Lupus antikoagulans

57
2.3.16 14:28

lupus antikoagulans

Dobrý den,
má někdo zkušenost s přítomností lupus antikoagulans v krvi u dítěte? U nás bylo zjištěno 3× vysoké aPTT a při podrobnějším vyšetření se přišlo na to, že má v krvi lupus antikoagulans. Nejsem z toho moc chytrá, výsledky nám přišli poštou. Mám se bát, je to něco vážného? Děkuji za všechny vaše rady a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14843
2.3.16 14:34

@Cipisek1 lupus ma mama…sice systemovy ale Lupus je autoimunitni onemocneni a tady ti spis doporucim skupiny s Lupusem a zjistit si co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60338
2.3.16 14:36
@Cipisek1 píše:
Dobrý den,
má někdo zkušenost s přítomností lupus antikoagulans v krvi u dítěte? U nás bylo zjištěno 3× vysoké aPTT a při podrobnějším vyšetření se přišlo na to, že má v krvi lupus antikoagulans. Nejsem z toho moc chytrá, výsledky nám přišli poštou. Mám se bát, je to něco vážného? Děkuji za všechny vaše rady a zkušenosti.
@Cipisek1 píše:
Dobrý den,

Nemam zkusenost s detma.
Obecne- jsoh lidi, co to maj leta a brz problemu. A lidi, co to maji pridruzene k nejakemu systemovemu autoimunitnimu onemocneni. To je pak treba resit.
Takze je treba zrejme dovysetrit imunologii, event reatologicky.
Ma nejake onemocneni?
Byl to jednorazovy nalez nepbo pretrvava dele nez 3m?
Samotne LA je vetsi riziko pro trombozu, mene casto krvacive potize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60338
2.3.16 14:38
@Malike píše:
@Cipisek1 lupus ma mama…sice systemovy ale Lupus je autoimunitni onemocneni a tady ti spis doporucim skupiny s Lupusem a zjistit si co a jak.

Systemovy lupus a lupus antikoagulans neni to same.
LA je laboratorni hodnota. SLE je systemove onemocneni, u ktereho je jeden z moznych lab. Ukazatelu lupus antikoagulans.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.16 14:39

Můžu napsat jen to, že mám v krvi 4 pozitivní autoprotilátky, vím o tom 10 let a zatím mi nic není. Jen mne sledují. Pouze po druhém těhotenství se mi projevila porucha štítné žlázy. Říkali, že někdo to má prostě jen pozitivní celý život, někomu se nemoc může rozjet.

• Nahlásit
  • Citovat
34051
2.3.16 14:39

Ano, lupus je závažné onemocnění. A máte jít na nějakou kontrolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60338
2.3.16 14:43
@vodolejka píše:
Ano, lupus je závažné onemocnění. A máte jít na nějakou kontrolu?

Lupus antikoagulans neni onemocneni. Je to laboratorni hodbota. Ta muze byt pridruzena k tebou zminovanemu onemocneni- lupus. Aleto je ve spojeni s nejakymi priznaky. Laboratorni hodnota izolovane neznamena lupus jao nemoc ve smyslu SLE

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14843
2.3.16 14:48

@Lama Lama jj uz jsem si to precetla..ha dosud znala systemovej a ten kozni..to je novinka pro me.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34051
2.3.16 14:49
Jo tak to se omlouvám. Myslela jsem SLE. Umřela na to sestra mojí kamarádky. Spouštěčem bylo těhotenství.
@Lama Lama píše:
Lupus antikoagulans neni onemocneni. Je to laboratorni hodbota. Ta muze byt pridruzena k tebou zminovanemu onemocneni- lupus. Aleto je ve spojeni s nejakymi priznaky. Laboratorni hodnota izolovane neznamena lupus jao nemoc ve smyslu SLE
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3280
2.3.16 16:28

@Cipisek1 Protilátky mohou i vymizet, mohou být třeba jen předchodně po infekci…nebo celý život a nic, nebo se může rozjet nějaká autoimunitní nemoc-to nikdo neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama