Má otec nárok na věci pro dítě?

31
12.3.17 19:32

ma otec narok na veci pro dite?

Ahoj, chci se zeptat jestli nemate nekdo zkusenost :) s manzelem jsme se soudili o syna z jeho predchoziho vztahu, soud jsme vyhrali a me zajima, jestli mame narok pozadovat po matce obleceni( hodne jsme toho kupovali mi) nebo jeho oblibeny hracky, pas atd. Nebo musime komplet porizovat vse znovu? :think: dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2509
12.3.17 19:41

Vyhráli jako do výhradní péče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5031
12.3.17 19:47

Já to taky moc nechápu. On už ty aktuální věci nemůže používat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56930
12.3.17 19:51
@wafle píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli nemate nekdo zkusenost :) s manzelem jsme se soudili o syna z jeho predchoziho vztahu, soud jsme vyhrali a me zajima, jestli mame narok pozadovat po matce obleceni( hodne jsme toho kupovali mi) nebo jeho oblibeny hracky, pas atd. Nebo musime komplet porizovat vse znovu? :think: dekuju

vyhrali :roll:… to znamena co?
tak o veci se muzete soudit, asi to bude soucasti sjm. trba to taky vyhrajete :mrgreen:
jinak pokud je ve casi peci, tak obleceni a veci porizujete vy, matce pripravujete vse na styk s ditetem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13718
12.3.17 20:01

Pochopila jsem to tak, že syna měla doteď v péči matka a dostal ho nově do péče otec. Kluk samozřejmě má svoje oblečení, hračky atd a ty zřejmě matka zadržuje a nechce je předat otci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56930
12.3.17 20:04
@Jolynka píše:
Pochopila jsem to tak, že syna měla doteď v péči matka a dostal ho nově do péče otec. Kluk samozřejmě má svoje oblečení, hračky atd a ty zřejmě matka zadržuje a nechce je předat otci.

kdyby byl v peci matky, tak zrejme by to nekupoval otec, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31296
12.3.17 20:05

Tahat se o tepláky a fusekle :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13718
12.3.17 20:06
@Lama Lama píše:
kdyby byl v peci matky, tak zrejme by to nekupoval otec, ne?

Proč by ne? Pokud se matka špatně starala, tak mu nakoupil oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24396
12.3.17 20:07
@Lama Lama píše:
kdyby byl v peci matky, tak zrejme by to nekupoval otec, ne?

Proč? Že nemá dítě v péči neznamená, že mu nekoupí oblečení :nevim: - když asi matka úplně nefungovala, jinak by soud nejspíš takovou změnu neudělal, max. střídavku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56930
12.3.17 20:10
@Pipet píše:
Proč? Že nemá dítě v péči neznamená, že mu nekoupí oblečení :nevim: - když asi matka úplně nefungovala, jinak by soud nejspíš takovou změnu neudělal, max. střídavku :nevim:

je to možný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7325
12.3.17 20:16

Tak nějaké oblečení u vás snad taky měl, ne? Pokud jste vyhráli soud, tak vám matka bude posílat výživné…to je i na oblečení, hračky atd…
Jediné co netuším, jestli lze mít 2 pasy…jestli je možné vydat druhý pas. (???)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 20:19

@wafle

řešili jsme v rodině podobné. Nárok máte pouze na osobní doklady dítěte, ve vašem případě pas. Ostatní jste povinni pořídit, pokud je dítě ve vaší péči. Dokonce se divím, že u vás OSPOD neuděl šetření, že toto máte zajištěno, vhodné podmínky pro péči. U nás byl OSPOD na šetření opakovaně a podával detailní zprávy soudu i o materiálním zabezpečení pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
6386

@SIMONA1234 Nevim, jak u ditete, ale u dospeleho dva pasy mit lze. :) Tak predpokladam, ze asi ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31

Byl v peci matky, mi jsme si ho brali klasika na vikendy prazdniny atd. Ted jsme se o nej soudili a dostali jsme ho pece.Ptam se spis ze zvedavosti. Protoze jsme zaplatili pas, koupili kolo, kolobezku, tablet, hracky, obleceni a miliony dalsich veci. Tak me zajima jestli si to muze vzit k nam nebo to musime komplet porizovat znovu kdyz se matka sekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
12.3.17 20:26
@Anonymní píše:
@wafleřešili jsme v rodině podobné. Nárok máte pouze na osobní doklady dítěte, ve vašem případě pas. Ostatní jste povinni pořídit, pokud je dítě ve vaší péči. Dokonce se divím, že u vás OSPOD neuděl šetření, že toto máte zajištěno, vhodné podmínky pro péči. U nás byl OSPOD na šetření opakovaně a podával detailní zprávy soudu i o materiálním zabezpečení pro dítě.

U nas to bylo celkem narychlo soud byl1.3 a 8.3 stim ze od 1.4. Uz ho budem mit u sebe a OSPOD prijde ale tim ze to bylo takhle rychly tak prijdou az v dubnu. Ale dekuju za odpoved presne tohle me zajimalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama