Jít na Nefrologii?

32998
2.3.16 11:25

Jit na nefrologii?

Prosím o radu, zkušenost..
Syn 3,5 roku se v noci stále počurává, ( občas i ve školce při odpoledním spaní - po tom co prý jde čurat před pohádkou i po pohádce ).
Má prostě hrozně tvrdé spaní a nějaká potřeba čurání ho prostě nezvbudí.
Podle nějakých těch tabulek má asi ještě na noční plenu nárok, ale nechtěla bych aby měl plenu ještě třeba v pěti letech. Pár holek psalo cosi o návštěvě nefrologa, že by mohl dostat nějaké prášky na upravu funkcí ledniv a močového měchýře nebo něco takového..Nemáte někdo zkušenost podobnou? Řešili jste noční počurávání na nefrologii? jak to tam probíhá? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

607
2.3.16 11:39

@smurfka řešila jsem se synem noční a občasné denní pomočování, pediatr i nefrolog se se mnou do 5 let o tom nechtěli bavit, že se to upraví. Teď je synovi 5,5 a už dva roky stav beze změny, už nevím co s ním. Nefrolog nám dal nějaké prášky, zkoušeli jsme dvoje a po 3 měsících užívání mírné zlepšení, ale to co bych chtěla, aby ho někdo konečně vyšetřil, to si můžu nechat jenom zdát. Vymohla jsem si akorát UTZ, kde je vše v pořádku. Jinak noc má tak 50:50 a počůrá se zpravidla jenom jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
2.3.16 11:45

@Petronka hmm právě jedna holka na fb v naší skupince říkala že byla s malým snad ve 2,5 nebo 3 letech u nefrologa..že jim dali nějaké prášky a vše v poho - jakože se přestal počurávat. Tak nevím jestli to nezáleží na konkrétním člověku že se tím bude zabývat " tak brzo " nebo ne.. :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4052
2.3.16 12:36

Ahoj, to noční pomočování zkus ovlivnit - nedávej malému na večer moc pít, v noci vůbec, nebo jen maličko, nebo dávky pití postupně ubírej. Před spaním ho dej vyčurat a ještě jednou i během noci. Pokud to nepomůže (cca do měsíce), pak bych navštívila odborníka, buď dětského nefrologa nebo urologa. Určitě není chlapeček sám, kdo má v tomto věku tyto potíže, určitě se to upraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
2.3.16 12:41

@Demi na večer už moc nepije..naposledy kolem sedmé, pak mu beru pití - spát chodí kolem 8,30-9 a v noci nepije vůbec - spí celou noc. před spaním čurat jde, v noci ne, protože se neprobudí a když ho násilím vzbudím já, tak se na povel nevyčurá…vím že ještě dost dětí má v tomto roce na noc pleny. Jen nevím jestli třeba když to začnu řešit v 4 letech nebo 4,5 aby prostě netrvalo dlouho než se to upraví. Vím že asi ještě mu správně nefungují ledviny nebo močák nebo něco a že se to časem spraví..jen nechci čekat moc dlouho..v pěti letech plenu fakt nechci..za rok do školy a bude nosit na noc plenu - to ne… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
2.3.16 12:44

@smurfka můžeš tam zajít, tím nic nezkazíš. Ale spíš ještě nedozrál.. nefrologie? U nás probíhá tím stylem, že se dělá utz ledvin a močového měchýře, nic víc :think: ale zajdi tam, oni Ti poradí, jak dál postupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
2.3.16 12:47

@martina.se a musíš mít žádanku od pedi? nebo mužeš jít sama? Já teda s malým ted nechodím, nebývá nemocný, a další plánovanou máme asi až v pěti letech..ale ted jdu s menší na očko, tak se když tak poptám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
2.3.16 12:51

@smurfka asi žádanku - my tam s malým chodíme od narození, má vvv ledvin, takže musíme. Ale pediatry se zeptej, neměl by být problém, aby Ti to napsala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2392
2.3.16 12:52

Já bych to teda tak nehrotila :roll: Vždyť je ještě malej a musí se všechno naučit postupně. Můj syn do skoro 3,5 let taky vůbec nechápal, že v noci by se mohl jít vyčurat, buzení nemělo smysl - plakal. všechny kamarádky se stejně starými dětmi měli už odplenkováno, ale zase jejich děti byly pozadu v něčem jiném. Tak jsem to nechala být, měl prostě plínku. A pak během 3 dnů se nejdřív sám vzbudil a volal že se mu chce čůrat, tak jsem mu donesla nočník. Další den už sám prohlásil že plínku na spaní nechce a opět se v noci vzbudil. A třetí noc už si došel i sám na záchod. Pár nehod samozřejmě ještě bylo. Dej mu čas. Každý nemusí vynikat ve všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4052
2.3.16 12:55
@smurfka píše:
@Demi na večer už moc nepije..naposledy kolem sedmé, pak mu beru pití - spát chodí kolem 8,30-9 a v noci nepije vůbec - spí celou noc. před spaním čurat jde, v noci ne, protože se neprobudí a když ho násilím vzbudím já, tak se na povel nevyčurá…vím že ještě dost dětí má v tomto roce na noc pleny. Jen nevím jestli třeba když to začnu řešit v 4 letech nebo 4,5 aby prostě netrvalo dlouho než se to upraví. Vím že asi ještě mu správně nefungují ledviny nebo močák nebo něco a že se to časem spraví..jen nechci čekat moc dlouho..v pěti letech plenu fakt nechci..za rok do školy a bude nosit na noc plenu - to ne… :?

Já myslím, že poradit se můžeš, s pediatrem, s nefrologem… Na odborné vyšetření přímo budeš potřebovat žádanku od pediatra. A s plenkama bych si taky hlavu nelámala, klidně mu ji ještě na nějakou dobu dávej, každé dítě vyzrává jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
2.3.16 12:56

@shagga já nechci aby vynikal ve všem..to ne..nechám tomu čas do léta - to bude mít 4 a jestli se to nezmění začnu to řešit. Jako třeba jednou za týden má plenu ráno suchou, ale zbytek týdne má ráno plenu jak suspík..tak ani nepozoruju že by se to třeba lepšilo tím, že by čural mín a mín, ale furt má plenu naducanou jak kdybych tam vylila pětilitrovku:o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2392
2.3.16 13:01

@smurfka jasný, u nás to bylo stejné. Párkrát měl plenu suchou, ale většinou byla počuraná. A potom prostě najednou „cvak“, něco mu v hlavě seplo a najednou se začal budit :) Nech ho do léta, času má dost. Do školy s plenama určitě nepůjde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama