Cesta do Londýna - tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LVeru
Nováček 3 příspěvky 18.03.18 19:41
Londýn - cesta + tipy

Zdravím všechny✌️ V dubnu se chystám do Londýna, přiletím na letiště Standsted a popravdě se mi nechce skoro stejnou částku platit za vlak, abych se dostala do Londýna, proto jsem se vás chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s EasyBusem, National Express, popřípadě jiným způsobem jak se dostat levněji do Londýna?????????
A když už zakládam toto fórum, ráda bych de zeptala i na nějaké tipy, které památky, místa navštívit. Budu v Londýně poprvé, určitě mám v plánu navštívit ty základní turistické atrakce jako Tower Bridge, Big Ben atd, ale spíše mě zajímají nějaké místní méně turisticky proflaknuté místa. Budu ráda za jakékoliv tipy a náměty. ???????? Děkuji ????

Reklama

Reakce:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 18.03.18 19:58

Z letiště jsme jeli Easybusem a vše bez problémů. Musí se objednat předem a při cestě zpět počítat s dostatečnou rezervou (chytli jsme uzavírku v Londýně, řidič neznal objízdnou trasu a cesta na letiště trvala přes 2 hodiny ;) ). V Londýně se vyplatí LondonPass, díky němu můžete vidět spoustu památek, zajímavostí aj. Fakt si nestihnete vybrat. Je dobré si předem zjistit, které muzea mají vstup zdarma, ty obejít v jeden den a na ty zbylé si vzít LondonPass. Nebrala bych k tomu Oystercard v metru i busech se dá platit normálně bezkontaktní kartou a za den nevezme větší částku než tuším 6,5L.

Marthi
Kecalka 182 příspěvků 18.03.18 20:23

Camden town

ellie94
Kecalka 246 příspěvků 18.03.18 20:28

Ahoj, v Londýně jsme byli na týden před měsícem. Přiletěli jsme na Stansted a odtud jeli busem National Express (kup si lístky předem přes net, jsou levnější) a jen poznámka, jak přiletíte prostě nastupte na jakýkoliv bus, co vám pojede na to místo, nemusíte čekat na ten čas odjezdu (oni nekotrolují jestli máte lístek na ten a ten čas, jen jestli ho máte). Jinak nám se nejvíc líbila Sky Garden (je to obrovská zahrada v 35. patře mrakodrapu, je tam krásný výhled na celý Londýn, jo a je tu i bar :D. je to zdarma, ale musíte si zarezervovat lístky na určitý čas, my tam byli večer a viděli noční londýn a krása!!) Byli jsme také na Londýnském oku a upřímně nic moc, za ty prachy to nestálo, z té Sky Garden jsme měli lepší výhled. Dále doporučuji muzeum Madame Tussaud, je to muzeum voskových figurín a pecka :) dál se nám líbil Borough Market a Camden Market. Jsou to dvě tržnice, na Borough Market je jen jídlo (milion druhů) a Camden Market je celá čtvrť a je tu jídlo, oblečení, obrazy, šperky, prostě všechno :) Další co je super, tak je observatoř v Greenwichi. Je zde nultý poledník (západní a východní polokoule) a je super si tam dát fotku, ale bacha, neplaťte tam 10 liber za os. za vstup, když pujdete k té observatoři, tak ten poledník je na takové oplocené terásce a zvenku u ní jsou takové dvířka a ty otevřete a tam je místo, kde se můžete vyfotit na poledníku zdarma :) Jo a ještě super je čtvrť Soho, je to čínská čtvrť a určo stojí za shlédnutí :) tyjo to je sloh :D kdybys chtěla s čímkoliv poradit, tak písni :)

ellie94
Kecalka 246 příspěvků 18.03.18 20:34

Jinak ještě je pěkný Piccadily Cirkus (je to nápodoba TImes Square - plno svítících billboardů). A pokud půjdete směrem z centra, tak půjdete kolem Hard Rock Gafé (restaurace) a hned u ní je Rock Shop, když půjdete dovnitř a řeknete obsluze, tak ta vás zavede po schodech dolů a tam je místnost plný rockových pokladů (Korzet Madonny, originální texty Johna Lennona, kytary od Kiss, Imagine Dragons, Oasis, atd.) Pokud jsi milovnice hudby (nevím jestli jedeš sama nebo s někým), tak stojí za to se tam jít podívat :)

Jana525
Závislačka 4554 příspěvků 18.03.18 20:44

@ellie94 do Sky Garden nemuzes prijit jen tak? Chapu dobre, ze si to musim zabukovat? Za par mesicu mi prijede kamaradka do Londyna a chtela jsem ji tam pres den vzit. A to si i zabukujes, jak dlouho tam chces byt nebo, jak to funguje?

ellie94
Kecalka 246 příspěvků 18.03.18 21:27

@Jana525 Zabukuješ tady: https://skygarden. london/, jen tak tě tam nepustí. Normálně se zabukujete na určitý čas a můžete tam být myslím dvě hodiny.

ospalámyš
Závislačka 4766 příspěvků 18.03.18 21:29

My jsme teda letěli na Gatwick (třeba to je ze Stansteadu podobné) a jeli jsme do centra vlakem (britské dráhy), stálo to asi 5 liber, kupovala jsem lístek dopředu přes web.
rezervuje se teda konkrétní vlak, tak je třeba časová rezerva. Letěli jsem s Easy jetem a zpoždění bylo cca hodinu, naštěstí byla rezerva akorát.

Výhoda byla, že vlakový lístek se dá použít na akci 2 v 1, dvě vstupenky za cenu jedné - využily jsem na London Eye a na představení Stomp v divadle (doporučuji).
jsou to teda už cca 4 roky, tak nevím, jestli tahle akce stále funguje, našla jsem informace na netu.

Mně se v Londýně líbila možnost navštívit jednání britského parlamentu, dá se myslím, jen v určitých dnech, už si to ale přesně nepamatuju. Bylo to zdarma, an chvíli si tam sednout a sledovat poslance je zajímavé.
pak se mi líbila plavba lodí (z Greenwiche do centra), trhy tayk doporučuju, my byli na Borough market. Určitě jízda dvoupatrovým busem (my měli oyster card) a sledovat Londýn.

když jsem byla v Londýně jako au-pair, tak jsem ráda chodila do Covent garden koukat na pouliční umělce.

Jana525
Závislačka 4554 příspěvků 18.03.18 21:51
@ellie94 píše:
@Jana525 Zabukuješ tady: https://skygarden. london/, jen tak tě tam nepustí. Normálně se zabukujete na určitý čas a můžete tam být myslím dvě hodiny.

diky moc

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 19.03.18 07:22

Pěkný výhled zadarmo je také z muzea Moderního umění Tate. Nám se nepovedlo získat volný termín na Sky Garden.

LVeru
Nováček 3 příspěvky 19.03.18 10:19

Dekuji vsem za odpovedi, jste skvele ❤️ Vsechno si to zapisuji a uz ted se tesim, az to vsechno uvidim ???? v Londyne budem jen 2.5 dne, tak toho chci stihnout co nejvic, ale je mi jasne, ze vsechno neuvidim, tak snad priste ???? Holky a co je to za ta alce 2+1 zdarma, to se tyka jen nekterych pamatek a mist nebo vsech, popripade je nejaka stranka, kde se to da zarezervovat?

ospalámyš
Závislačka 4766 příspěvků 19.03.18 19:55
@LVeru píše:
Dekuji vsem za odpovedi, jste skvele ❤️ Vsechno si to zapisuji a uz ted se tesim, az to vsechno uvidim ???? v Londyne budem jen 2.5 dne, tak toho chci stihnout co nejvic, ale je mi jasne, ze vsechno neuvidim, tak snad priste ???? Holky a co je to za ta alce 2+1 zdarma, to se tyka jen nekterych pamatek a mist nebo vsech, popripade je nejaka stranka, kde se to da zarezervovat?

Informace o akci 2 v 1 ( dvě vstupenky za cenu jedné) najdeš tady:

https://www.daysoutguide.co.uk/

před těmi cca 4 lety to fungovalo tak, že jsi si vybrala na stránkách atrakci (týká se to jen některých a i třeba časově omezeně), vytiskla jsi si voucher a pak předložila na kase voucher spolu s jízdenkama na vlak. jen jsem to rychle skoukla a myslím, že to funguje podobně i teď.

Je nutné jet vlakem :-) s National rail, ideálně pokud je dobré spojení z letiště. jsou tam v sekci „travel by train“ informace, jakých lístků se sleva týká nebo netýká. My jsme měli zpáteční jízdenku na letiště, tu jsme použili na London Eye (zas takové terno to není), ale je to nový symbol Londýna. Mně se teda líbil krátký 4d film o Londýně, který pak můžeš zhlédnout, bylo to někde poblíž kasy.

Druhou jízdenku jsme plánovali koupit při nejkratší možné jízdě vlakem po Londýně, ale nakonec na to ani nedošlo. Šla jsem se zeptat do kasy divadla, jestli naše vouchery platí a oni mi rovnou strčili do ruky vstupenky do divadla i bez vlakové jízdenky a zavřeli okýnko :-)

2,5 dne je docela málo, budete si muset vybrat pár památek a zbytek nechat na příště ;)
ještě jsou samozřejmě hezké londýnské parky, já je miluju, ty kytky, kachničky, veverky :-) Taky procházka po břehu Temže, třeba od Towerbridge směrem do centra.
Návštěva Oxford street za nákupama, ta je teda příšerně dlouhá a pro shopaholiky. Ale je škoda tak málo času strávit nákupama. ;)

tady je info o možnosti návštěvy House of commons/lords:
dlouho tam člověk ty politické debaty nevydrží, je to jen tak pro zajímavost vidět jak funguje britský parlament.

http://www.parliament.uk/…tes/debates/

LVeru
Nováček 3 příspěvky 20.03.18 17:12

@ellie94
Děkuji, za vyčerpávající informace, už mám mám wish list, co chci navštívit :D Lístky na bus z letiště už máme taky zakoupeny, pořád to vychází levněji než vlakem :)..mám ještě jednu otázku, psala jsi žes tam byla před měsícem, letěla jsi normálně na občanský průkaz, dnes mě vyděsila kolegyně z práce, že Ryanair vyžaduje cestovní pas :O

ellie94
Kecalka 246 příspěvků 20.03.18 19:13

@LVeru Měla jsem pas :) občanku jsem vůbec neukazovala, takže nevím :)

Janee19
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 21.03.18 20:38

@LVeru pochlubíš se s wish listem?:) jedeme za měsíc, tak ať se inspiruju :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro feťačku Katku: Vyhodili ji z metadonového programu, teď opět fetuje a žebrá

Život nejslavnější české narkomanky Kateřiny Bradáčové (41), kterou znáte z... číst dále >

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama