Lívance

18518
15.5.11 11:10

livance

Ahoj, jsem lina jit do obchodu pro kvasnice a dite si preje livance… Mate nekdo zkusenost, jake jsou livance s kypricim praskem nebo sodou? Mam doma oboji… prosim, kdyztak pridejre i nejaky recept… Diky M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8912
15.5.11 11:18

Mrkni na www.toprecepty.cz a zadej heslo „lívance“. Při letmém pohledu na recepty, jsem tak nikde v ingrediencích kvasnice neviděla, ale kypřící prášek ano. :wink: Takže to určitě jde.

Vyhledávání přímo lívnaců např. tady:
http://www.toprecepty.cz/vyhledavani.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
15.5.11 11:20

1/2 litrů podmáslí, 2 vejde, 3 lžíce pískového cukru, 200g polohrubé mouky, 1/2 balíčků prdopu, tuk na smažení.

Nejsou takové „vykynuté“ ale chuťově jsou dobré.

Někdy místo podmáslí dávám tvaroh.

• Nahlásit
  • Citovat
18518
15.5.11 11:47

Nakonec jsem nasla nejaky recept z jogurtu, ten doma mame, tak uvidime… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
693
15.5.11 11:50

Na lívance můžeš udělat hustší palačinkové těsto + 1/2 pr. do pečiva - a já místo celých vajec dávám pouze žloutky a olej přímo do těsta - pak už nedávám olej na pánvičku.

Čili:

2 žloutky 0,5 l mléka
mouka dle potřeby
1/2 pr. do pečiva či kvasnice
2 vanilkové cukry špetka soli
cca 3 lžíce oleje

A jelikož nemám lívanečník, dělám na obyč pánvičce - na každé najednou 3 či 4 malé lívanečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10705
15.5.11 12:24

Já teda lívance nedělám, jen palačinky, ale ani tam nedávám kvasnice. Ušlehám sníh z bílků a nadýchané je to taky dost :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16847
15.5.11 12:50

Ale palačinka a lívanec je snad něco rozílného!Do lívanců kypřící prášek patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18518
15.5.11 13:08

No, tak vypada to jako livance, ale porad mi to prijde uvnitr nejaky nedopeceny, jak je to nadychany… tak nevim…pecu to pomalu, zkousela jsem i rychle… porad stejny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
15.5.11 13:17

Ahojky, já dělám lívance podle anglického receptu a jsou moc dobré..

225g polohrubé mouky
1/2 lžičky soli
1 lžíce cukru krupice
1 vejce
300 ml polotučného mléka
olej na smažení

vše to smíchám dohromady a pak dělám menší placičky, moc mi chutnají, občas tam přidám i trochu skořice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama