1 rok a jídelníček?

204
23.3.06 09:59

1 rok a jídelníček?

Ahoj holky, moc by me zajímal jídelníček vašeho „mimi“ v 1 roce. Malá pomalu vypouští UM, a to me docela děsí. Ted jsem ale v obchode zahledla UM vanilkove pro 1-3 roky stare deti, tak zkusime, aby aspon nejake mela. Jinak nas jidelnícek:

7,00 UM(150ml)
8,00 krajícek chleba(rohlík) s lucinou, domaci marmeladou
11,00 ovoce(banan, pomeranc, jablko…)
12,00 polevka,nebo maso +ryze, bramb,testoviny…
15,00 jogurt
17,00 zase krajicek chleba s necim mazacim
19,00 trochu UM, ale jen to jen tak 50ml
Dekuji, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

440
23.3.06 10:04

My stále kojíme (Vojtík ode mě odmítá UM). Takže u nás to vypadá asi takto:

ráno - kojo
svačinka - jogurt / pečivo se sýrem nebo šunkou
oběd - polévka / masíčko nebo ryba s přílohou, zelenina
svačina - ovoce / přesnídávka / mléčná rýže
večeře - kaše
v noci - kojo

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
23.3.06 10:19

Ahoj Miso, Děti by měli konzumovat UM do 3 let, bohužel Jindra začal odmítat UM již v 17 měsících. Zkusila jsem jiné značky UM / do té doby jsme používali Nutrilon /, UM s příchutí /banán, vanilka/ , ale bez úspěchu. Na radu pediatra nyní přidáváme UM do bramborové kaše a dáváme min. 2 jogurty denně . Snad vám to půjde líp :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3241
21.11.11 16:22

Jídelníček od prvního roku

Ahoj všem maminkám. Jak krmíte svoje raubíře od 1. roku? Nějak se v tom plácám, odborné články jsou sice fajn, ale některé věci mi přijdou uhozené na hlavu. Zároveň by mě zajímalo, kdy jste přecházely z mixované stravy na pevnou. My zatím krmíme dva dny :lol: pevnou, ale sní toho míň. Pak se dáví. Uvidíme jak to půjde dál, doufám, že se už nešprajcnou a budou to takhle papkat. A poslední dotaz, kdy jste přešly úplně na dospěláckou stravu? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
21.11.11 16:29

hojky, ta v zásadě máme stejný problém :-) teď máme rok, vařím, takže ještě trochu mixuju, ale už né moc, přijde mi, že když je k tomu omáčka, tak sní i větší kousky. Už taky asi 14 dní zvládne na kousky nakrájený chleba a kouše rohlíky, přijde mi, že k tomu musí děti postupně dospět, takže zkouším nabízet a uvidím:-)
Doufám, že nám ještě nějaká zkušenější matka poradí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2183
21.11.11 16:35

doporucuji zkouset a zkoust davat nemixovanou jsou jen line kousat vidim to u kamaradky klucina 14m a 12 zubu a ovocne presnidavky ma tekute z hrnku. muj syn ma 16m 7zubu a chleba zvlada raz dva. ale on je jedlik. nase jidlo ji od 13m a normalne korenim. drzim palecky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
21.11.11 16:54

Mě se poměrně osvědčilo mašírovat jídlo (brambory, zelenina) vidličkou. Ale nelámala jsem to přes koleno. Pokud to i tak nechtěl, rozmixovala jsem to.Ono i záleží, kolik má prcek v tom roce zubů - čím víc jich je, tím líp se mu to s kousky jí :lol: Náš měl v roce zuby 4, teď jich má 8. Takže já zkoušela a zkouším a postupně to jde ;-) Teď má 16 měsíců a větší kousky nebo rýži už jí normálně. Maso zatím krájím na pidikousky :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
21.11.11 16:57

Asi je to u každého jiné.Dcera je pažravá a pomalu před ní nemůže člověk nic jíst.Rohlík,bebe kouše od 7-mi měsíců.Postupně jsem začla dávat půlku mixovanéhoa půlku namačkaného vidličkou a pak dávala namixovaného míň a míň.ale bylo to během chviličky jen na mačkané vidličkou.A teď v 14 měs. jí normálně,rozmixované nechce .Jen teda nezvládá polívku kdy musí i kousat a zároveň ji teče ta voda z pusy :)

• Nahlásit
  • Citovat
6555
21.11.11 16:58

Rozhodně nejí to co my, na to odvahu nemám (a navíc jíme samá nezdravá jídla, bez zeleniny).Takže mu obvykle osmahnu cibulku, na tom maso, přidám zeleninu, uvařím, přisolím, přílohy dávám různé - těstoviny, kuskus, rýži, brambory, včera jáhly.
Na kousky se naučil tak, že jsem mu dávala do ruky rohlík, po čase ho zvládnul bez zakuckání.Pak jsem taky polovinu rozmixla a polovinu jen našťouchala, líp mu to pak klouzalo.Teď už mu jídlo jen mačkám šťouchadlem na brambory.
Recepty si vymýšlím, dělala jsem mu upravenou svíčkovou, rajskou, dýňové či cuketové rizoto, zapečené cuketové placičky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
21.11.11 17:00
xangel87 píše:
Rozhodně nejí to co my, na to odvahu nemám (a navíc jíme samá nezdravá jídla, bez zeleniny).Takže mu obvykle osmahnu cibulku, na tom maso, přidám zeleninu, uvařím, přisolím, přílohy dávám různé - těstoviny, kuskus, rýži, brambory, včera jáhly.
Na kousky se naučil tak, že jsem mu dávala do ruky rohlík, po čase ho zvládnul bez zakuckání.Jídlo mu mačkám šťouchadlem na brambory.
Recepty si vymýšlím, dělala jsem mu upravenou svíčkovou, rajskou, dýňové či cuketové rizoto, zapečené cuketové placičky atd.

Proč upravenou svíčkovou?A jak?

• Nahlásit
  • Citovat
6555
21.11.11 17:03
zichisek píše:
xangel87 píše:
Na kousky se naučil tak, že jsem mu dávala do ruky rohlík, po čase ho zvládnul bez zakuckání.Jídlo mu mačkám šťouchadlem na brambory.
Recepty si vymýšlím, dělala jsem mu upravenou svíčkovou, rajskou, dýňové či cuketové rizoto, zapečené cuketové placičky atd.

Ona asi moc jiná než normální není, jen je prostě chudší o nějaké ingredience. :-) Osmahnu si cibulku, na tom kuřecí maso a nastrouhanou mrkev, petržel a celer.Zaleju vodou, přidám bobkový list a 2 kuličky nového koření.Povařím do měkka, vyndám koření, přileju trošičku smetany na vaření, ještě chvilku povařím a přisolím.Nakonec rozmixuju :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3241
21.11.11 17:26

Tak mě holky rohlíkj zvládají, chlebík na rybičky taky, jen to jídlo nechtějí nemixované. A když jim půlku mixnu a půlku ne tak to je úplná katastrofa. Jak jsou zvyklý jen polikat tak se dáví děsně. Takže teď jen mačkám, ale fakt jen dva dny. Jinak já nevařím nějak nezdravě, ale zase hodně kořením, takže zatím budu vařit zvlášť. A zubů má jedna 2 :lol: a druhá 7.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
21.11.11 17:29
xangel87 píše:
zichisek píše:
xangel87 píše:
Ona asi moc jiná než normální není, jen je prostě chudší o nějaké ingredience. :-) Osmahnu si cibulku, na tom kuřecí maso a nastrouhanou mrkev, petržel a celer.Zaleju vodou, přidám bobkový list a 2 kuličky nového koření.Povařím do měkka, vyndám koření, přileju trošičku smetany na vaření, ještě chvilku povařím a přisolím.Nakonec rozmixuju :-)

Aha, já k svíčkové dělám hovězí-takže mám maso z vývaru a jinak omáčku dělám podobně-na másle mrkev a petržel,podliju,podusím,smetana,rozmixuju.Ale tu dělám pro všechny ne jako speciálně pro malou.

• Nahlásit
  • Citovat
35545
21.11.11 17:35

Nikdy jsem mu nic nemixovala, bezzubý a jedl normálně, záleží spíš, jestli je blinkací nebo se mimču navaluje :nevim: Normálně jsem jen rozmačkala, takže už v devíti měsících kousky nebyl problém, od roka normálně brambory, rýže, těstoviny, maso - hovězí, kuřecí a zelenina. Už jsem si na to neslané tak zvykla, že mi to jinde přijde přesolené :mrgreen: Ale třeba rohlík uměl sníst až tak ve 14 měsících, lepil se na patro a nechtěl ho :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6555
21.11.11 17:35

No neříkám, že by nešla udělat pro celou rodinu, jen já a manžel jí nejíme, tak proto je u nás speciálně pro malého :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama