Lomnický štít v zimě

12.4.16 15:37

Lomnický štít v zimě

Zdravím!
S přítelem bychom se chtěli vydat na výlet do vysokých tater - nejlépe asi v zimním období, na pár dní, spojit to rovnou ze snowboardingem. Zaujal nás Lomnický štít a to především jeho úplný vrchol - chtěli bychom tam vyjet lanovkou. V zimě vypadají fotky a okolí Lomničáku pro mne mnohem krásněji než v létě. Jenže si myslím, že v zimním období je větší riziko chytnou hnusné počasí. Nějak jsem se už dívala, že lepší je si výjezd nahoru rezervovat předem, jenže co když bude hnusný počasí?
Kdo jste tam už byli poraďte, jak to chodí s lístkama na lanovku, jak dlouho se nahoře můžeme zdržet, fotit atd.. a hlavně jestli je třeba některé období v zimě lepší pro návštěvu tohoto vrcholu?
Díky díky za všechny informace!!! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1897
12.4.16 16:03

Jako dítě jsem tam v zimě byl a bylo to skvělé. Doporučuji. Aktuální informace bohužel neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.16 16:29

Mě se to v zimní krajině právě líbí mnohem více, jenže se dost bojím toho počasí, člověk si to rezervuje dopředu a ono bude v tu dobu zrovna hnusně a neuvidíme ani prd. Vím, že počasí neovlivníme nikdo, jen s tím třeba někdo má zkušenosti a ví, že je vhodnější toto navštívit v určitém období…
Když už bych tam vyjela, chtěla bych z toho taky něco mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
12.4.16 17:07

Když bude spatný počasí, tak vám na pokladně vrátí peníze. a doba pobytu nahoře je myslím že 50 minut? my tam byli letos v létě(no a počasí stejně na houby, vidět bylo jen něco málo, ale premávalo to). a rok předtím jsme chtěli jet taky, a to kvůli počasí nejezdilo, tak mi na pokladně vrátili peníze. ty lístky to určitě chce zkusit předem…při hezkým počasí se na místě skoro sehnat nedají, leda hned po otevření pokladen. ale jinak je to moc hezkej zážitek, náms e tam moc líbilo, i když nám počasí moc nevyšlo. i mamka, kterou jsem ta spíš ukecala, nechtěla, že jsou to vyhozený peníze, tak pak řekla, že to za ten zážitek stálo. a což teprve, když by bylo jasno, to musí být bomba :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.16 12:07

Tak to je fajn, že při špatným počasí vracejí peníze, to jsem nevěděla. Je to risk no, buď bude výhled nebo ne :) Já teda mám menší problém s výškama.. né s normal lanovkama, na ty už jsem si při zimních sportech zvykla, ale tenhleten poslední úsek nahoru na lomničák - nevím nevím jestli nebudu posera :think:..
Když jezdí jen jedna kabinka pro max 15 lidí, tak se asi nemusím bát, že bychom se nahoře mačkali jak sardinky s ostatníma na můstku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
14.4.16 12:18
@Hanka2081991 píše:
Tak to je fajn, že při špatným počasí vracejí peníze, to jsem nevěděla. Je to risk no, buď bude výhled nebo ne :) Já teda mám menší problém s výškama.. né s normal lanovkama, na ty už jsem si při zimních sportech zvykla, ale tenhleten poslední úsek nahoru na lomničák - nevím nevím jestli nebudu posera :think:..
Když jezdí jen jedna kabinka pro max 15 lidí, tak se asi nemusím bát, že bychom se nahoře mačkali jak sardinky s ostatníma na můstku?

neboj, nikde odkud se dá spadnout, při nástupu n alanovku stát nebudeš, natož se mačkat :lol: aposera jsem byla taky, předtím jsem byla jednou u otho Skalnatýho plesa jen, a tu červenou lanovku pozorovala, a strašnej pohled…ale jak jsem pak nastopila, tak jsem se celkem uklidnila. z výšek strach mám, tam nahoře jsem se poseroutkovsky ploužila těsně okolo budovy(i když tam jsou bezpečný cesty nahoře udělaný, na vyhlídku). jako taková kovová d+rovaná vyhlídková plošina nad propastí, tam by mě nikdo nedostal ani za milion :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.16 13:49

Kvůli tomu děrovanému můstku nad propastí tam přítel chce jet, říká, že na něm prostě musíme oba dva vedle sebe stát jinak to nebude ono.. Já nevím, ale mám takové tušení, že ten výlet plánuje za účelem žádosti o ruku 8o. Pár let zpátky jsem se mu svěřila, že bych chtěla zásnuby v Paříži na Eiffelovce a on na to tehdá řekl, že jestli kvůli výhledu, tak ví o mnohem lepším místě.. jak říkám, je to pár let, ale teď když navrhl výlet na lomničák..já nevííím, aby si na tom můstku neklekl :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama