Lze domluvit CS ?

Anonymní
28.5.20 21:21

Lze domluvit CS ?

Nechci kritiku, odsouzení atd… Mám zdr. problemy a bohužel se zhoršila psychika, jenže kvůli krizy Covid, jsem o nejedno vysetření přišla s čas se mi krátí. Pokud bude opět klasický porod jako minulý, hrozí mi, že budu nosit pleny a v mém věku to nedám. Už tak se mi hroutí hodně věcí a ještě být mrzák… Chápu, že třeba ty všechny známé ženy s CR, třeba nyní ta Bagárová, Vemolova atd… mají peníze si to zařídit, ale já fakt obří obnos nemám. Moje gyn.chce, abych zkusila klasický porod, že to třeba bude ok, takže tam mám smůlu. Mam vůbec šanci v nějaké porodnice se domluvit? Zvažovala jsem Čáslav, Kolin, Nymburk… Nevím, kde by mě vyslyšeli?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4446
28.5.20 21:27

Pokud máš panický strach z porodu kvůli předchozím zkušenostem, tak zkus zajít za psychiatrem, ten může dát doporučení.
Měla jsem CS dvakrát, má to svoje výhody i nevýhody. Není to bezbolestné řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1571
28.5.20 21:33
@Anonymní píše:
Nechci kritiku, odsouzení atd… Mám zdr. problemy a bohužel se zhoršila psychika, jenže kvůli krizy Covid, jsem o nejedno vysetření přišla s čas se mi krátí. Pokud bude opět klasický porod jako minulý, hrozí mi, že budu nosit pleny a v mém věku to nedám. Už tak se mi hroutí hodně věcí a ještě být mrzák… Chápu, že třeba ty všechny známé ženy s CR, třeba nyní ta Bagárová, Vemolova atd… mají peníze si to zařídit, ale já fakt obří obnos nemám. Moje gyn.chce, abych zkusila klasický porod, že to třeba bude ok, takže tam mám smůlu. Mam vůbec šanci v nějaké porodnice se domluvit? Zvažovala jsem Čáslav, Kolin, Nymburk… Nevím, kde by mě vyslyšeli?

A ty máš první CS? A teď chceš druhý?
Edit. Nevšimla jsem si, že píšeš, že máš klasický porod. No tak to nevím, nevím. Moje známé, co o CS prosily, tak jim vyhověno nebylo. Ale to bylo au v průběhu porodu ne před. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
28.5.20 21:36
@Anonymní píše:

Doporučení bys měla dostat od své dr.. Nwm, co se předtím stalo, ale opakování je vesměs minimální.. Domluv se se svou dr nebo s psychiatrem.. Cs se na přání nedělá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3758
28.5.20 21:38

Pokud byl první porod hrozný, zkusit si to zařídit přes psychiatra. Jinak Bagárová to přece nemusela mít zaplacené, nevis, jakou měla diagnózu. Mně se nějak nechce věřit, že jde někdo dobrovolně do sekce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2663
28.5.20 21:42

@Mallorka no ja to osobně taky nechápu, ale když to vidim, tak skoro všechny celebrity na to jdou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
28.5.20 21:44

Urcite si to nech doporucit psychiatrem. Jinak v Nymburku mi CS neudelali ani po predchozim komplikovanem porodu, dokonce ani pri dalsim, kdy melo dite i ja problemy. Dle primare je na CS vzdy casu dost a ve finale uz na ni bylo pozde. V Koline, kam mi pak prevezli syna, mi rikali, ze u nich bych sla rovnou na sekci. Ale to je moje zkusenost. Pokud by jsi to mela doporucene jinym lekarem, urcite by te vyslyseli. Drzim pesti at ti to vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
28.5.20 21:50

Jde;) a neplatís nic. Kdyžtak napiš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
28.5.20 22:01

O CS rozhodnou v porodnici. Pokud máš k tomu zdravotní důvod, tak ti ho určitě dají. ;) Mně ho přímo nařídili a ještě mi vynadali, ať se svou diagnózou neblbnu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 22:17

@jana2381 no právě, já první porod měla v Nymburce a péče po porodu ok, ale porod urychlili tak, že následky mám dodnes. Takže tam řídit už nebudu. Trochu uvažuji i Čáslavi či Kolínu, ale je to uvažování.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.5.20 22:19

@mamina89 ne, první byl porod klasický

• Nahlásit
  • Citovat
15360
28.5.20 22:25

Já bych se naopak šla předem informovat do porodnice, kde jsi rodila, zda by po zkušenosti z předchozího porodu nebyli k sekci svolní. Když přidáš i to, že se z toho psychicky hroutíš, tak to třeba projde. Toho psychiatra bych ovšem posychrovala taky, nejlíp s porodopisem v ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10038
28.5.20 22:32
@Anonymní píše:
@jana2381 no právě, já první porod měla v Nymburce a péče po porodu ok, ale porod urychlili tak, že následky mám dodnes. Takže tam řídit už nebudu. Trochu uvažuji i Čáslavi či Kolínu, ale je to uvažování.

Prosím tě po těch zkušenostech tam už bych nešla vůbec! Zarid si to v Kolíně. Tento primář je zvláštní, je šílene proti sekcím. Já jsem ráda, že jsem porodila bez následků a syn je v pořádku, doufám.
No a co předvedly na dětském bylo úplně k smíchu, kdyby to nebylo k placi. Šla jsem tam s důvěrou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10038
28.5.20 22:43
@jana2381 píše:
Urcite si to nech doporucit psychiatrem. Jinak v Nymburku mi CS neudelali ani po predchozim komplikovanem porodu, dokonce ani pri dalsim, kdy melo dite i ja problemy. Dle primare je na CS vzdy casu dost a ve finale uz na ni bylo pozde. V Koline, kam mi pak prevezli syna, mi rikali, ze u nich bych sla rovnou na sekci. Ale to je moje zkusenost. Pokud by jsi to mela doporucene jinym lekarem, urcite by te vyslyseli. Drzim pesti at ti to vyjde.

Ono je to tam holt už jiné. Zažila jsem tam čtyři primáre, tento to vede takhle. Takže já už bych tam nikdy nešla. Měla jsem z toho docela nepříjemné pocity, pořád na to myslím, jak to mohlo dopadnout.
Ale jinak moje přání a chování během porodu bylo bezvadný, to nemůžu nic říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
436
28.5.20 22:47

@g.sandova
S primarem mas naprostou pravdu… Bohuzel jsem na nej narazila u obou porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama