Los Angeles a tehotna :-)

1935
14.8.06 04:37

Los Angeles a tehotna :-)

Uz jsem skoro tam, termin porodu mam v zari 2006, tedy pristi mesic. Je tu taky nekdo z Los Angeles? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

208
30.9.06 10:35

Ahoj Lidunko,
po delsi dobe se dostavam na net, nebot jsme stale na cestach. Nase cesko-madarska rodinka s rocni Johankou se teprve chysta do Los Angeles - nejspis po novem roce, paklize vse pujde podle planu.. Je posledniho zari, takze hadam, ze uz mas porod za sebou a maly uzlicek v naruci. Preji hodne zdravi a uzivani si ‚maminkovstvi‘.. :)
ifca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
30.9.06 11:52

jojo, porod uz mam za sebou. Treba se tu v LA jednou sejdeme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
30.9.06 12:25

No ten je nadherny :) .. tak to tedy gratulujeme!!! Jak to zvladas? My jsme byli a tedy stale jsme na cestach, takze po babickach ani vidu ani slechu.. ale clovek si za ten rok zvykne (2.10. ma Johanka sve prvni narozky), i kdyz nekdy je to mazec .. Jestli se plany nezmeni, tak bychom se mohli po novem roce setkat, to by bylo super :)
Takze rodicovstvi zdar :D .. v ktere casti Los Angeles bydlite?
ifca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
30.9.06 15:37

No my bydlime aaaaaaaaaaaaz na samem konci LA, hranicime s Orange county. Omlouvam se ze odpovidam az za tak dlouho, ale tady je hluboka noc a Tony mi opravdu dava v noci zabrat. Mame trosku problemy s kojenim, takze ja jen odsavam do lahvicky a to mu pak davam. Takze to zabira strasne moc casu a jsem fakt unavena.
Co se tyce babicek tak uz se nemuzu dockat, az poletime do cech. Sice jen na 14 dni nebo tak, ale stejne uz se cela tetelim :lol: :lol: :lol: Jinak bydlime s tchyni v jednom baraku, takze je to celkem ok… doufam teda, ze ne navzdycky :lol: , ale pro zatim jo. Snad se aspon malej nauci mluvit spanelsky :D :-S

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
1.10.06 10:29

Nazdarek Lidunko, taktez odpovidam az po delsi pauze, nebot za nami prijeli znami (alespon nejake vzruuuso v teto ‚uzasne ' city - jsme zrovna na par mesicu v Sofii, a to po London a Parizi je docela sok :D ). Vsichni spi, prestoze je 11:16am :D, a kdo si nejvic zaslouzi spanek - jsem samozrejme ja, nebot male rostou stolicky a ja s ni bdim celou noc.. Zitra ma narozeniny a ja si uvedomuji, ze jsem uz rok nespala - prescelou noc 8O - je to docela silne kafe, ale nemenila bych :D ..
Verim, ze se tesis do Chech a urcite i vasi se nemuzou dockat mrnete, ze.. My se pohybujeme zatim po Evrope, takze se obcas najde 'prilezitost‘ navstivit CR nebo Budapest, a i presto je to babickam ‚malo‘, a to tedy jeste nevi, ze se pravdepodobne na nejakou dobu jeste vice vzdalime.. 8O .. A co ty? Jsi za tou ‚velkou louzi‘ spokojena? Je super mit po blizku nekoho z rodiny, alespon si obcas muzete udelat cas sami pro sebe - samozrejme po nejake dobe, kdy nechas mliko v lednici a babicka se postara :D .. a spanelstina se taky sejde :D .. nase mala Johanka ma pred sebou dva docela ‚silene jazyky‘ - cestina a madarstina a mezi nami slysi anglictinu, nebot ani jeden z nas ‚zatim‘ cestu se ucit jazyk druheho :) , ale to prijde :)
Jak dlouho jsi uz v LA?
Preji krasny den a klidnou noc :)
pa ifca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
1.10.06 11:22

Ahoj Ifco,
zrovna ses mi trefila do nocniho „kojeni“. Jestli se to tak da nazvat. Nekojim, jen odsavam. Nejak se nam do ted proste nepodarilo prisat takze na kazde krmeni odsavam a odsavam a odsavam. No jinak mlicka mam tak pro trojcata takze mame uz i hromadu zmrazeno, az se jednou odhodlam a necham babicku hlidat. I kdyz nevim nevim, ja verim jenom manzelovi :D
Ohledne jazyku, ja s manzelem mluvim anglicky, on s rodicema spanelsky, ti se mnou anglicky, na maleho spanelsky. Ja na maleho cesky, no tak doufam, ze pochyti vsecky tri jazyky.
Jinak mame asi rymu nebo tak neco protoze je Tonik nejak zahlenenej, tak to vidim mozna na doktora, ale teplotu nemame tak se bojim, aby si nemyslel ze jsem hysterka nebo tak.
Jinak, to ze si se rok nevyspala je teda zavideni hodne :lol: :lol: :lol: :lol: a predpokladam, ze se mam tedy taky na co tesit. Poprej malicke vse nejlepsi k narozeninam.
Jak ty si se dostala ke tvemu manzelovi? A proc cestujete po evrope? Jestli teda nevadi ze se takhle vyptavam.A co budete, kdyz budete delat v LA?
V LA jsem ted pomalu rok… 17. listopadu to bude rok…jak ten cas leti…
tak zatim papa
Lida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
1.10.06 12:27

No vidis to,vy mate noc a my se chystame do Sofialendu :lol: :lol: :lol: .. neco neuveritelne ‚divneho‘, ale snad tam narazime na ‚nejake‘ deti :D ..
To te obdivuji, odsavat mliko - to je opravdu dalsi proces na vic.. na rymecku vim, ze pomahalo kojeni, kdy mala musela ‚protahnout‘ svuj nosik, ale snad by to slo i pomalejsim krmenim. Taky jsem ji odsavala nosik pravidelne a postylku jsem podlozila u hlavy knihami, aby se ji hleny nedrzely v hlavicce.. vis jak to je - lecena ryma trva tyden a nelecena sedm dni, ale jestli si nejsi jista, tak jdi klidne k lekari - oni jsou tam od toho, ne :D ..
S manzelem jsme se k sobe dostali pres mou spolubydlici v Londyne, ktera nas seznamila a asi po pul roce, kdy se moooc snazil jsme se vice sblizili a nakonec spolu zacali bydlet. A jak vy jste na tom? 8) ..
Kornel je spolumajitelem firmy zabivajici se softwearem televiznich stanic a stara se o sales, lepe receno zaucuje kolegy, aby rozsirili site.. a ted maji v planu delat american office - v Los Angeles - tak uvidime :) ..Nejak jsme se nestihli jeste vzit :lol: , to nas ceka v prosinci a potom to papirovani a taaak :lol: :lol: :lol: - je na co se tesit..
Tak ja ted musim letet, odsavani zdar! Preji klidnou noc a urcite se zase ozvi.. jo, Johanka dekuje za gratulaci :lol:
pa ifca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
1.10.06 12:29

Ted jsem se pobavila, jak sveho muze jiz nazyvam manzelem a on vlastne je jeste single - tak jako ja :) .. to je ta automatizace pojmu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
1.10.06 15:06

Doufam, ze si to v Sofialandu uzijete. No jestli je to tam stejne jako tady v Disneylandu, tak tam na deticky narazis uplne vsude :-)
NO uvidime jak to s tim Tonikem bude vypadat. Uz asi 4 noci poradne nespim, protoze malej chrci a chrci.
To ze nazyvas sveho pritele manzelem, je u me v pohode. Vzdyt je to stejne skoromanzel. Jestli chckes tak ho nazyvej svym muzem, to pak nikdo nemuze rict, jestli jste manzele nebo ne.
S tim odsavanim… no ja porad tise doufam, ze se kojit naucime. Porad zkousime, nejde nam to, teda jde, ale s klobouckama a to je pro me jeste vic frustrujici nez odsavani. Tak porad s Tondou nacvicujem a uvidime. Kdyz to bude nutne tak budu celych sest mesicu odsavat. Pro zdravi miminka vsecko :lol: :D
My jsme se s manzelem poznali pres internet. Prava internetova laska. Vidali jsme se kazdy den pres web camery. Nez jsme se vzali, tak jsme se v realu videli jen 15dni. Lidi rikali, ze jsme magori, ze se bereme a vlastne se vubec nezname, ale my jsme byli spolu kazdy den skoro 2 roky, sice jen cam to cam, ale myslim, ze prave proto se zname vic nez normalni lidi. Hodne, opravdu hodne jsme si povidali. Ted uz vlastne spolu bydlime skoro rok a zatim jeste ani jedna hadka. Jo a hned po prvnim mesici, co jsem sem priletela jsem otehotnela… hormony a tak… stejne vsecko v pohode :-)
Tak koukam, ze ja placam a placam… tak ja zase bezim.
Doufam ze tam ted mate zabavu, oooo jak ja ti zavidim, ze jsi v evrope :-) uprime receno America suck :-(
Lida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
6.10.06 10:11

Ahoj Lidunko,
takze jsem na par dni dokonale byla izolovana od ‚civilizace‘, nebot jsme meli problem se server - jakoze se to stava docela casto - v Sofii :x ..
Tva love story je naprosto uuuzasna!!! Mam par znamych, co se k sobe dostali prave pres net, ale ty mas naprosto nejoriginalnejsi pribeh. Je zcela jasne, ze jste si museli hodne povidat a davam ti za pravdu, ze jste se urcite poznali lepe, nez mnozi, co se ‚nahmatali‘ fyzicky.. tak to vam fandim!!! Kori me sice nahanel nejakou dobu, ale po pulroce spolecne domacnosti jsem otehotnela :D .. takze mame rocni dceru a nas vztah kvete ‚uz‘ dva roky a tri a pul mesice :D .. nez jsem odjela do anglie, ukoncila jsem skoro osmilety vztah - super kluk, ale ne pro me.. u Koriho jsem vedela, ze je to ON :D a jsem si tim jista staaale :D ..
Sofialand je opravdu ‚zvlastni misto‘ - mam takovy dojem, ze devcata, co se navlekla do Snehurcinych satu ci jinych, pochopila svou pritomnost jinak, nez navstevnici - misto toho, aby nejak navazovali kontakt s detmi, tak si jedou solo - my jsme z nich byli docela v soku, zvlaste, kdyz Johanka bezela za zajicem, ktery na ni ‚bulharsky‘ zarval - neotravuj - prestoze jsem docela easy going - tohle bylo na me moc! Nasi znami ze Sofie se dali ze ‚zajicem‘ do reci a ten to nejak nerozchodil - odhopkal nekde do ustrani a uz se neukazal - tak ti ani nevim, co mu bylo receno. Welcome to Sofia :oops: .. no, in fact - tesim se na den, ktery bude nas posledni - myslim tim v SOfii!!! :lol:
Jeste do konce roku se mame presunout na chvili do Parize ( ja Pariz miluju, ale neumim francouzsky natolik, abych mohla s nekym konverzovat, a to je obcas problem) a na 22.12. mame naplanovany nas velky den!!!, kdy si konecne rekneme sve ano :lol: - pokud nam to neprekazi uzasna politicka situace v Cechach.. takze uvidime - to je konec koncu nase nejcastesti fraze - at se tyce cehokoliv.. :lol: :lol: :lol:
Jakto ze je Amerika suck? :) Neni to snad zeme ‚moznosti‘? :) V Evrope je docela hodne veci slozitych; krome Anglie..
A co Tonicek? Zmenila jsi obrazek, ze :D , uz povyrostl - je opravdu kouzelny! Porad jej trapi rymecka? Uz by mel byt z toho venku, ne..
S tim kojenim uvidis, to chce cas a trpelivost a nebo se smirit s odsavanim, ale ty jsi super mamina, jak jsi psala - pro zdravi miminka vsechno :) ..
Tak jsem se nejak rozpovidala, jejda jejda.. Johanka zatim spinka, vystrcila jsem ji na balkon, dneska neni zrovna slunecny den, tak at je alespon ‚nejak‘ venku. Rostou ji ted ctyri ‚petky‘ najednou, a tak bobecek nespi a my s ni - samozrejme :D
Mejte se moc krasne a - uz je to tady - Johanka je opet vzhuru - just on time :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
6.10.06 12:54

Ahoj tam do daleke Sofie.
No tomu zajici v Sofilandu mozna dosly baterky :lol: :lol: :lol: , to je hruza slyset neco takoveho. Tady kdyz pujde do disneylandu (mimochodem stoji to desny prachy) tak se tu nic takoveho stat nemuze. Ale pro malou by to byl zazitek, urcite doporucuji. Je to moc tam moc hezky.
No ja vam teda k tomu vasemu ANO drzim palecky. Uz je docela na case kdyz uz mate malou :-)
Tonikova ryma je o neco lepsi, ale porad ji ma. No tak doufam, ze se z toho brzo vyhrabe.
S otehotnenim jsme meli velky stesti, byla jsem v tom hned po mesici co jsem priletela.
No ted mi malej poblinkal postel a cely zada… naaaadhera. On je proste vtipalek :lol: :lol: :lol:
Jinak, ti strasne zavidim tu Pariz, to musi byt nadhera :-) francouzky bagetky k snidani mmmmmmmmm. K tomu ti krasni francouzi… hehhehe :oops: :oops:
Pokud planujete letet sem do ameriky vubec, co vam vazne doporucuji tak to je zdravotni pojisteni. Bez nej jste tady v haji, zvlast pokud mate Johanku. Tady je ta zdravotni pece na hezke urovni, ale jen pokud mas pojisteni, kdyz ne tak je to v haji a navic nehorazne drahym haji. Takze pojisteni pojisteni a znova pojisteni.
Vy planujete svatbu v Cechach? My se brali taky v Cechac a musim rict, az na to ze jsme potrebovali strasne moc papirovani tak to bylo docela v pohode..... jeee ja bych se vdavala znova :-)
Taky jsem pred soucasnym manzelem ukoncila 8lety vztah (tri roky z toho manzele). Byl moje „detska laska“. Chodili jsme spolu od mych cerstvych 16 let, v 21 jsme se vzali… no … proste jsme spolu byli spis jako bratr a sestra. Rozvod trval asi 5 minut :-) nastesti. Takze ja jsem vdana ted podruhe. Ale ditko mam jenom s timhle. Tak nejak jsem cejtila, ze s predchozim by to nefungovalo. No jeste ze tak :-)
Tak ja se taky pekne rozkecala… no neva. Ja letim a zase na sepsanou.
Lida
Ps: pozdravuj Koriho a Johanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
6.10.06 14:55

Tak jsem si hrala s tim uzasnym ‚metrikem‘ asi neco pres hodinu - no nez me to nekdy docvakne :lol: :lol: :lol: - to bude tim mlikem v hlave :lol: ..
Johanka mi opet spi na balkone - porad prsi - a neni nad cerstvy vzduch :) .. jeste ze mi vydrzi v tom kocarku :) .. ty zubaky jedny ji trapi i pres den, tak ji mam stale nalepenou na noze (kdyz stojim, tak nejcasteji prava noha ma tak o deset kilo vic :lol: ) a nebo mi sedi na kline - takze clovek toho ‚moc‘ udela :) ..
Ty rymecky, to jsou taky ‚velke kamaradky‘ - az malemu porostou prvni zoubky, tak se nejspis opet objevi - nejak to prichazi pospolu - takze vydrzet :P .. mne rikalapani doktorka - ‚hlavne hlavicku v teple, nespotit, ale v teple‘, a potom podlozit tu postylku, jak jsem ti uz myslim psala..
Zivot je naprosto skvely hrac, jak vidim, tak i ty mas za sebou super playtime :) .. hlavne - ze jsi/jste ted stastni..
Mimochodem - ty jsi nejspis pojistena v americe, ze? A to je nejake privatni pojisteni? V Anglii se clovek muze privatne pripojistit, takze paklize jsou nejake trable, muze se navstivit privatni lekar ci klinika, ktere jsou nesrovnatelne lepsi nez ‚normalni‘ lekari - tedy mluvim z vlastni zkusenosti.. rodila jsem v CR, takze mam zdravotni placene statem - diky Johance a mam zarizene cestovni pojisteni - to nejspis nebude pojisteni - o kterem si psala :?:
Jeste jsi mi nenapsala, jakto ze je amerika suck :D ..
Pariz je skvela, ale bez francouzstiny muzu opravdu jist jen ty bagety, ze kterych mi urcite naroste taaaaaaaaaaaaakovahle pr..l :lol: :lol: :lol: ..
Predpokladam, ze jsi s malym ted doma. Co mas v planu do budoucna? Je treba projit nejakou skoluu, kdyby se chtel clovek zaradit do pracovniho procesu? Ne ze bych se do neceho podobneho v nejblizsi dobe hrnula :lol: ..
Ted se musim vrhnout na ‚muzovi‘ kosile - zehleni me zabiji, ale co se da delat :lol: ..
Mej se krasne, taktez pozdravuj svou rodinku, Tonicka at konecne opusti ta neodbytna ryma a opet si te rada ‚prectu‘ :lol:
pa iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
6.10.06 15:34

No metrik se ti asi moc nepoved, nebo me zlobi pocitac, protoze se mi nezobrazuje ??
S tou nohou si me pobavila, docela zive jsem si predstavila jak je chuderka pricucla k tve noze :lol: :lol: :lol:
No az malemu porostou zoubky, je mi jasne, ze se mame na co tesit. Synovcovi rostou ted a je to teda naaaaaaadhera. Rve prakticky neustale, den noc … proste kdykoliv. Je mi ho lito chudacka.
Tady mas nekolik druhu pojisteni, ale urcite bych si zaridila nejaky, jak ty rikas privatni. Tady je zdravotni pece neskutecne draha. S tim pojistenim to ani neni tak jednoduchy, existuje to HMO (to mame my) a PPO rozdil mezi nima je, ze HMO ma svoje kliniky a svoje lekare, PPO ma svoje lekare na nejakych klinikach… jestli mi rozumis.?? Samozreme dentalni pojisteni je tu zvlast. Navic kazda ta pojistovna ma svoje individualni plany pro rodiny, podle toho kterej plan zvolis, pak podle toho doplacis na zdravotni peci. No je to docela bordel.
My mame pojistovunu kaiser permanente (www.kaiserpermanente.org) no a musim rict, ze teda s peci jsem maximalne spokojena. Nic takoveho jako v cechach (neprijemne sestry, doktor pitomec) se ti nemuze stat.
Za prve je to tim, ze je fakt dobre platej a navic, ty si muzes kdykoliv stezovat, nebo ti taky obcas poslou papiry a vyptavaj se te na peci toho ci onoho lekare, u ktereho jsi byla a jestli vsecko bylo ok… atd atd.
No do budoucna ja zatim v planu nic nemam. Chtela bych zustat s malym doma aspon do jeho 3 let, ale nevim nevim jestli to bude mozne (prachy). Mam strach ze kdyz ho dam nejake babysiter nebo tak, nenauci se dobre cesky a to by me vazne moc mrzelo.
Jinak kdyz tu chces praci tak urcice neco sezenes jako nekvalifikovana sila, ale nemam predstavu co. Ja osobne nesehnala nic, protoze jsem hned otehotnela a bylo mi porad spatne, tak jsem prestala hledat. Ale je tu hodne mexicanu, kteri neumej anglicky kvaknout a praci maj. Je teda fakt ze tady se vetsinou vsude mluvi dvema jazyky, anglicky a spanelsky.
Zaplat panbuh, ze ja nezehlim a manzel nijak neprotestuje. Zehlim veci jenom Tondovi, manzelovi jenom kdyz nekam jdeme, protoze to pak stejne strcis do skrine a kdyz to pak vytahnes tak je to zmuchlany nebo to ma ty sklady. Tak je pro me lepsi proste nezehlit.
Tak ja zase letim krmit.
Papa
Lida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
6.10.06 16:38

Tak to si ze me ten ‚metrik‘ dela asi srandu :lol: .. ja jej tu totiz vidim, a nebo ze by halucinace? :lol:
Diky za info o pojisteni!!! Docela se nemuzu dockat dalsiho papirovani 8) ..
Jdu si ted hrat s Johankou - krmi panenku-miminko a tvari se strasne dulezite :lol: :lol: :lol: .. neustale mi ji prinasi az pod nos, ja ji ukazu ‚co a jak‘ a ona me pak verne kopiruje :lol: - i kdyz si hraje sama, tak na ni neustale koukam, nebot je to neco uzasneho!!! Priprav se na auticka :lol: ..
Kdyz jsme si psali o te praci, premysleli jste i o dalsim mimi? Kori na me docela tlaci, ale nebot jsem na ‚vsechno doma‘ sama, tak bych mezi nemi chtela mit minimalne dva a pul roku rozdil - paklize se ovsem zadari, ze :) ..
Tak ja jdu, jinak me tou panenkou ‚ubije‘ :lol: :lol: :lol:
pa
iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama