Lze získat hypotéku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 09:08
Lze získat hypotéku?

Ahoj! Mám asi trapný dotaz a chci vědět jaká je realita, abych pak nežuchla z oblak rovnou na kebuli. Asi takhle. Bydlím v nájmu - já, přítel, syn a moje matka. Naše situace je dost zvláštní. Přítel je cizinec s přechodným bydlitěm - teď si řeší trvalé, já pracující, syn ve školce + k tomu mám matku, která je ofiko nezaměstnaná, ale vydělává si tzv. na černo. Teď co řeším. Nebaví mě platit nájem někomu cizímu, za ty roky jsem na nájmu zaplatila přes půl milionu. Chceme to teď řešit a proto se ptám. Zda s příjmem já 20k a přítel 25k (on bere víc, ale agentura mu víc nepřizná - je to složité) s bydlením poblíž Prahy lze dosáhnout na slušnou hypotéku? Našetřeno nemáme nic, ale to teď řeším v rámci rodiny, jestli by mi nemohli vypomoci. Ale kdyby to nevyšlo, tak jsem na nule. Ale nemáme dluhy a žádné půjčky. Na novostavbu si mohu nechat zajít chuť - i když by se mi to hodně líbilo (takovej bungalov s pidi zahrádkou, hmmm) a tak si říkám, aspoň byt v paneláku. Bohužel k tomu mám na krku matku, které se prostě nemohu zbavit. Sama bydlení finančně nedá a taky mi hlídá syna, abych mohla pracovat. Nevím, jestli jsem tak naivní, ale mě už opravdu nebaví platit nájem cizímu za byt, který ke všemu není nic moc… ale jinak se tu cítíme dobře a máme to tu rádi. Přemýšleli jsme i ukecat majitelku, aby nám prodala byt, ale ona je takovej typyckej člověk hamty hamty, i opravy z ní dolovat je masakr, protože nechce pustit korunu, takže se obávám, že máme po srandě. Nevím co s tím… trápí mě to a chtěla bych si bydlení pořešit. Je mi 30 a bojím se, že za pár let už mi hypo jentak nedají, protože budu „stará“. Hlavně se to teď prý i dost zpřísňuje. Můžete mi někdo slušně poradit? Nebo jaký na to máte názor. Mám si radši najít finančního poradce a řešit to s ním? Moc děkuji za odpovědi. Trápí mě to už nějakou dobu.
PS: Bydlíme u Prahy, kde je bydlení docela pálka, ale nechci odtud jít. Mám tu práci, doktory, super školku, mám tu celý život a jít odsud nechci…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 15.03.18 09:12

Pokud vím, musíte mít alespoň 10-20 % ceny nemovitosti, 100% hypotéky se obvykle nedávají.

 
zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 15.03.18 09:13

100% hypotéku vám dnes nikdo nedá, takže jediné co vám můžu poradit je kontaktovat SCHOPNÉHO finančního poradce, třeba bude schopen vám to nějak poskládat s půjčou ze stavebka nebo tak něco ale docela se to asi prodraží a bude kolem toho lítání. Myslím si že bude problém v dnešní době takovou hypotéku sehnat, navíc si myslím že v této lokalitě bude docela vysoká a vaše platy nemusí stačit.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 09:14

@radkka to vím, proto to řeším s rodinou, abych měla nějaký základ. A taky mě zajímá, zda když to nedopadne, to nejde nějak obejít. Kamarádka mi říkala, že jim na ten základ půjčili a pak si brali 1700000 hypo. Maj to u jedný banky.

 
radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 15.03.18 09:15

A jinak, hlavně, že vy hamty hamty nejste, když půlka tvojí rodiny pracuje na černo. :roll: Myslím, že nejsi v pozici, aby sis brala do pusy někoho, kdo aspoň něco má.

 
nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 15.03.18 09:15

Na 100% hypotéku můžeš zapomenout. Upřímně, tohle je spíš na konzultaci s finančním poradcem. Ale na moc vysokou částku to nevidím, spíš se obávám, že na hypotéku vůbec nedosáhnete, a to kvůli velkému počtu vyživovaných osob a nízkým příjmům. Ale fakt si zkus najít finančního poradce, mohl by něco vymyslet.

 
lasička1
Echt Kelišová 8038 příspěvků 15.03.18 09:15

Pokud si doposud nebyla schopná nic nešetřit, tak těžko budete zvládat platit hypotéku, která by nebyla úplně nízká. Nevíc finance pořešit u příbuzných znamená k hypotéce další výdaje na splácení této půjčky. Takže za mě bych bydlela dál v nájmu a snažila se dokázat něco našetřit. A viděla bych, zda je to reálné.

 
radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 15.03.18 09:16
@Anonymní píše:
@radkka to vím, proto to řeším s rodinou, abych měla nějaký základ. A taky mě zajímá, zda když to nedopadne, to nejde nějak obejít. Kamarádka mi říkala, že jim na ten základ půjčili a pak si brali 1700000 hypo. Maj to u jedný banky.

Netuším, poradí vám finanční poradce ;) myslíš, že je to dobrý nápad, když je ti třicet a nemáš nic nešetřeno?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 09:26

No nejsme úplně na nule, ale 300k fakt nemáme. Do nedávna jsem byla na mateřské, pak jsem dělala za 13 tisíc a přítel za 20. Teď se nám finanční situace zlepšila. Mám slušnější peníze, on taky - i když mu je nepřiznají, což mě strašně štve - oficiálně podle agentury má mít minimální mzdu. Matku neovlivním, je to její volba. Je dospělá.
Nic. Prostě jsem si to kdysi podělala, tak si to teď musim vyžrat. Díky za rady, zůstaneme nohama na zemi.

 
BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 15.03.18 09:29

Toto je opravdu na finančního poradce. Nějakou hypotéku byste nejspíš dostali, ale nepíšeš kolik si chceš půjčit. Každá banka má kalkulačku, kde si můžeš zadat příjmy a výdaje a +- uvidíš, jestli ti půjčí. Příjmy načerno nikdo nebude brát v potaz, přítel cizinec bez trvalého pobytu nejspíš taky bude problém. Jinak pokud nedokážete z peněz nic našetřit, dej si dobrý pozor, aby splátka hypotéky nebyla vyšší než je momentálně váš nájem (čistě jen nájem-bez energií, fondu oprav…), jinak se řítíš do problémů. Taky vem v potaz, že dítě ve školce je relativně levné, babička taky nemusí mít pořád sílu pracovat a hlídat vnouče, můžete o práci přijít-zvlášť přítel (nech se pojistit)…prostě si dej pozor, myslím, že v tvém případě je hypotéka obrovské riziko.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 09:35

@BaMaK trvalák si teď řeší, to už je jen banalita.. ale asi máš pravdu. Taky se toho bojím. Jen mě nedávno dorazila holka, co maj půjčku, příjmy bych řekla tak na stejno jako my a teď přišla, že dostali hypotéku a kupují si starší domek. A ta mě to přišlo líto. Člověk chce mít prostě něco svého, ale asi nemám šanci. Snažili jsme se řešit práci u přítele jinak, protože nás to štve, ale všude chtějí cizince jen přes agentury nebo je rovnou odmítají. On je z Rumunska a školu žádnou nemá. Je pracovitý a šikovný, ale to je mu k ničemu. Prostě jsem si špatně vybrala :D

 
Janee19
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 15.03.18 09:48

Ty oficiální peníze mi přijdou nízký na počet vyživovaných osob, to vám na byt u Prahy asi stačit nebude… Ještě větší problém je přítel, pokud je cizinec, banky se na to moc dobře netváří, nemusí vám ho vůbec vzít jako dlužníka a musíte se tam napsat jen vy, příp. s jiným dlužníkem. Měl by tu mít minimálně trvalý pobyt x let a ještě lépe byste měli být manželé, bez toho to moc nevidím

 
BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 15.03.18 09:52
@Anonymní píše:
@BaMaK trvalák si teď řeší, to už je jen banalita.. ale asi máš pravdu. Taky se toho bojím. Jen mě nedávno dorazila holka, co maj půjčku, příjmy bych řekla tak na stejno jako my a teď přišla, že dostali hypotéku a kupují si starší domek. A ta mě to přišlo líto. Člověk chce mít prostě něco svého, ale asi nemám šanci. Snažili jsme se řešit práci u přítele jinak, protože nás to štve, ale všude chtějí cizince jen přes agentury nebo je rovnou odmítají. On je z Rumunska a školu žádnou nemá. Je pracovitý a šikovný, ale to je mu k ničemu. Prostě jsem si špatně vybrala :D

Chápu tvoji touhu po vlastním bydlení. Jak jsem psala, asi byste nějakou dostali a rizika si musíte zvážit sami. Nechtěla jsem se k tomu vyjadřovat, protože to bylo mimo tema…ale možná bys mohl zvážit svůj postoj a chování k nejbližším lidem…„matku máš na krku a nemůžeš se jí zbavit, i když ti hlídá dítě“…přítele sis špatně vybrala, přestože je šikovný, pracovitý a dělá, co může"…napadlo mě, jestli si špatně nevybral on. Nebudu moralizovat. Třeba se naskytne nějaké bydlení, které si budete moc dovolit ;).

 
cverunka
Závislačka 2607 příspěvků 15.03.18 09:56

Pokud tady přítel nemá trvalý pobyt, můžete na hypo zapomenout. Tobě toho moc nedají, když vyděláš 20 tisíc, přítel se v podstatě nepočítá.

 
Apple11
Povídálka 47 příspěvků 15.03.18 10:06
@Anonymní píše:
Ahoj! Mám asi trapný dotaz a chci vědět jaká je realita, abych pak nežuchla z oblak rovnou na kebuli. Asi takhle. Bydlím v nájmu - já, přítel, syn a moje matka. Naše situace je dost zvláštní. Přítel je cizinec s přechodným bydlitěm - teď si řeší trvalé, já pracující, syn ve školce + k tomu mám matku, která je ofiko nezaměstnaná, ale vydělává si tzv. na černo. Teď co řeším. Nebaví mě platit nájem někomu cizímu, za ty roky jsem na nájmu zaplatila přes půl milionu. Chceme to teď řešit a proto se ptám. Zda s příjmem já 20k a přítel 25k (on bere víc, ale agentura mu víc nepřizná - je to složité) s bydlením poblíž Prahy lze dosáhnout na slušnou hypotéku? Našetřeno nemáme nic, ale to teď řeším v rámci rodiny, jestli by mi nemohli vypomoci. Ale kdyby to nevyšlo, tak jsem na nule. Ale nemáme dluhy a žádné půjčky. Na novostavbu si mohu nechat zajít chuť - i když by se mi to hodně líbilo (takovej bungalov s pidi zahrádkou, hmmm) a tak si říkám, aspoň byt v paneláku. Bohužel k tomu mám na krku matku, které se prostě nemohu zbavit. Sama bydlení finančně nedá a taky mi hlídá syna, abych mohla pracovat. Nevím, jestli jsem tak naivní, ale mě už opravdu nebaví platit nájem cizímu za byt, který ke všemu není nic moc… ale jinak se tu cítíme dobře a máme to tu rádi. Přemýšleli jsme i ukecat majitelku, aby nám prodala byt, ale ona je takovej typyckej člověk hamty hamty, i opravy z ní dolovat je masakr, protože nechce pustit korunu, takže se obávám, že máme po srandě. Nevím co s tím… trápí mě to a chtěla bych si bydlení pořešit. Je mi 30 a bojím se, že za pár let už mi hypo jentak nedají, protože budu „stará“. Hlavně se to teď prý i dost zpřísňuje. Můžete mi někdo slušně poradit? Nebo jaký na to máte názor. Mám si radši najít finančního poradce a řešit to s ním? Moc děkuji za odpovědi. Trápí mě to už nějakou dobu.
PS: Bydlíme u Prahy, kde je bydlení docela pálka, ale nechci odtud jít. Mám tu práci, doktory, super školku, mám tu celý život a jít odsud nechci…

Tak pokud dáte oficiálně měsíčně dohromady 45.000 a „vlastní prostředky“ vám poskytne rodina, tak bych to viděla docela reálně. Matku do vyživovaných osob hlásit nemusíš, nemáš k ní přeci vyživovací povinnost…Takže budete braní jako tříčlenná rodina a to že nejste manželé vůbec nevadí. Ať si přítel zařídí trvalý pobyt a potom bych to určitě zkusila. Je hloupost ve třiceti platit cizím lidem nájem! :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >