Má paniku z lidí

Anonymní
2.8.20 22:04

Má paniku z lidí

Ahoj, mám přítele a máme spolu malou holčičku. Už od začátku vztahů jsem věděla že je asociální, hodně se strání lidí, nevyhledává je, vadí mu velká koncentrace lidí. Cizí lidí, a ani své blízké a kamarády nepotřebuje často vídat. Když někam jdu, vždy bez něj, koncert, dovolená s přáteli, výlet s přáteli. Nějak jsem si na to zvyklá. Ale dneska mu volal kamarád jestli s ním nepůjdeme na koupaliště. Řekl mi to až teď. Samozřejmě si něco vymyslel proč nemůže jít, jako vždycky. A tak jsme se tak bavili a já mu říkám že teď je naše malá ještě malá ale až bude starší tak se určitě bude ptát proč tatínkem s námi nejel na výlet, proč s námi nejel na dovolenou, proč s námi nejde na koupaliště. Jako doteď mi to nevadilo ale když se podívám do budoucnosti a zároveň do minulosti kdy si vzpomínám že ani já se svými rodiči netrávila společný čas tak mě to mrzí a nechci aby to tak měla i naše dcera. Ptala jsem se ho co mu vadí, jestli se stydí za svůj vzhled, říkal že né, že to vůbec neřeší ale prostě má paniku když je mezi větší koncentraci lidí, to je u něj třeba jen 20 lidí a už se cítí špatně. Ale v práci mu to nevadí. Řekla jsem mu že by měl zajít za obvoďakem že ho určitě pošle k nějakému psychologovi že se to určitě dá nějak řešit, že i mě samotnou mrzí že netraví čas s námi tam kde je větší počet lidí a hlavně až bude malá větší tak budeme muset chodít na místa kde je vyšší koncentrace lidí. Řekl mi že se s tím určitě nedá nic dělat. A že žádné léky nechce. Má prosím někdo nějakou zkušenost, jak postupovat a jak se taková situace řeší? Já nevím ale já si myslím že se to určitě musí dát nějak řešit. Anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5761
2.8.20 22:13

Vypadá to na nějakou formu sociální fobie. To chování a pocity tomu celkem přesně odpovídají. „Léčit“ (spíš zmírnit ty stavy) to jde jedině psychoterapií. Pokud ale sám nechce a tento samotářský stav mu vyhovuje, nic s tím nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9040
2.8.20 22:13

Můj chlap taky radši vezme děti do lesa, než do aquaparku nebo herny… Což je teď v době koronové skoro i lepší, než někam do davu… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66267
2.8.20 22:19

Taky to vidim na socialni fobii. Pokud s tim nic nechce delat on, neudelas s tim nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:21

@Aamanda Jenže mě to začíná čím dál tím víc vadit, přece s ním nebudeme sedět pořád doma nebo lítat po lese. Mě spíš přijde že by byl rád kdyby tyhle pocity neměl, ale jemu je spíš trapně se o tom vůbec s někým bavit. @Jahudka82 Jenže on nechodí na návštěvu ani k mojí rodině. :(

• Citovat
  • Nahlásit
66267
2.8.20 22:24

Tak uvedomila sis to pozde, az s ditetem. V poradku mi to taky neprijde, ale tezko ho donutis jit s tim k doktorovi, kdyz mu to vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6224
2.8.20 22:27
@Anonymní píše:
@Aamanda Jenže mě to začíná čím dál tím víc vadit, přece s ním nebudeme sedět pořád doma nebo lítat po lese. Mě spíš přijde že by byl rád kdyby tyhle pocity neměl, ale jemu je spíš trapně se o tom vůbec s někým bavit. @Jahudka82 Jenže on nechodí na návštěvu ani k mojí rodině. :(

A to jsi si myslela, ze po porodu ditete tu fobii ztrati a zazrakem zmizi? :nevim: No s tim se neda nic delat, pokud on nechce. Se s tim proste smir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5761
2.8.20 22:28
@Anonymní píše:
@Aamanda Jenže mě to začíná čím dál tím víc vadit, přece s ním nebudeme sedět pořád doma nebo lítat po lese. Mě spíš přijde že by byl rád kdyby tyhle pocity neměl, ale jemu je spíš trapně se o tom vůbec s někým bavit. @Jahudka82 Jenže on nechodí na návštěvu ani k mojí rodině. :(

To úplně chápu, ale kdo nezažil, nepochopí. Tomu člověku to samotnému velmi komplikuje život a kazí vztahy, ale je to vlastně psychická porucha jako každá jiná a člověk si opravdu sám nepomůže. Máme sociální fobii v rodině a umím se vžít do tebe i do partnera. Pro obě strany je to blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:35

@blumen @Chytrak to se těžko řekne že nechce, když on vlastně nezná ten pocit kdy je mu mezi lidmi dobře, když to má přesně naopak, on nevím o co přichází když to nikdy nezažil @Aamanda a můžu se zeptat jestli se dotyčný v rodině léčí? Pokud ano, je nějaké zlepšení?

• Citovat
  • Nahlásit
1546
2.8.20 22:38

Ano mám takového tchána. Než aby se s někým setkal, schová se raději do sklepa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
2.8.20 22:40

A v práci pracuje v rohu u zdi z jedné strany zakryty polystyrenem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:43

@korneli Tak až tak těžké to sním není, když se s někým musí potkat, tak se potka ale úplně na něm vidím jak se modlí už aby to skončilo. Třeba se chystáme ven a u dveří slyšíme že jdou sousedí tak musíme počkat až odejdou a teprve pak můžeme jít my.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 23:04

Já tvého partnera naprosto chápu. Mezi větší množství lidí chodím s odporem, nerada. Nechodím třeba na firemní večírky a akce, nemám ráda ani další akce, kde se sejde víc jak 5 lidí. Teď co nuceně pracuju na home office, tak je mi nepříjemné i jít do obchodu. Když je nutné něco zařídit (školy, lékaři), tak to zařídím, ale že bych z toho byla radostí bez sebe, to nejsem. Ale nemyslím si, že je to psychická porucha, spíš povahový rys. Dělat s tím nic nehodlám. Manžel ani děti si nestěžovali, že by jim to nějak vadilo. Na výlety holt chodíme spíš do lesa, na dovolené jezdíme na chalupy místo hotelů… Posílat mě partner k psychologovi, tak budu nepříjemná.

• Citovat
  • Nahlásit
9040
3.8.20 07:04
@Anonymní píše:

Hmm… tak pokud to není jen výmluva, aby měl klid, tak je to možná fakt na terapii… :think: Ale to se lehko řekne a hur se tam chlap dotáhne, já vím. Ona spousta chlapů co znam jsou spíš takový asocialove a prostě na některý aktivity nejsou, ale zase vocad pocad - je fakt, že teď jsme třeba na dovce byli v hotelu s termálním aquaparkem, lidi plno a přežil to, dokonce ten pobyt sám zařizoval. A co si budem povídat, ty děti to někde mimo civilizaci taky tolik nebavi. Můj mužskej má třeba partu a s klukama, teď i s detma jezdí spát pod sirak a tak. Jezdíme i k jeho kámošům na chalupy, chaty, kde se vždy sejde hafo lidí. Ale s mýma známýma by nejel. Se svojí partou jsem jezdila na akce vždycky sama. Prostě jsou to pro něj cizí lidi. Má ten tvůj nějaký kamarády? Tráví s nima taky čas, nebo to vážně nejradši sedí doma/na zahrade?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9040
3.8.20 07:11
@Anonymní píše:
@korneli Tak až tak těžké to sním není, když se s někým musí potkat, tak se potka ale úplně na něm vidím jak se modlí už aby to skončilo. Třeba se chystáme ven a u dveří slyšíme že jdou sousedí tak musíme počkat až odejdou a teprve pak můžeme jít my.

Až tak? :think: :oops: No je fakt, že některým sousedkam se taky raději vyhnu :mrgreen: :lol: :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat