Russet
Neúnavná pisatelka 16529 příspěvků 26.05.19 22:06
@Anonymní píše:
Jsme lesbický par, máme holčičku, porodila jsem díky dárci. Primární domluva byla anonymita. Komunikujeme přes maily, oplodnění (stříkačkou )se realizovalo na hotelu. Po narození dcery (nyní batole ) ji otec 2× viděl a vždycky byl velmi dojat. On má také svou rodinu. Ted se s nim stejným způsobem snažíme o druhé dite. Problém je v tom, že on se velmi snazi více dostat do našeho života. Chce, aby oplodnovani probihalo u nás doma. My si chceme anonymitu zachovat, člověk nikdy neví, zda si neco nerozmysli a nebude si chtít dceru nějak nárokovat… domluva je, že az bude dcera starší a bude mit zájem a on bude se setkáním souhlasit, bránit ji určíte nebudeme, chci ale, ať to přijde z naší strany, ne z jeho. Zároveň se ve mně odehrává zvlastni mix pocitu, jestli to není z naší strany vuci nemu hnusne… On je hodny člověk, pomaha nám proto, že chce někomu pomoci k rodičovství, ne pro peníze. Je ochotný a inteligentní. Přesto ale nemam jistotu, že prostě v jeho živote nenastane změna a jednoho dne si neřekne, hele, vzdyt tam mam dceru… Já bych nakonec možná na tu návštěvu i přistoupila, ale přes partnerku v tomto ohledu nejede vlak. Ona sve deti nemá a mit nebude a asi to bere tak, že on by mohl hypoteticky ohrozit její fungovani a roli v naší rodině…

Ale on má dceru. Pro mě je nepochopitelné, že někdo klíďo dá své sperma ve stříkačce dvěma holkám a ony si myslí, že tím je to ukončeno. Co až se dítě zeptá, kde má tátu? Bude mu chybět? Pro vás splnění snu, ale pro dítě? Okrádáte ho o polovinu toho, co má dostat. Otce. Vy si život vedle chlapa představit neumíte, ale to dítě bude tátu potřebovat.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9079 příspěvků 26.05.19 22:19

Tak ja bych asi taky nebyla uplne ve sve kuzi, ale neustoupila bych. Je to tak lepsi, proto jste se tak rozhodli a on na to pristoupil. To ze to zacina citit jinak, je jeho boj, ne tvuj.
Je to totiz velmi tenky led. Muze to cele rozhybat emoce na vice mistech. Dozvi se o tom jeho zena. Co to bude znamenat? Ja bych se bala. :nevim:
Pokud vim, rodice jste vy s pritelkyni. Po adopci se taky deti nechodi ukazovat biologickym rodicum. Ale je zase fakt, ze v tehle oblasti nemam zadne zkusenosti. :think:

Zabza2
Stálice 97 příspěvků 26.05.19 22:30

Trvala bych na anonymitě. I když pokud má rodinu, asi si vaše dítě nárokovat nebude.

Z pohledu toho chlapa je to taky strašný risk, protože kdyby vám ruplo v bedně a chtěla bys pro něm alimenty, tak on je otec. Z tohoto důvodu se mi tyhle podomácku vyrobené děti moc nelíbí, povolila bych lesbičkám klasické umělé oplodnění s anonymním dárcem.

kaja00
Extra třída :D 13564 příspěvků 26.05.19 22:59

Trvala bych na anonymitě. Rodiče jste vy s partnerkou. On už ze začátku souhlasil, že bude dárce a ne otec (biologicky je, ale na začátku to bylo o anonymitě). Držím palce ať mu nerupne v bedně :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 00:28

Prosím anonymní. Jsme ve stejné situace o kousek zpátky. Jsem těhotná díky hodnemu dárci, musím říct, že sme šly nejprve po cestě nas kamarád a do budoucna strejda pro dítě, člověk, který nám dal spermie, abych otěhotněla, dítě aby vědělo. Před a po také cestou anonymního dárce, s tím, že bohužel člověk ať chce nebo ne celkové nevidí do hlavy jiných lidí a ač sme chtěly, tak cesta, aby ten člověk byl jakýsi kupříkladu kmotr dítěte nevyšla, nakonec dárce známe, uvidíme, co bude do budoucna, zatím je především z jeho strany domluva = dárce na klinice, že tedy nebude nějaké sbližování, ale ono nejde vše předpovědět. Ono se to představuje a mluví, ale realita je samozřejmě vždycky jiná a je to tenký led. Máte hranice a už se s ním znáte nějakou dobu, komunikujete, můžete se domlouvat na schůzky, se strejdo do zoo apod, ale také bych nepřekročila, co jste si rozhodli. A kdo tvrdí něco o okrádáni tátou, ono se na to dá dívat mnoha pohledy. Jsou rodiče, člověk si řekl, že bude nějaké táta a máma, dříve vychovavalo dítě společenství, zkrátka každý má jinou rodinu, někdo má tátu mámu, někdo má dvě mámy a obě s nim dělají nějaké aktivity a obě mámy miluje, jako jedno dítě má prostě tátu a mámu, tak jiné může mít dvě mamy, jiné zase babičku, která je v tu chvíli rodičem, dva táty atd, A u páru z umělého oplodnění je taky táta rodič co vychovává a ne například dárce z kliniky, totet u matky. Je to téma na dlouhe rádky, každopádně rodinných uskupení je mnoho a podstatné je, aby dítěti dalo lásku, bezpečí, možnost se rozvíjet a potkat se s mnoho lidmi, kteří ho můžou obohatit. Nikdo nežijeme v bublině. Držím palce, ať máte takový vztah s dárcem, jaký budete všichni chtít

mota
Kecalka 230 příspěvků 27.05.19 01:25

Anonymní slunečnice, ale když má dítě dvě mámy, můžou ho sebevíc milovat, tak je stejně ochuzené o mužský element. Vidím to doma na dětech a mluví o tom i psychologové. Zrovna nedávno jsem viděla na YouTube paní, kterou vychovali dvě lesby a matka zakázala styk s otcem. Jak ta žena trpěla až do dospělosti a jak ji to poznamenalo. Klidně poslu odkaz.
Tady jde jenom o vás. My chceme dítě. Nám jsou ukradené jeho práva, ale my to dítě prostě chceme a tak si ho pořídíme, i když je třeba zakázáno IVF pro lesby (vždy musí být partner- i když se to aj tak děje). No a důsledky těchto činů si potom vykricime. A mluví se o lásce a jak děti jinde trpí atp. Jenomže když víte, že něco obchazite, tak určitě víte, že to nese i riziko možné neanonymity. Pokud je otec hodný člověk, nechápu, proč mu upírat právo. Může být vzorem svému dítěti, které ale stejně bude vyrůstat s vámi.
Doufám, že můj příspěvek nevezmete jako výpad, ono je to daň za psaný projev. A nevím, jak jinak to vyjádřit. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 01:59

Kdyz ji otec 2× viděl, tak to uz neni nonymita. Proto jste meli jit jako kazda do sperm bank. Doufam ze o tom jeho manzelka aspon vi.

Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 27.05.19 05:50
@Anonymní píše:
Prosím anonymní. Jsme ve stejné situace o kousek zpátky. Jsem těhotná díky hodnemu dárci, musím říct, že sme šly nejprve po cestě nas kamarád a do budoucna strejda pro dítě, člověk, který nám dal spermie, abych otěhotněla, dítě aby vědělo. Před a po také cestou anonymního dárce, s tím, že bohužel člověk ať chce nebo ne celkové nevidí do hlavy jiných lidí a ač sme chtěly, tak cesta, aby ten člověk byl jakýsi kupříkladu kmotr dítěte nevyšla, nakonec dárce známe, uvidíme, co bude do budoucna, zatím je především z jeho strany domluva = dárce na klinice, že tedy nebude nějaké sbližování, ale ono nejde vše předpovědět. Ono se to představuje a mluví, ale realita je samozřejmě vždycky jiná a je to tenký led. Máte hranice a už se s ním znáte nějakou dobu, komunikujete, můžete se domlouvat na schůzky, se strejdo do zoo apod, ale také bych nepřekročila, co jste si rozhodli. A kdo tvrdí něco o okrádáni tátou, ono se na to dá dívat mnoha pohledy. Jsou rodiče, člověk si řekl, že bude nějaké táta a máma, dříve vychovavalo dítě společenství, zkrátka každý má jinou rodinu, někdo má tátu mámu, někdo má dvě mámy a obě s nim dělají nějaké aktivity a obě mámy miluje, jako jedno dítě má prostě tátu a mámu, tak jiné může mít dvě mamy, jiné zase babičku, která je v tu chvíli rodičem, dva táty atd, A u páru z umělého oplodnění je taky táta rodič co vychovává a ne například dárce z kliniky, totet u matky. Je to téma na dlouhe rádky, každopádně rodinných uskupení je mnoho a podstatné je, aby dítěti dalo lásku, bezpečí, možnost se rozvíjet a potkat se s mnoho lidmi, kteří ho můžou obohatit. Nikdo nežijeme v bublině. Držím palce, ať máte takový vztah s dárcem, jaký budete všichni chtít

Jo znam jednoho, ktery vyrustal jen s babickou a je dost silne naruseny.

Verun83
Echt Kelišová 9904 příspěvků 27.05.19 05:54

Nic pro lesbam a gayum, tak jak zena ma pravo na dite, tak i dite ma pravo na matku a otce! Deti proste potrebuji muzsky vzor. Prestante myslet jen na sve potreby, ale taky na potreby toho ditete. Za me proste chudak.

Takyjedna
Závislačka 4763 příspěvků 27.05.19 07:21

Holky, já taky nemám nic proti vám, ale vezmi si, že tak, jak jsi to tu napsala, jsou jasně cítit vaše pocity: tatínek cítí, že to, co zamýšlel není v pohodě, že krev a geny a kořeny neošulíš, tak se to teď snaží napravit, partnerka to podvědomě cítí taky, bojí se o svojí pozici, tak o tom ze strachu nechce ani diskutovat a v tobě to hlodá…Mě to zní jasně. Nejlepší by bylo, kdyby se teď s ním snažila otěhotnět ona. Aspoň by to bylo fér, ona by snad už musela uznat, že to to fakt otec a zapojila ho do vaší rodinky a vy byste nemusely lhát o dvou maminkách, protože byste byly dvě maminky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 07:24

Jj, to je velmi častý argument homo párů, že dítěti u nich bude lépe, než u heterosexuálního páru, kde by bylo dítě kupříkladu týrané. Týká se to především adopcí, tohle je sice trochu jiná situace, ale stejně bych to dítěti neudělala. Já týrané dítě byla, fyzicky i psychicky. Přesto mohu s klidným srdcem říct, že bych dva rodiče stejného pohlaví mít nechtěla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama