Reklama

Logopedie v 9 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 14:42
Logopedie v 9 měsících

Dobrý den, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost, abych věděla, co nás čeká. Mám předčasně narozenou dceru (29+1tt), nyní kalendářně necelý rok a korigovaně 9 měsíců. V pondělí jsme byli v rizikové poradně neonatologie pro nedonošence a paní doktorka nás odeslala na logopedii kvůli tomu, že malá v těch 9m gestačně nezvládá v jídle kousky (pozvrací se). Mě to přijde dost přehnané, synovi jsem mixovala do 16m a pak normálně jedl. Ale budiž, zajdeme tam, jen by mě zajímalo, co mám od toho vyšetření čekat. Řešil jste někdo? Moc děkuji za odpovědi. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janablizkova
Kecalka 424 příspěvků 07.02.18 15:32
@zuzanx píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost, abych věděla, co nás čeká. Mám předčasně narozenou dceru (29+1tt), nyní kalendářně necelý rok a korigovaně 9 měsíců. V pondělí jsme byli v rizikové poradně neonatologie pro nedonošence a paní doktorka nás odeslala na logopedii kvůli tomu, že malá v těch 9m gestačně nezvládá v jídle kousky (pozvrací se). Mě to přijde dost přehnané, synovi jsem mixovala do 16m a pak normálně jedl. Ale budiž, zajdeme tam, jen by mě zajímalo, co mám od toho vyšetření čekat. Řešil jste někdo? Moc děkuji za odpovědi. :kytka:

Já takové zkušenosti nemám, ale myslím si že je normální když dítě v v 9m nezvládá větší kousky. Mám tři děti a taky nechtěli v tomto věku jíst větší kousky.

Ivana 85
Závislačka 3027 příspěvků 07.02.18 15:36

@zuzanx muzu se zeptat proc na lohopedii? Tam se resi rec ne?

Uživatel je onlineAlexandraf
Echt Kelišová 7798 příspěvků 07.02.18 15:36

:mavam: nesla bych tam, podle me je to zbytecny.. v 9m a nezvlada kousky? Ja jsem v tomhle veku teprve u syna s prikrmama zacinala 8o
Pripomina mi, jak nas mudr poslala v 18m na genetiku a k psychologovi, protoze syn u cizich lidi brecel.. :zed: hned jsem to odmitla, tohle mi prijde podobny..

Takze jsem Vam moc nepomohla s tim, jak to tam chodi :D ale.. hlavne, at je vsechno v poradku :kytka:

Příspěvek upraven 07.02.18 v 15:37

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 07.02.18 15:36

Me to teda prijde taky normalni..zas bude nejaka doktorka zorka horka :roll:

Kikin16
Kecalka 224 příspěvků 07.02.18 15:58

Nutne to asi neni, podle me dostanete jen nejake orofacialni cviky, kousatka atd. Nebala bych se toho, pujde asi jen o posileni svalu ;)

Nam logopedka radila, jak hrou cvicit jazyk, cviky jsou formou hry- delat treba kaprika, kacera pusou, masirovat oblicej.

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 07.02.18 16:09

Orofaciální stimulace skutečně spadá do kompetencí logopeda.

Já bych se návštěvě úplně nebránila, lékařka vás tam posílá kvůli předčasnému narození tvé dcery, za konzultaci nic nedáš.

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 07.02.18 19:30

Určitě bych jí nechala vyšetřit, popř. s ní dle pokynů pracovala, nemyslím, že by jí to nějak uškodilo, ale naše dcera se narodila v termínu a do roka jedla příkrmy pouze ve formě skleniček pro děti 4-6m, i to doma mixované bylo málo mixované a bílé jogurty a UM.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 20:34

@Kikin16 No 9 měsíční dítě fakt nedonutíš, aby po tobě zopakovalo kapříka atd :-) Jo, my tam půjdem, ale žádný pomůcky nebo pak jí dávat nechci, přijde mi naprosto normální dítě, žvatlá a slabikuje neustále, psychicky je spíš napřed.

Kikin16
Kecalka 224 příspěvků 07.02.18 21:16

@zuzanx tak samozrejme se da pomoct, myslela jsem to jako priklad, vse prizpusobi veku ;)

Pokud tam jdes s tim, ze nic resit nechces a nechces nic davat na podporu, tak je zbytecny marnit cas.

Ono v 9 mesicich muze byt brzo a muze to byt zbytecny, ale taky muze mit svaly ochable a mixovat do dvou let neni nic prijemneho pro obe strany.

Uživatel je onlineAlexandraf
Echt Kelišová 7798 příspěvků 07.02.18 21:22

@Kikin16 pokud se ji z kousku zveda zaludek, tak si myslim, ze to ochablymi svaly nebude ;) jen je na ni brzy, nic vic v tom podle me nebude…

Uživatel je onlinealialiali
Kecalka 163 příspěvků 07.02.18 21:31

Tak za návštěvu nic nedáš ne? Mne to přijde divné odmítnout doporučení doktorky..možná je to zbytecné ale to nezjistis dokud tam nepůjdeš..co pak řekneš Dr když bude chtít zprávu z vyšetření?? Že ti to přišlo jako „blbost“ jako laikovi tam chodit?? Nás Dr taky hnala např na sono hlavičky že mu roste rychleji a má ji velkou a nic to naštěstí nebylo ale určitě bych vyšetření neodmítla (tím reaguji i na příspěvky ostatních typu " nechodila bych je to zbytecné". Čekáš že ti tu bude radit nejaka Dr?? To asi ne..spíš jen laikové..

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 22:15

@alialiali Já tam půjdu, už jsme i objednaní. Ale nechci ji zbytečně trápit nějakými pomůckami, už tak furt lítáme po doktorech, cvičení, psychologie atd… vše kvůli předčasnému narození. Ona tam stejně bude řvát, z doktorů má panický strach. :(

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 22:16

@Kikin16 Jdu tam kvůli tomu, že nás tam poslali, nemůžu pak v té rizikovce říct, že jsem se na to vykašlala. Ale upřímně to řešit fakt nechci, to je pravda.

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 22:18

@Alexandraf Přesně to si myslím. Ochablé svaly podle mě nemá. Je kojená, slabikuje pěkně, třeba sušenku si sama ukousne a požužlá. Podle mě má silný davivý reflex po manželovi a po mě může mít reflux. I starší syn mi zvrací, když déle pláče nebo je zahleněný. Prostě ho to natáhne a svaly ochablé nemá. Na 4 roky mluví pěkně a kouše normálně, i když jsem mu do 16m mixovala.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >