Líný 8lety syn

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
20.10.21 14:26

Líný 8lety syn

Dobrý den, maminky, mám osmiletého syna, kterého je velmi těžké přinutit k nějaké aktivitě. Už jen procházka cca 2 kilometry pro brášku do školky je pro něj utrpením. Že to není fér, že ho to nebaví, že on je jediný ze škol, který musí chodit pěšky. Prosím, napište mi, a já mu to přečtu, jak staré máte děti vy a na jaké. chodi procházky. Já už nevím jak ho jinak motivovat. To se snažím dělat i blbosti, dělat že sebe pitce, abych mi to zpříjemnila ale bez výsledku. Mockrát děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2252
20.10.21 14:32

Sestileta ujde v lete i 17km, i devitileta a jeste do vecera radej, ale bezne chodime treba 3-5km uplne bez kecu, priznam se ze driv boli asi bohy me nez je, ale my chodime hodne pesky i v bezny den, ja nachodim denne cca 10-12tis kroku dle hodinek a to je bez vychazky, ciste jen do prace, z prace, nakupy. Kdyz pak clovek musi dojizdet autem, je to horsi. K motivaci me napaji jen nejake stopovacky, bojovky, ukoly cestou, orientak apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
20.10.21 14:33

Já mám 9 a 11.Někam jít je taky problém. Furt slyším mě bolí nohy, jsem unavená, dokonce mi holky řekli jestli vím co je to sedět celý den v lavici, jak jsou s toho unaveni :mrgreen: Jedna se courá, druhá stojí že ji bolí nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
20.10.21 14:35

Syn skoro 9let nerad chodí běhá..Ale jezdi na koloběžce to ho baví. Nesnasi kolo a veškerý sport mimo koloběžky. Radši stavi lego.

A věřím tomu, ze to ma genové ja jsem nesportovní typ je to utrpení Radši knížka..

Muž je sportovec fotbal, moto, kolo atd

Obě dcery sportuji jezdi na koni, kole, atletika tancování pořád v pohybu..

Klučina je pecival po mě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26362
20.10.21 14:42

Náš šestiletý, by chodil pořád, není problém třeba i 20km túra, 2-3× týdně má odpoledne fotbal, ve volnu by byl nejradši pořád na koloběžce ve skate parku. Ale je fakt, že menší procházky ve stylu dojít kilometr do krámu, do školy apod ho taky zrovna dvakrát nebaví :D ale jak má nějaký zajímavý cíl, vidinu že bude blbnout s kamarády, kolo, koloběžku, tak to dokáže běhat celý den :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29333
20.10.21 14:49

Většinou to vzniká v rodině - pokud dojíždíte autem, tak se není co divit, není zvyklý chodit. Já vozím děti do školy autem a mají pokaždé taky kecy, že mají jít někam pěšky. My se často přesunujeme někam autem, takže pak prostě u chození jsou řeči. Pokud chcete změnu, tak je třeba jí asi udělat rodinně. Těžko ho přesvědčí to, že sem někdo napíše, že by měl víc chodit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37383
20.10.21 14:53

Ted v lete jsme byli se 7 a 9r na Rysech ze Štrbského. Všichni mi před šestým rokem ujeli 65 Km na kole. Děti jsou zdatné a pokud se psychicky připraví, že bude túra, není žádný problém s výkonem. Ale běda jen, jak by zjistili, že se na výletě jde kousek tam a zase zpátky : „takže jsme sem šli úplně zbytečně!!!???“ Všechny zkratky jsou vyžadovány.

a že by dobrovolně šli třeba do školky, když to není nezbytně potřeba a navíc s tím třeba nepočítali týden dopředu, to by bylo keců…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19586
20.10.21 14:54

Mám osmiletou a čtyřletého a chodíme s nimi často na procházky, tak 10-12 km v pohodě. Jezdili jsme v létě i na kolech, do/ze školy a školky jedině pěšky, máme to 0,5 km, tak ještě aby si vozili sedinky ne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
20.10.21 14:58

Tříletý ujde v pohodě okolo 6 km. V létě dal i 12 km. Pak mám šestiletou a desetiletou a tam je to už úplně na pohodu. Autem jezdíme dost, ale pěšky taky chodíme dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19376
20.10.21 15:03

Devítiletý ujde v pohodě s tatínkem 17km túru. Když má jít do obchodu nebo někam podobně, tak ho bolí nohy a nechce jít :lol: tříletá je na 2 km, víc mi neujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
20.10.21 15:08

Deti 6,10 a 13 let bezne o prazdninach ujdou 25km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33236
20.10.21 15:11

Líná pětatřicetiletá matka, těší mě :mrgreen:
Chápu, že ho chceš motivovat k pohybu, ale jsi si jistá, že je to šťastný způsob :think: Neumím si představit, jak bych dceři ukazovala podívej, tady holčička nechá maminku odpočívat :oops: Moje dcera by se ti určitě líbila, vždycky frfňá, že už jdeme domů. Má dva mladší sourozence, a jak jsem psala, línou matku :mrgreen: S otcem toho nachodí a najezdí na kole bez nás dost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
20.10.21 15:15
@acimedaca píše:
Většinou to vzniká v rodině - pokud dojíždíte autem, tak se není co divit, není zvyklý chodit. Já vozím děti do školy autem a mají pokaždé taky kecy, že mají jít někam pěšky. My se často přesunujeme někam autem, takže pak prostě u chození jsou řeči. Pokud chcete změnu, tak je třeba jí asi udělat rodinně. Těžko ho přesvědčí to, že sem někdo napíše, že by měl víc chodit :D

Právě, že autem minimálně, a na něj má. fakt vliv třetí strana :mrgreen: je to s ním složitější 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
20.10.21 15:22

Náš syn 3 roky ujde pěšky 15km úplně v pohodě. V létě jsme takové procházky měly skoro každý den. Bydlíme na vesnici a město máme 10km. Takže jsme i kolikrát vyrazili ráno do města pěkně pěšky přírodou. Dali jsme si objed, zmrzku, prošli se po městě a pak jeli autobusem domu. Syn je na to zvyklí, chodil takto od roka a půl. Kočárek šel na půdu, malej nasadit batůžek a val :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
20.10.21 15:29

Mě z toho co píšeš spíš připadá, že ostatní děti rodiče vozí autem. Ať už dojíždějí z větší dálky, nebo je to rychlý přejezd na kroužek (ano, občas to časově vychází blbě a jde to stihnout jen autem).

A jestli jeho kamarádi jezdí autem a on musí pěšky… Problém je na světě. Spíš bych mu zkusila vysvětlit, že je to kousek a je lepší jít pěšky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat