Lymská borelióza - flek

4
28.7.20 11:17

Lymská borelióza - flek

Dobrý den, zhruba 21.7. mě doma štípnul komár nad pravý loket a pár hodin na to se mi udělal velký červený flek, po pár dnech štípanec zmizel, ale flek zůstal, i teď po týdnu ho mám. Myslíte, že by se mohlo jednat o boreliózu? Klíště jsem neměla tak 4 roky. Děkuji za odpověď :srdce:

Příspěvek upraven 28.07.20 v 11:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4
28.7.20 11:22

Takto vypadá ten flek dnes:see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1807
28.7.20 11:53

Ne, není prokázán přenos boreliózy z komára.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7415
28.7.20 11:59

Samozřejmě, že boreliózu přenášejí i komáři a další savy hmyz. Ale tenhle flek nevypadá jako borelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1807
28.7.20 12:04

@karkarka to teda nevím, proč samozřejmě. Podle odborných zdrojů nikdy nebyl přednost prokázán. U komárů, kteří v sobě borelie měli, se jedná o nakaženou krev, kterou nasál od člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7415
28.7.20 12:09

@Petula306 tak třeba já měla borelku 2× a jednou od komara a jednou od nějaké male mušky. To samé X dalších lidí v okolí, kteří boreliózu měli a klíště neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
28.7.20 12:27

Myslím, že cca po 3 týdnech od štípnutí/kousnutí jsou v krvi prokazatelné protilátky. Pak se dá zajít na krev. Často se s boreliózou vypořádá imunita sama. Ale když se objeví např. nějaké neuro potíže, tak bych to bez přeléčení ATB neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2448
28.7.20 16:23

Mam tuhle fajnovku jiz nekolik let, bohuzel nalezena uz v pokrocilem stadiu, takze bylo pouze preleceni kapackama a uz se toho nezbavim. Davno neplati, ze to prenasi jen kliste. Naopak komari aj musky. Zadny flek sem nemela, ani kliste, prislo se na to nahodou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
28.7.20 22:07

Dcera měla též boreliózu od komára, její kamarádka ze školky též. Nejspíš od stejného komára, často si hrají spolu. Že to má od komára nám řekli přímo v Motole. Ale flek neměla ani jedna. Já měla boreliózu od klíštěte, též bez fleku.
Nech si udělat testy. Pokud se neprokáže 1,po čase chtěj ještě jeden. U dcery to prokázala lumbálka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama