Bronchitida z plísně?

120
20.5.16 21:13

Bronchitida z plísně?

Ahoj maminky potřebuji se zeptat zda máte zkušenost s bronchitidou z plísně. My dnes byli u Dr. protože měl malý (6. měs.) kašel dlouho který se opakoval a Mucosolvan mu už nezabíral. A Dr. nám řekla že je to údajně z vlhkosti v domě a z plísní. Ano máme starý dům, nějaká plíseň se občas objevila, ale snažíme se ji ihned zlikvidovat a to jsme koupili i odvlhčovač, který jede každý den a pořád i větrám. Chci se zeptat jestli jste měli s prckem někdo podobnou diagnózu a popřípadě co jste proto udělali. Přemýšlím nad změnou místnosti na spaní. Snad by pomohlo, protože ložnice kde teď malý spí se mnou je v domě nejvlhčím pokojem. Docela mě totiž mrzí že jsme mu tak přitížili, snad se z toho brzy dostane :( Dr. nám předepsala sirup Spiropent, Fenistil a Sinecod. Díky holky za rady ;)

Příspěvek upraven 20.05.16 v 21:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26216
20.5.16 21:21

@alenka747 plíseň se likviduje těžce…protože přežívá formou spor a dětský organismus je vůči tomu citlivější. Pokud bude teplo a budete větrat, tak to bude lepší. Mohl by mít i alergii na plísně. Zkus se zeptat vaší pediatričky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
20.5.16 21:24
@Malaga píše:
@alenka747 plíseň se likviduje těžce…protože přežívá formou spor a dětský organismus je vůči tomu citlivější. Pokud bude teplo a budete větrat, tak to bude lepší. Mohl by mít i alergii na plísně. Zkus se zeptat vaší pediatričky.

@Malaga zeptat se zkusím až půjdeme ve středu na krev tak pak se asi dozvím víc. Snad to nebude tak hrozné i když chrble dost :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
20.5.16 21:26

Vyrazila bych na alergologii na testy. Syn je alergický na vzdušné plísně a jako malý trpěl na obstrukční bronchitidy a stačilo maličko. A to jsme bydleli v suchém bytě, ale stačilo i trochu plísně na orosených oknech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
20.5.16 21:30
@Jahru
@Jahru píše:
Vyrazila bych na alergologii na testy. Syn je alergický na vzdušné plísně a jako malý trpěl na obstrukční bronchitidy a stačilo maličko. A to jsme bydleli v suchém bytě, ale stačilo i trochu plísně na orosených oknech.

Tak uvidíme to se asi dozvím až ztoho krevního testu. A vyléčil se malý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 21:40

Jako malá jsem bydlela v bytě, kde se vyskytla plísen, vždycky se zlikvidovala, ale protože se nedá odstranit úplně, po čase se zase objevila. Dopadlo to tak, že mi pobyt v takovém bytě zničil zdraví, nejen že jsem alergik, mimo jiné na veškeré plísně domovní, i venkovní, mám k tomu i astma. Už tentkrát řekl lékař mým rodičům, jediná šance, je odstěhovat se, bohužel moji rodiče to neudělali a podcenili to. Bohužel spory plísní jsou ve vzduchu, je úplně jedno, jestli je to jen ve sklepě a v ostatních místnostech ne, plísen je všude, takže na vašem místě a po mých vlastních zkušenostech, okamžitě pryč z takového bydlení. Anonymní P, omluva za anonym, nechci tu ventilovat zdrav. stav. díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.16 21:41

Jinak chronickou bronchitidu mám také, anonymní P.

• Nahlásit
  • Citovat
23062
20.5.16 21:56

Tak plísně dráždí každý organismus a mohou zapříčinit nejrůznější potíže, od alergií po respirační nebo kombinované. Rad jak na plísně je tu mnoho v jiných diskusích. Stručně - když je teplo, větrat co nejvíc (nemají rády průvan), v chladu větrat krátce a častěji, aby se neochlazovaly zdi v domě a neunikalo teplo. Používat kvalitní odvlhčovač a v zimě topit, protože teplý vzduch je sušší a plísním nevyhovuje.
Z vlastní zkušenost vím, že největším zdrojem vlhkosti je vaření a prádlo. Takže pokud možno páry z vaření větrat či odsávat. A prádlo pokud možno věšet venku nebo na balkoně, ev. sušička. Optimální vlhkost v místnosti je 50 - 60%, lze kontrolovat vlhkoměrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
20.5.16 22:01
@alenka747 píše:
@JahruTak uvidíme to se asi dozvím až ztoho krevního testu. A vyléčil se malý?

Alergii má stále, ale díky lékům je teď víceméně bez potíží, nemocnost minimální a vypadá to, že snad se nerozjede ani astma, na které to původně vypadalo. Takže doporučuju řešit co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
20.5.16 22:02
@Anonymní píše:
Jako malá jsem bydlela v bytě, kde se vyskytla plísen, vždycky se zlikvidovala, ale protože se nedá odstranit úplně, po čase se zase objevila. Dopadlo to tak, že mi pobyt v takovém bytě zničil zdraví, nejen že jsem alergik, mimo jiné na veškeré plísně domovní, i venkovní, mám k tomu i astma. Už tentkrát řekl lékař mým rodičům, jediná šance, je odstěhovat se, bohužel moji rodiče to neudělali a podcenili to. Bohužel spory plísní jsou ve vzduchu, je úplně jedno, jestli je to jen ve sklepě a v ostatních místnostech ne, plísen je všude, takže na vašem místě a po mých vlastních zkušenostech, okamžitě pryč z takového bydlení. Anonymní P, omluva za anonym, nechci tu ventilovat zdrav. stav. díky.

Takže odstěhovat se do sušší místnosti nemá podle vás smysl? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.16 22:12

@alenka747 nechci nikoho strašit, ono lékama se to utlumit sice dá, ale příčina se neodstraní, takže v dospělosti se to může vrátit s plnou parádou. Po svých zkušenostech odstěhovat se do sušší místnosti, pokud v baráku je plísen, je nanic, žádné větrání, atd. prostě nepomůže, jakmile někde je plísen, je to v háji, pak jedině provést důkladnou asanaci, pak snad. Problém u plísní je, že lítají ve sporech ve vzduchu, který malé dítě a nejen dítě, ale celá rodina dýchá, takže za mě pryč, já mám díky tomu velké problémy s průduškama, astma, své dítě bych tomu nevystavila, chápu, že je těžké se třeba odstěhovat, ale zdraví máme jen jedno. Anonymní P.

• Nahlásit
  • Citovat
120
23.5.16 07:53
@Anonymní píše:
@alenka747 nechci nikoho strašit, ono lékama se to utlumit sice dá, ale příčina se neodstraní, takže v dospělosti se to může vrátit s plnou parádou. Po svých zkušenostech odstěhovat se do sušší místnosti, pokud v baráku je plísen, je nanic, žádné větrání, atd. prostě nepomůže, jakmile někde je plísen, je to v háji, pak jedině provést důkladnou asanaci, pak snad. Problém u plísní je, že lítají ve sporech ve vzduchu, který malé dítě a nejen dítě, ale celá rodina dýchá, takže za mě pryč, já mám díky tomu velké problémy s průduškama, astma, své dítě bych tomu nevystavila, chápu, že je těžké se třeba odstěhovat, ale zdraví máme jen jedno. Anonymní P.

Já chci pro malého udělat to nejlepší, ale když slyším lidi kolem sebe tak každý s plísní bojuje ať už je to novostavba, starý dům po rekonstrukci nebo dokonce i některý byt. Tak vlastně ani nevím kam se odstěhovat. Nakonec bychom bydleli v plísni zase a že tam plíseň nebude vám nikdo nezaručí až postupné bydlení to ukáže. Takže vážně netuším jak to vyřešíme. Každopádně na radu Dr. jsem přestěhovala malýho do nejsuššího pokoje a plíseň budeme ničit pravidelně. A uvidíme jestli to pomůže. Já sama mám alergii na pyly tak je možné jestli to nemá po mě. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama