Lyžování s předškolními děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jowana
Echt Kelišová 9536 příspěvků 27.02.18 16:33
lyžování s předškolními děti

Ahoj, zajímalo by mne, jak řešíte organizaci zimní dovolené, když máte předškolní děti? Jak plánujete lyžování dětí a i následné vaše lyžování? Nějak zjišťuju, že je docela problém najít vhodnou školičku pro děti, kde by byla individuální výuka a následné hlídání, ideálně rovnou u sjezdovky, aby si dospělí mohli taky zalyžovat. Třeba 0,5-1km školička od hlavního střediska mi přijde daleko - než člověk předá děti, následně si jde zalyžovat, tak už pro ně může jít. Se pak na sjezdovce a s hlídáním s partnery střídáte? Už jsem tedy našla co potřebuji, ale trávím tím nějak dost času, hledám na mapách kde se co nachází atd. Plánujete předem nebo se ptáte a sháníte lyžování/hlídání až na místě?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
pajaxy
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 27.02.18 16:38

@jowana stridame a hledame (dopredu i na miste)

Laya
Kelišová 6498 příspěvků 27.02.18 16:39

Lyžovali jsme s nimi, oba lyžují od 3 let a teď když ke jim 6 a 8 můžu říct, že už jim skoro nestačím a to jsem hodně slušnej lyžař.

ivašot.
Kelišová 7033 příspěvků 27.02.18 16:41

Co mám zkušenost z Rakouska, tak školičky bývají bez hlídání. Většinou to rodiny dělají tak, že lyžují společně s dětmi nebo se střídají.

Hroznej puberťák
Kelišová 6104 příspěvků 27.02.18 16:44

Řešil jsem loni, v Horní Malé Úpě nástupní místo do školičky 50m od hotelu, takže pohodlně pěšky, dopolední skupinový kurz 2 hodinky, odpoledne každému hodinku individuál, dalo se tam tutově domluvit i hlídání, ale nepotřeboval jsem, sháněl jsem to předem, rezervace hotelu i školičky po telefonu, až na místě nemusí být volno. Řekl bych, že v jiných střediscích to bude fungovat obdobně…

AvajBr
Závislačka 4625 příspěvků 27.02.18 16:47

Kdyz byli mali a na lyzich zacinali (oba ve 3,5 letech), tak jsme se stridali. Muz jezdil rano, ja po obede, ten nelyzujici vzdycky hlidal. Jak zacal jezdit starsi, bral si ho muz ob den dopo sebou, ja hlidala mladsiho a jela pak na svah po obede, muz odpo hlidal oba. Ale my jezdime v bande, kde to takhle funguje u kazde rodiny, takze pak ten co lyzuje, nejezdi sam. A ted kdyz lyzujou obe decka, tak si je stridame, obcas jim dame volnej den a pak jezdime zase na stridacku, ale bez nich. Nebo jedem vsichni spolu. Obcas jsem taky ja nebo chlap jeden svuj pulden vynechala a brali jsme je oba spolu a ucili jezdit. Jinak jsme ale sluzeb lyz. skolek primo an svahu nevyuzivali, decka absolvovaly kazdej kurs v Nemcickach. Takze my jsme uz jen navazovali na to, co umeli. Kamaradi ale brali decko na jednodenni lyzovacku a tam vzdycky dali do lyz. skoly. Tak si dite na nase spolecne tydenni expedice „nachystali“ :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.02.18 v 16:51

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 27.02.18 16:50
@Laya píše:
Lyžovali jsme s nimi, oba lyžují od 3 let a teď když ke jim 6 a 8 můžu říct, že už jim skoro nestačím a to jsem hodně slušnej lyžař.

přesně. na velkých sjezdovkách jezdí od 3. Už ve dvou jsme si je posílali na minisjezdovkách nebo vozili na hůlce…

Miniškoličky mi přijdou vyhozené peníze - prostě zimní odkladák pro děti, jejichž rodiče si chtějí zalyžovat. To už je radši nechám babičkám a zalyžuji si sama, nemusim za děti platit školičku ani ubytko. A pak jsem si to s nimi užila pořádně na sjezdovkách, věnovala jsem se jim a naučili se razdva.
Pak je samo něco jiného individuální instruktor, to je paráda, ale cenově pro nás nedostupné v řádu několika hodin za den.

lasička1
Echt Kelišová 8142 příspěvků 27.02.18 16:53
AvajBr
Závislačka 4625 příspěvků 27.02.18 16:53

Ono podle me je fakt lepsi zacit v nejakym mensim arealu, kde je vsechno po ruce. Takze se da sklidem dite dat na hodinu do lyz. skoly a mezitim si zajezdit sam. Pak ho vzit na detskej vlek a trenovat s nim dal. To pak vyhozeny penize nejsou. Staci tri ctyri takove soboty a pak uz se da jet i na ten tyden.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 27.02.18 17:21

Už několik let Brázdim kopce za dětma, nejdřív jsem učila starší, ve chvíli, kdy se s ní dalo obstojně lyžovat, nastoupilo plížení za mladší. Ale letos už dá většinu červených, tak to jde. Stojím a koukám na ni, jak kus sjede, pustím si to svým tempem a tak dokola. Když jede sem tam manžel, tak se střídáme u mladší. Starší už lyžuje jak my. Počítám, že příští rok už to bude dobrý. Prostě pár lyžařských sezón je obětováno detem

ixule
Vesmírná mluvilka 34981 příspěvků 27.02.18 18:04

Řeším to stejné, byli jsme takhle už druhou sezonu a ne každý může lyžovat s dětmi, jak často čtu. Mladší mi na tom vydrží půl hodiny, starší taky tak. I když starší na tom stojí třetí sezonu, není schopný udělat pluh, takže opravdu jakékoliv ježdění s dětmi nehrozí. Loni jsme byli v Janských lázních, školička s hlídáním i s lyž. výukou byla přímo u penzionu, kde jsme bydleli, takže fakt super. Hned u školičky i dětská sjezdovka pro děti, co už lyžují a 50 m do penzionu vlek, kterým se člověk už dostal výš na velké sjezdovky. Hlídání jsme měli jen na dopoledne, odpoledne jsme s dětmi byli my. Bylo to super, ale tedy vyšlo to dost draho. Letos jsme jeli společně s prarodiči na železnorudsko. Bydleli jsme kousek do nich a děti jsme jim 4× nechali na dopoledne, ale museli jsme pak autem přece jen ještě kousek jet a víc jak 2 hodiny se lyžovat nedalo, už jsme zase nestíhali být zpátky dle dohody s rodiči. Už přemýšlím, co příští rok, buď asi opět Janské lázně - raději bych alpy, ale nevím, jak je to tam s hlídáním dětí, my jezdili vždy do Italských a tam nic takového nebylo. :nevim: :think: U bych se opravdu ráda svezla, co máme děti, jsem si nezalyžovala a ještě tak další 3 roky to moc nevidím, takže dohromady 10 let, to je na mě fakt moc dlouho :( Jsem na tom dost závislá. U moře jsem nebyla 20 let nechybí mi, ale tohle opravdu moc chybí.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 27.02.18 18:13
@ixule píše: Řeším to stejné, byli jsme takhle už druhou sezonu a ne každý může lyžovat s dětmi, jak často čtu. Mladší mi na tom vydrží půl hodiny, starší taky tak. I když starší na tom stojí třetí sezonu, není schopný udělat pluh, takže opravdu jakékoliv ježdění s dětmi nehrozí. Loni jsme byli v Janských lázních, školička s hlídáním i s lyž. výukou byla přímo u penzionu, kde jsme bydleli, takže fakt super. Hned u školičky i dětská sjezdovka pro děti, co už lyžují a 50 m do penzionu vlek, kterým se člověk už dostal výš na velké sjezdovky. Hlídání jsme měli jen na dopoledne, odpoledne jsme s dětmi byli my. Bylo to super, ale tedy vyšlo to dost draho. Letos jsme jeli společně s prarodiči na železnorudsko. Bydleli jsme kousek do nich a děti jsme jim 4× nechali na dopoledne, ale museli jsme pak autem přece jen ještě kousek jet a víc jak 2 hodiny se lyžovat nedalo, už jsme zase nestíhali být zpátky dle dohody s rodiči. Už přemýšlím, co příští rok, buď asi opět Janské lázně - raději bych alpy, ale nevím, jak je to tam s hlídáním dětí, my jezdili vždy do Italských a tam nic takového nebylo. :nevim: :think: U bych se opravdu ráda svezla, co máme děti, jsem si nezalyžovala a ještě tak další 3 roky to moc nevidím, takže dohromady 10 let, to je na mě fakt moc dlouho :( Jsem na tom dost závislá. U moře jsem nebyla 20 let nechybí mi, ale tohle opravdu moc chybí.

no, když to je právě to… Stojí na tom 3. sezonu a neumí udělat pluh… po 4 dopoledních výuky na lyžích - troufám si říct, že snad žádné dítě není tak lyžařsky rezistentní, že by po 3 sezonách výuky, individuální přístupem neumělo zaplužit. Takže podle mě typickej problém školiček - 5 dětí na jednoho instruktora, jedno dítě jede, 4 čumí, z celkových 4 hodin výuky děti hodinu oblékají, hodinu svlékají, hodinu promrhají odváděním na záchod. A ze zbývající hodiny fakticky lyžuji 1/5 času. :nevim:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50717 příspěvků 4 inzeráty 27.02.18 18:16
@terinka4444 píše:
Už několik let Brázdim kopce za dětma, nejdřív jsem učila starší, ve chvíli, kdy se s ní dalo obstojně lyžovat, nastoupilo plížení za mladší. Ale letos už dá většinu červených, tak to jde. Stojím a koukám na ni, jak kus sjede, pustím si to svým tempem a tak dokola. Když jede sem tam manžel, tak se střídáme u mladší. Starší už lyžuje jak my. Počítám, že příští rok už to bude dobrý. Prostě pár lyžařských sezón je obětováno detem

No, asi tak. Mám zkušenost, že s 5-6ti už se dá zalyžovat s tím, že se toho nalyžuje méně, pomalejším tempem, ae už na normálních červených sjezdovách.
Sedmileták už lyžoval loni jak já a to si troufám říct, že lyžuju velmi slušně. Ale karving už v osmi zvládne na prudších svazích, kde já se bojím.
No a v tom věku 3-4r jsme to těm dětem obětovali, o to rychleji se to naučli a nám se to ted vrací.

Aliik
Echt Kelišová 8402 příspěvků 27.02.18 18:18

Jezdili jsme na jednodenní výjezdy do střediska, kde byl intruktor pro děti a Kidpark - dítě na dopoledne instruktorovi, my si zatím zajezdili a a poledne domů - děti usnuly v autě vyčerpáním :mrgreen:
Mladší jezdí od loňska (4 roky) už obstojně, normálně sjede červené/modré sjezdovky. Občas na děti počkáme, ale nějak zvlášť nás to neomezuje. I když já tedy nejsem nadšenec prahnoucí po černých a po super střediscích, malý český kopec nám stačí ;)

Mončičáki
Kecalka 130 příspěvků 3 inzeráty 27.02.18 18:23

@jowana maly byl 3× ve skolicce s individualni vyukou a vubec se nic nenaucil, tak zacal jezdit s nami a po druhym kopci uz sjel sjezdovku uplne sam, dalsi den uz s nami normalne jezdil i cervenou a jeste mu nebyli ctyri roky. Takze me se nejvic osvedcilo jezdit s jezdit…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >