leze s hračkami v ručičce

1829
23.3.06 16:11

leze s hračkami v ručičce

Ahoj všem. :-)

Matýsek začal poslední dobou lézt tak, že si vždycky do ručičky vezme něco - kalíšek, kostku, knížku a při lezení se tak odráží vnější stranou ruky. Jako opička, když jde. :-) Jen se bojím, aby si na ručičce neudělal mozol, nebo si ji nějak nezdeformoval, a pak mu to nedělalo problémy do budoucna. Třeba se psaním, malováním…

Co si o tom myslíte? Dělá či dělalo to nějaké dítko také?

Díky všem. :-)

Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
23.3.06 16:19

Ahoj, ja bych to neresila, mala to delala taky a je uplne v poradku a ani necekam ze by z toho mela nejake problemy, casem prisla na to ze v puse je to lepsi takze dodnes i kdyz uz 3m chodi obcas nosi veci jako pejsek :D Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.3.06 16:34

:) to, že dítě leze s hračkama v ruce, je tak normální, jako když bude běhat s hračkama v ruce:) Řekla bych, že to dělají děti všechny…mozol si nejspíš neudělá, i když kdo ví, může na hračku (kostku) spadnout a mít bouli apod, ale k tomu může (a nejen, že může, ale i přijde) přijít i jinak, takže tomu nezabráníš.
Chce to jen se obrnit na případné pády a menší úrazy (budou boule) a i když to zní hnusně, tak si zvyknout…pokud se budeš snažit dítě před tím uchránít (pokud samo nebude hrozit opravdu úraz), asi mu tím spíš jen uškodíš, je lepší, ať se otrká:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
23.3.06 16:59

Neboj se, taky lezeme tímto způsobem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.3.06 17:17

Ahojky,
já si dokonce myslím, že to je v pořádku. Je vidět, že se malej hezky vyvíjí-nejenom, že leze, ale už i s hračkou, to je další krok v poznání. Buď na něj úpyšná a neboj-za chvíli začne chodit a to teprve nastanou starosti, aby si něco neudělal :D

hezký den
nepřihlášená Jana12+Kačenka 15m

• Nahlásit
  • Citovat
2733
23.3.06 17:42

Hani jasánek, to známe taky:) v každé ruce hračka a s tím leze a šplhá nahoru a pouští se a tříská do všeho:)))) ani mě to nenapadlo řešit, a jak tu čtu, asi to je fakt normálka:) jak jsou ty děti podobné že? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
23.3.06 19:38

Holky, díky :-)
Doufala jsem, že se tu sejde mnoho odpovědí, že u Vás taky… :-) :-) :-)

Matýsek je první dítě v rodině po 24letech, tak kam jinam chodit pro rady a uklidnění, než na emimino? :D :D :D

Hezký večer všem.
Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
23.3.06 21:09

Ahojky,

náš Pavlík taky leze s hračkou v ruce anebo v puse :lol: jako pejsek :lol:

Zatím to zvládá a nedělá to zase až tak často, takže jsem klidná :wink:

Peťula + Pavlík (téměr) 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
23.3.06 21:38

Ahoj,

tak naše malá než začla chodit (no popravdě ona to dělá i teď) tak si oblíbila jak my to nazýváme „meresjeva“.
Ruce plné hraček, na jednom koleni klečí a druhou nohou se odstrkuje. Babičky byly celé bez sebe jak že to leze/chodí.

Já to moc neřeším. I když nám na neurologii říkali, abychom jí to moc nepovolovali, aby se nekřivila. Ale zkuste celý den brát dítěti jeho oblíbené hračky z rukou a vysvětlit mu, že si je nemůže nikam odnést.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
24.3.06 13:25

Ahoj.

Také lezl s hračkami v ruce nebo o puse ( obvykle plínka nebo nějaký plyšák), snažil se tak i vylézat na postel. Občas nastávaly velmi krkolomné situace. :roll: :roll: :roll: Také mu nestačily jen 2 ruce. Teď velmi dobře chodí a hračky tahá pořád. Vylézt na postel ( pochopitelně zakázáno :roll: ) s hračkou v každé ruce není snadné, ale jemu se to velmi :roll: daří.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama