Levostranný hemisyndrom

32
22.5.16 13:10

Levostranný hemisyndrom

Dobrý den milé maminky. Jsem bezradná. Dcerka 8 měsíců se začíná plazit (asi 3 měsíce cvičíme vojtovku, je zlepšení, ale 100% to není). Při plazení bohužel dobře zapojuje jen pravou ruku a nohu. Levou ruku (používá jako berličku) a levou nohu vůbec. Byl ji diagnostikován hemisyndrom/hemiparéza. Je tu nějaká maminka, co zažívá s dítětem stejný problém? Je naděje, že se to zpraví a bude normálně chodit???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2687
22.5.16 13:31

Ja tedy vlastni zkusenost nemam, ale lide po mrtvici s parezou take lze rozcvicit a rozhybat, tak si myslim, ze i mimco :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9138
22.5.16 16:17

A jak na tu hemiparezu prisli? Mela nejaky krvaceni do mozku?

Jinak moje starsi dcera se taky takgo spatne plazila a to zacala az v 9, 5 m. Jednou rukou se opirala o predlokti, druhou jen o dlan, jednou nohou se odrazela kolenem, druhou za sebou tahala. Vcvicily jsme Bobatha dokud nezacala lezt. Tobylo ve 12m, chodit normalne zacala az v 18m, ted jsou ji ctyri a je v poradku, akorat kdyz ji reknu at se plazi, plazi se porad tak blbe jako kdyz byla mimino. A vase mala jinak nozku normalne pouziva? Kope s ni? Pretaci se na obe strany?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6208
22.5.16 16:32

Myslím, že naděje je veliká, potřebuje co nejvíce vjemů a správnou rehabilitační péči. Vojta je fajn, ale přidala bych ještě neco, třeba bobath, ergoterapie. Koukala jsem, že je v Boskovicích dětská léčebna pohybových poruch. Na nic bych nečekala a dělala toho co nejvíc. Bude líp :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.5.16 22:59

@Tarinka Malá nohu normálně používá, kope s ní. Ano umí se otáčet na obě strany. Ale na jednu líp, nebo ji spíš preferuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.5.16 23:06

@Tarinka Napsala jsem Vám soukromou zprávu. Došla Vám??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.5.16 23:13

@Karleon V nemocnici mi doporučili jen vojtovku. Nevím kdo v okolí Bobatha cvičí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama