Teplota a zvracení u batolete

728
19.5.16 17:43

Teplota a zvracení u batolete

Syn (25 mesicu) od rána nic nechtěl jist, odpoledne jsem ho dala spat, ale z ničeho nic se probudil a strasne plakal, nesel utišit a začal strašně zvracet. Pořád se mu navaluje, vypil už cca 2 deci vody. Teplota mu z ničeho nic vyskočila na 38,8, tak jsem mu dala čipek a dobre. Volali jsme na pohotovost a tam nám řekli, že mu Máme dávat vodu a právě ten čipek, ale ze jezdit s nim nemáme. Ted jsem si všimla, že se mu na obličeji udělali takové tečky, vypadá to jako pihy? Nevíte, co to může být?
Je dobrý nápad mu dát na večeři polévku?
Ještě nikdy nezvracel, tak jsem z toho takova rozhozena…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6437
19.5.16 17:49

@pajule022 Malá mívá „zvracecí“ dny :? :poblion: na pohotovosti jsem s ní byla jen jednou a tam mi řekli, že musí do sebe dostat tekutiny, pokud by pořád zvracela a za 24hodin v ní nezůstala žádná tekutina, musela by na kapačku. Doporučili černý oslazený čaj, tak od té doby když jí to „chytne“ tak vaříme černý dětský čaj bez kofeinu…protože když jsem jí uvařila normální černý čaj, tak po něm nechtěla spat :P
Ale ona to mívá bez teplot. Tu polévku bych na večer asi nedávala, ale uvidíš co ti poradí ostatní maminky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6208
19.5.16 17:50

Ty tečky má jen na obličeji??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.5.16 17:56

@kanka80 čaj mi právě nechtěl, tak jsem zkusila vodu a prošlo to, tak jsem ráda, že aspoň něco pije… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.5.16 17:56

@Karleon ano, zatim jen na obličeji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 17:57

Mě se ty tečky v tom obličeji taky moc nezdaj já bych jela pro klid na duši na pohotovost, raději zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9341
19.5.16 18:00

@pajule022 polévku k večeři mu určitě nedávej, ještě zvrací nebo už ne?

Pokud dítě zvrací, tak je potřeba nechat žaludek chvíli odpočinout a pak začít dávat tekutinu (černý čaj nebo třeba vybublinkovanou colu-ta pomáhá na žaludek) po lžičkách každých pět minut. Pokud to udrží hodinu, tak už může mít třeba dvě tři lžičky najednou. Pokud to neudrží, tak zase znova odzačátku, odpočinout a zas co pět minut… Musí prostě doplňovat ty tekutiny. Jídlo mít nemusí, bez jídla vydrží klidně celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.5.16 18:06

@sedmikráska70 já právě nevím, jestli to má z toho, jak brečel… má to hlavně kolem očí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
19.5.16 18:10

@AnastazieB už nevrací… ale jde vidět, že mu není dobře, porad se mu jakoby navaluje. Čaj nechtěl, ze lžičky vůbec, tak jsem mu do jeho oblíbené lahvičky nalila vodu a všechno vypil. Takže mu nemam dávat nic na jídlo? On dnes téměř nic nejedl a tu trošičku, co snědl, tak stejne vyzvracel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
19.5.16 18:12

Polévku mu teď určitě nedávej, jen pití. Mě syn teď po střevní viroze nejí už čtvrtý den (absolutně nic), ale už nezvrací a nutím ho pořád pít. Doufám že se to zlepší. Začínám z toho být na prášky. Také měl teploty. Na pohotovost bych zatím nejezdila, kdyžtak v příštích dnech ke své dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9341
19.5.16 18:17

@pajule022 jídlo mu určitě nedávej, pokud všechno vypil a udržel, tak je to dobře, je lepší ale kdyžtak příště dávat po menších (maličkých) dávkách, protože velké množství najednou zase žaludek podráždí a může znova zvracet.
Nech ho odpočívat, spát, jídlo nepotřebuje, pokud bude mít hlad, tak stačí kousek suchého rohlíku nebo třeba trochu rýže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
19.5.16 18:41

@pajule022 Ty tečky budou asi petechie, některé děti to při zvracení nebo silném pláči mají. Jsou to v podstatě malinké modřinky. Popraskají tenoučké cévky v kůži, tím tlakem nebe napětím v obličeji, který bývá při zvracení. Ale pokud máš pochybnosti nebo to má i někde jinde po těle, tak bych jela na pohotovost.
Jinak určitě žádné jídlo jen tekutiny, studené neperlivé velmi pomalu po lžičkách. Pokud by měl opravdu hlad, tak jsou dobré pro začátek slané tyčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.16 11:58

@pajule022 Co malej je mu líp?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie