Lezení a koberec

Anonymní
28.4.20 23:06

Lezení a koberec

Dobrý večer, tak sedím a dumám. Mám téměř 5 měsíční miminko. Často si píšu s kamarádkou a nedávno jsme řešily plazení dětí. My máme doma všude plovoučku a i přes to se hrozím, jak bude malý špinavý a bude mít plnou pusinku prachu :D (ikdyž vytírám každý den, máme totiž pejska). Kamarádka má psa a všude koberce. A tak si ted říkám, že přece musí být v tom koberci plno bakterií atd ne? Nedokážu si to představit… Že tam vščichni chodí třeba na boso a pak se tam miminko plazí a olizuje koberec

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24358
28.4.20 23:09

Víš kolik lidí ma doma koberec? Kdyby to bylo smrtelné, tak pulka lidstva pošla :D deti oblezou horší věci než koberec. To jako dítě nebudeš pouštět nikde venku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
29.4.20 03:30

Vzhledem k tomu, že jsem vyrostla na koberci a pořád žiju, nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet. Dcera (14m) se včera na zahrádce hrabala v hlíně, byla jako prase. Žije. Děti to dělají a jestli to budeš tolik řešit, zblázníš se a budeš mít dítě s chabou imunitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15255
29.4.20 07:43
@Anonymní píše:
Dobrý večer, tak sedím a dumám. Mám téměř 5 měsíční miminko. Často si píšu s kamarádkou a nedávno jsme řešily plazení dětí. My máme doma všude plovoučku a i přes to se hrozím, jak bude malý špinavý a bude mít plnou pusinku prachu :D (ikdyž vytírám každý den, máme totiž pejska). Kamarádka má psa a všude koberce. A tak si ted říkám, že přece musí být v tom koberci plno bakterií atd ne? Nedokážu si to představit… Že tam vščichni chodí třeba na boso a pak se tam miminko plazí a olizuje koberec

Jé to je strašně úsměvné. Je vidět, že máš malé miminko a je to tvoje první. Věř mi, že nějaké bakterie z koberce, po kterém někdo projde bos, jsou to nejmenší, co tvoje dítě dá do pusy. Moje dcera třeba několikrát v nestřežené chvíli ožužlávala kolečka od kočárku, se kterým se normálně jezdí venku. Vajgly, písek, hlína, klacíky nebo kamínky je u dětí běžný standard. My měli v bytě částečně plovoučku a částečně koberce a děti vždy byly raději na kobercích. Na plovoučce se jim špatně lezlo, protože jim to tam klouzalo. Zkus se začít připravovat na myšlenku, že dítě při svém vývoji a objevování světa špinavé prostě bude. Hodně se ti uleví a budete spokojenější oba dva ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
29.4.20 11:51

Moje 8 měsíční si vyměňuje balonek se ovčákem. Tchýně mi za to teda pravidelně spílá, moje máti z toho taky není úplně nadšená, ale tohle prostě nejde uhlídat, tak jsem to vzdala, zatím žijou oba dva. Dítě i pes. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
29.4.20 16:44

Zakladatelko je dokázáno, že děti, které se setkají s víc bakteriemi, jsou pak odolnější, mají větší imunitu, takže žádné strachy. Jinak mám taky související dotaz - jak to řešíte vy, které máte plovoučku s lezením? Máme plovoučku v celém bytě a dr. nám říkala, že už by malej měl lézt, jenže na té plovoučce mu to klouže… zatím se jen plazí. Máme pěnové puzzle - ale z toho vždycky sleze pryč na plovoučku, často ho dávám venku na deku, ale tam se taky jen plazí. Nebo si hrajeme v posteli, ale to taky nic. Když mu dám deku na zem doma, taky z ní hned sleze. Nějaká rada? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15255
29.4.20 16:59

@Anett.taa koupila bych do obýváku nějaký kusový koberec většího rozměru. A nebo se na to vykašli, on lézt začne, jen později. Na plovoučce je plazení super, hezky jim to klouže a nemusí moc makat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat