Logopedie - měkčení

Anonymní
8.4.20 15:22

Logopedie - mekceni

Dobry den maminky a tatinkove. Je tu nekdo, kdo se s ditetem uci nebo ucil mekceni? Jak vam to sli a jak dlouho. My se naucili uz spoustu pismenek V, K, L, H, Ch…, ale tohle se mi zda nad nase sily. Ani za 2 mesice neumi dat jazyk na spravnou pozici, misto Ť je porad T, misto Ď je porad D, misto misto Oběd rekne Obed a zmena je v nedohlednu. Asi neni nejaka finta, ze? Ted nemam moznost se ani poradit na logopedii, ta zustava uzavrena.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
533
8.4.20 15:43
@Anonymní píše:
Dobry den maminky a tatinkove. Je tu nekdo, kdo se s ditetem uci nebo ucil mekceni? Jak vam to sli a jak dlouho. My se naucili uz spoustu pismenek V, K, L, H, Ch…, ale tohle se mi zda nad nase sily. Ani za 2 mesice neumi dat jazyk na spravnou pozici, misto Ť je porad T, misto Ď je porad D, misto misto Oběd rekne Obed a zmena je v nedohlednu. Asi neni nejaka finta, ze? Ted nemam moznost se ani poradit na logopedii, ta zustava uzavrena.

Máme to samé. S tím rozdílem, že dcera to umí, ale prostě to použije výjimečně. Už jsem z toho na nervy :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
8.4.20 16:20

Toto šlo docela rychle. Fintu měla paní logopedka v rukávu nebo to pak naskočilo samo. Trénovala jsem s dětmi každý den. Třeba mladší se rok trápil se sykavkama. :jazyk: :zed: Takže radím vydržet a trénovat.
Paní logopedka neporadí ani po telefonu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anais
9.4.20 10:53
@Anonymní píše:

Nám pomohlo dát na horní patro jedný papír nebo takový ten měkký žvýkací bonbon jako Maomam a tam ho držel jazykem nahoře a trénovali jsme zároveň opření špičky o přední zuby ze zadu. Začínali jsme na slabikách, které mu šly a pak jsme pokračovali k tomu složitějšímu. Třeba rada pomůže i u vás. Ale trvalo to dlouho

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.20 11:53
@Anais píše:
Nám pomohlo dát na horní patro jedný papír nebo takový ten měkký žvýkací bonbon jako Maomam a tam ho držel jazykem nahoře a trénovali jsme zároveň opření špičky o přední zuby ze zadu. Začínali jsme na slabikách, které mu šly a pak jsme pokračovali k tomu složitějšímu. Třeba rada pomůže i u vás. Ale trvalo to dlouho

Dekuji. Zkusim. Opreni spicky jazyka za zuby trenujeme take, akorat se nemame od ceho odpichnout.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat