Letrox kvůli kojení?

Anonymní
1.4.21 04:57

Letrox kvůli kojeni?

Ahoj holky,

v těhotenství mi byla zjištěná mírně snížená funkce štítné žlázy a předepsán Letrox 75. Nyní jsem 9 měsíců po porodu a beru stále Letrox 50 - doktorka mi vždy jen řekne, že když ještě kojím… Takže vlastně beru Letrox kvůli tomu, že kojím. Vysazení by nějak ublížilo miminku? Necítím se v poslední době dobře, jsem taková vzteklá, nemůžu spát i přes únavu a hrozně jsem při kojení přibrala a nejde mi to dolů. Nemůže to být tím Letroxem? Nejradši bych ho vysadila. :roll: Vaše zkušenosti?
Moc děkuju. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.4.21 05:22

Ještě připojím, že hodnota TSH je 0,95 a FT4 11,50.

• Citovat
  • Nahlásit
272
1.4.21 06:50

Přibírání a únava jsou spíš důsledkem nedostatku hormonu, který v Letroxu je. Máš tu hodnotu TSH ale nějakou nízkou, i to fT4 by taky mohlo být trochu vyšší na to že jsi sledovaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 07:34
@Daisy86 píše:
Přibírání a únava jsou spíš důsledkem nedostatku hormonu, který v Letroxu je. Máš tu hodnotu TSH ale nějakou nízkou, i to fT4 by taky mohlo být trochu vyšší na to že jsi sledovaná…

Nízkou? Jako že Ty prášky mám naopak slabé? Děkuju za reakci. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
30465
1.4.21 08:06

Před porodem jsem brala Letrox 50 a teď mám už 6 let 75. Nejspíš mi to už nesníží. Není to jen na kojení, správně fungující žlázu potřebuješ hlavně pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
1.4.21 08:38
@Russet píše:
Před porodem jsem brala Letrox 50 a teď mám už 6 let 75. Nejspíš mi to už nesníží. Není to jen na kojení, správně fungující žlázu potřebuješ hlavně pro sebe.

A nemá ona ty hodnoty naopak svědčící pro zvýšenou činnost štítné žlázy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
1.4.21 08:54

Ja bych řekla, že máš zbytecne vysokou dávku. Na to, ze jsi sledovana, mas ty hodnoty blby. Jo, v normě, ale většinou se léky upravují tak nějak doprostřed té normy… nicméně příznaky, co popisuješ, jsou zase zcela opacne, svědčící pro nedostatečnou dávku. Nejlepší bude zajít za lékařem a vše říct jemu, zeptat se jeho nabere novou krev a uvidí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
1.4.21 10:10
@Anonymní píše:
Nízkou? Jako že Ty prášky mám naopak slabé? Děkuju za reakci. :kytka:

Na to, že jsi sledovaná, to fT4 máš trochu nižší. Spíš mě zaráží to nízké TSH, to bývá nízké naopak u vysokých hladin fT4 a hyperfunkce. V těhotenství jsou přísnější normy na hodnoty, proto se to tam více řeší, u kojení už ty nároky tak přísné nejsou, spíš změny hmotnosti můžou ovlivnit potřebnou dávku. Aby jsi ze 75 přešla na nic se mi nezdá reálné. Jak psal někdo výše, probrat s endokrinologem, případně obvodním lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30465
1.4.21 16:20
@Dainty86 píše:
A nemá ona ty hodnoty naopak svědčící pro zvýšenou činnost štítné žlázy?

Nejsem doktor, tohle neumím posoudit a ani nechci. Pokud je sledovaná endokrinologem, měla by jeho úsudku důvěřovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
1.4.21 19:18
@Russet píše:
Nejsem doktor, tohle neumím posoudit a ani nechci. Pokud je sledovaná endokrinologem, měla by jeho úsudku důvěřovat.

Určitě souhlasím, poradit se s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat